2019 konobari viza i područja

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    ysmnxnumx
    sudionik

    Prijatelji, prijavio sam se za spajanje obitelji iz Izmira 30. rujna. Ispod crtičnog koda u gornjem desnom kutu A4 papira koji se daje nakon intervjua nalazi se 6-znamenkasti broj. Je li ovo ono što zovete brojem za praćenje? I može li netko napisati svoja iskustva, molim? by by :)

    Sluškinja
    sudionik

    Pozdrav,
    Prijavila sam se sa svojim djetetom iz Ankare 17. rujna. Imao sam jedan dokument koji nedostaje. Dali su obrazac dokumenta koji nedostaje i tražili su da ga popunim. Nisu naveli brojeve prijava. Na papiru se nalazi broj za praćenje koji Ups teret daje, a ja ga mogu pratiti sa stranice tereta.
    Moj je dosje stigao u ured za strance prošli tjedan. Časnik max. Rekao je da ćeš pričekati 4 tjedna jer tamo pregledavaju datoteke po gustoći i redoslijedu. Nijemci imaju praznike svaki tjedan. Da vidimo, nadamo se da će nam viza biti odobrena u studenom.
    Želim strpljenje svima koji čekaju vrlo težak proces.

    ysmnxnumx
    sudionik

    Pitam se zašto mi nisu dali UPS cargo papir? 😮 Gdje idete u Njemačku? Idem u Berlin, najbolje da ne prave probleme. To je stvarno težak proces, neizvjesnost je ono što najviše ne volim. Nadam se da će Bog dati ono što želimo. Danas je prošao cijeli mjesec i jedva to podnosim. Ima ljudi koji čekaju i po 6 mjeseci, zaista im čestitam na strpljenju. :)

    Kako ste saznali da su dokumenti stigli u poslovnicu za strance? Tko je rekao da ćete pričekati 4 tjedna?

    Sluškinja
    sudionik

    Rekli ste da sam podnio zahtjev iz Izmira, vjerojatno će vas poslati s plaćanjem protiv vas, mislim da ima ugovor s domaćim teretom.
    Nadam se da je mjesto u koje ću ići Hannover.
    Moja je supruga otišla u Podružnicu za strance i tamo nam je rekao policajac. Maks. Rekao je 1 mjesec. Nismo samo mi, prijavljuju se ljudi svih nacija. Informacije možete dobiti u podružnici za strance. Vaš supružnik može pitati u kojoj je fazi isporuka vaše datoteke. Berlin je veliko mjesto, intenzivno, Bog vas blagoslovio.
    kava :)

    ysmnxnumx
    sudionik

    Gledamo, nitko ne otvara.  :- Onda ću ti reći da odeš danas. Amen ako BOG da. Jako je loše što prve mjesece braka provodim sama. Bog nam pomogao

    Sluškinja
    sudionik

    Neka supružnik nazove i zakaže sastanak. Strana podružnica kojoj smo bili pridruženi nije imala zakazano. Djeluje određenog dana i u određenom vremenskom intervalu. Naravno, to ovisi o državi i gradu.
    Prošlo je više od godinu dana otkako sam vidio svoju ženu sa svojim djetetom. Tijekom tog razdoblja jednom sam podnio zahtjev za turističku vizu i odbijen sam prema članku 1. Ovaj put smo podnijeli zahtjev za vizu za spajanje obitelji, nadajmo se da će uspjeti. Jer ovo više nije obiteljsko okupljanje,
    postojat će obiteljska viza za distribuciju. Teže je čekati s djetetom. Nadam se da će i vaša viza biti odobrena rano. Bog nam pomogao i dobio pola. :-

    ysmnxnumx
    sudionik

    Ne mogu vjerovati da je tvoja situacija teža, stvarno mi je žao. :-[ Daj Bože da se što prije opet okupimo.Volio bih da nisu sve tako otežavali. To je stvarno tužno. Je li vaš suprug njemački državljanin?

    Sluškinja
    sudionik

    Moj supružnik je turski državljanin, ali ima neodređenu sjednicu. U tom je procesu postavio posao, kućanstvo ili nešto slično. Nadam se da će ispasti pozitivno. Je li vaš njemački državljanin? Čak i ako je njemački državljanin, ovaj postupak izdavanja viza još uvijek djeluje.

    ysmnxnumx
    sudionik

    Da, njemački državljanin. Ako postane predugo, zaposlit ćemo odvjetnike itd. Tada sam čuo da je postajalo lakše

    Sluškinja
    sudionik

    Postoji 90-dnevni pravni postupak od datuma vaše prijave. Tijekom ovog procesa moraju napraviti pozitivan ili negativan zaokret. Ako u ovom procesu ne dobijete odgovor, mislim da je najrazumnije angažirati odvjetnika. Razmišljamo slijediti isti put. Postoje i ljudi kojima se vize odobravaju tek za 5 ili 6 mjeseci, pročitao sam je ovdje.
    Vaš supružnik je njemački državljanin koji vas ne može odbiti. Prije ili kasnije bit će odobren.

    Atasa
    sudionik

    Bok prijatelji,

    Imam kreditnu karticu i dug na kreditnoj kartici u banci, dug je prebačen na izvršenje.

    Zahtjev sam podnio 30. rujna, podružnica za strance rekla je da smo dokumente poslali sidru u srijedu i bojim se da će biti problema, iskreno, zbog duga, ako netko ima bilo kakve informacije o tome, bit ću drago ako vas obavijeste.

    ysmnxnumx
    sudionik

    Nadam se da će mi biti odobreno, a pod pretpostavkom da ću čekati 5-6 mjeseci, mislim da će mi se psihologija pogoršati. :)

    Sluškinja
    sudionik

    Ne, mislim da nećete čekati toliko dugo. Ako su vaši uvjeti dostupni, viza se odobrava za 1,5-2 mjeseca u uobičajenom postupku.
    Također pokušajte ne razmišljati previše, ako nemate vremena, nađite nešto za raditi. Neko sam se vrijeme psihički uznemirio od same pomisli na to. Sad sam ga pustio, pa što bude, nadam se svojoj sreći :)

    ysmnxnumx
    sudionik

    Baš kao što ste u pravu, moja će se psihologija pogoršati.  :)

    Sluškinja
    sudionik

    Bok prijatelji,
    Čini se da je moja putovnica danas u isporuci tereta. Čekam kurira, nadam se da nam je viza odobrena, jako sam uzbuđena. pljesak :) da :)

    Sluškinja
    sudionik

    Nažalost, viza mi je odbijena. Jako sam loše volje. Razlog odbijanja je financijska nesposobnost, mislim da su plaću mog supruga smatrali nedostatnom. :cryla: 
    Sada planiramo potpisati s odvjetnikom i uložiti žalbu :(  Stvarno mi je žao što ne ide dalje od našeg udjela. Ostali smo ovdje s mojim djetetom. Oni se opravdavaju, ono što rade nije ništa drugo nego mučenje. :cryla:

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 34)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.