Prijelaz u njemačko državljanstvo

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    volkanxnumx
    sudionik

    Bok prijatelji,
    Postoji li među vama prolaznika njemačkog državljanstva nakon dolaska iz Turske u Njemačku?
    Ako je odgovor da, molimo da nam kažete za koji se grad prijavljujete i koliko mjeseci / godina ukupno.
    Sretan forum svima...

    https://www.almancax.com/almanca-aylar-ve-mevsimler.html

    Blizanci
    sudionik

    Iskreno, zanima me odgovor na ovo pitanje. Prošle su dvije i pol godine otkako sam došao u Njemačku. Budući da je moja supruga njemačka državljanka, mislim da imam pravo podnijeti zahtjev nakon što navršim 3 godine. Odradio sam tečaj Orientierung i dobio sam potvrdu s puno bodova. Dobio sam i svoj najnoviji B2 njemački certifikat i sada idem na C1. Samo sada ne radim. Nisam siguran postoji li zahtjev za radom u aplikacijama zbog obitelji. Prošli tjedan nazvali smo ured za strance i sastajmo se, rekli su, podnijet ćete prijavu mjesec dana prije nego što navrše 3 godine. Hoće li se naše njemačko znanje mjeriti tamo ili su potvrde dovoljne? Trebaju mi ​​komentari prijatelja koji su to znali i prije.

    neosjetljiv
    sudionik

    Prije svega, ako ne dobijete pomoć države, ako su vam prihodi dobri, neće biti problem ako djeluje samo nadahnuće. Važna stvar je hoćete li dobiti pomoć države. Upravo je zvučao malo zanimljiv b2 dokument s kojim C1 trenutno radi i bojite li se da će biti snimljen na njemačkom? To razumijem iz onoga što kažu. Čak je i B1 dovoljan i kao test Nema ništa, budite ugodni u tome.

    Blizanci
    sudionik

    Hvala na odgovoru @Bez srca. Zapravo, piše da je dovoljan B1, ali ja imam poznanika koji ovdje živi već godinama. Zadali su mu mnogo problema. Stavite novine ispred sebe i uzmite ih, sažmite itd. i postavljajte pitanja. Osoba o kojoj govorim govori njemački bez problema. Možda su napravili problem jer nisu imali atest, ne znam. Pretpostavljam da se pristupi mogu razlikovati ovisno o državi i službeniku s kojim se susrećete. U svakom slučaju, bez daljnjega, ova osoba je povukla svoju prijavu. Na internetu postoji i veliko informacijsko zagađenje. Zato sam htio iskoristiti znanje vas iskusnih ljudi.

    neosjetljiv
    sudionik

    U incidentu koji ste opisali sami ste naveli razlog, kažete da nema svjedodžbu, zašto bi ga pustio da studira ako ima svjedodžbu? Nadam se da sam mogao objasniti…

    istanbullu je
    sudionik

    Pozdrav,

    Ako je vaš supružnik njemački državljanin (a ispunjavate druge željene ekonomske i socijalne uvjete), državljanstvo možete dobiti za 3,5-4 godine ukupno. Može se razlikovati ovisno o situaciji svih. plavu kartu iz konzulata ili iz Turske nakon toga možete dobiti odmah nakon uklanjanja iz stanovništva.

    Na kraju 3 godine možete se prijaviti odmah nakon primanja Unbefristeta. (B1 + einbürgerunsprüfung već je trebalo biti riješeno) U mom su slučaju bili vrlo oprezni da već ne radim (žele platne liste ili platne liste) i da sam redovito plaćao rentenversicherung. Također, tamošnji policajac razgovara s vama, iako ne puno, ali nekome tko uzima B1 nije toliko teško.

    Prije nego što uđu u ovaj postupak, šalju vam popis dokumenata i provjeravaju jeste li prikladni. Mislim da oni koji imaju pitanja prijavljuju se izravno na Auslanderamt putem e-pošte, oni vam kažu ispunjavate li uvjete za prijavu.

    Olakšajte.

    istanbullu je
    sudionik

    Takav sam e-mail dobio prije posljednje pripreme. Ovdje ga ostavljam kao primjer traženih dokumenata. Moja je situacija da je moja supruga imala nefrištetski vertrag, a ja kleinunternehmen.

    Inače, popis stanovništva popisali su na turskom jeziku.:)

    Ich bitte daher um Mitteilung, ob Sie in Besitz der nachfolgenden Unterlagen:

    – gultiger Reisepass

    – gultiger Aufenthaltstitel (eAT)

    - Populacija

    – Heiratsurkunde mit deutscher Übersetzung

    – Einbürgerungstest

      Hinweis: Sollten Sie den Test noch nicht abgelegt haben melden Sie sich bitte zum Einbürgerungstest and und teilen mir bitte den Testtermin mit

    – Sprachnachweis B1 (TELC, DSH ili Goethe-Zertifikat)

    Alternativa zum Einbürgerungstest / Sprachnachweis können auch vorgelegt werden: 

    – Nachweis Integrationskurs (mit den 3 Certifikaten: BAMF-Certifikat Integrationskurs, TELC-Certifikat für Zuwanderer und Bescheinigung Leben in Deutschland / 33 Fragen)

    – Mietvertrag oder Nachweis Eigentum

    – Kindergeldbescheid

    – Rentenversicherungsverlauf

    – unbefristeter Arbeitsvertrag

    – die letzten 3 Gehaltsabrechnungen

    Alternativa: unbefristeter Arbeitsvertrag und Rentenversicherungsverlauf Ihrer Frau und die letzten 3 Gehaltsabrechnungen.

    Ich schaue mir dann die Unterlagen mal and und trudna Ihnen eine Rückmeldung.

    Lice teilen Sie mir auch mit, sofern Sie in der Vergangenheit wegen Straftaten verurteilt worden sind.

    ► Hinweis: Im Einbürgerungsverfahren werden ua Auskünfte beim Bundeszentralregister, Polizei und Verfassungsschutz eingeholt. Im Verfahren selbst haben Sie dann zu versichern, dass unrichtige oder unvollständige Angaben zur Ablehnung oder Rücknahme der Einbürgerung sowie zu einer Freiheits-oder Geldstrafe (§ 42 StAG) führen können.

    yenicerixnumx
    sudionik

    Pa, trenutno imam sve dokumente. Mislim, mogu postati njemački državljanin ako to želim. Ali jako dobro razmišljam o tome što će mi biti plus i minus. Želim živjeti u Turskoj, sutra dan kasni i opet iz mog turskog državljanstva, teškoće yasarmiy. Otišao je moj posao. Napokon, ovdje imam prebivalište na neodređeno vrijeme i imam ista prava kao i njemački državljani.
    Što kažete narode, dobivam li njemačko državljanstvo?

    neosjetljiv
    sudionik

    Pozdrav, čak i ako se odrekneš turskog državljanstva, dobivaš plavu kartu. Ovo je plavo. S karticom ne samo da imate pravo birati i biti biran, odnosno ne možete birati niti biti kandidat na izborima u Turskoj... Osim toga, vaše pravo na nasljedstvo, pravo na ostanak na neodređeno vrijeme, pravo na rad itd sva tvoja prava ostaju ista kao turskog drzavljanina moj savjet ti je da uzmes njemacko drzavljanstvo ako uopste imas pravo na razmisljanje ako ga ne da imam plan da vrati se nakon 10 ili 15 godina. Želim dobiti svoje državljanstvo i otići. Ako sutra ili prekosutra požalim zbog toga, barem imam priliku vratiti se. Kao što znate, kada ostanete izvan Njemačke 6 mjeseci, možete ostati na neodređeno vrijeme. Tvoja prava umiru, ne možeš se vratiti

    yenicerixnumx
    sudionik

    Pozdrav, čak i ako se odrekneš turskog državljanstva, dobivaš plavu kartu. Ovo je plavo. S karticom ne samo da imate pravo birati i biti biran, odnosno ne možete birati niti biti kandidat na izborima u Turskoj... Osim toga, vaše pravo na nasljedstvo, pravo na ostanak na neodređeno vrijeme, pravo na rad itd sva tvoja prava ostaju ista kao turskog drzavljanina moj savjet ti je da uzmes njemacko drzavljanstvo ako uopste imas pravo na razmisljanje ako ga ne da imam plan da vrati se nakon 10 ili 15 godina. Želim dobiti svoje državljanstvo i otići. Ako sutra ili prekosutra požalim zbog toga, barem imam priliku vratiti se. Kao što znate, kada ostanete izvan Njemačke 6 mjeseci, možete ostati na neodređeno vrijeme. Tvoja prava umiru, ne možeš se vratiti

    hvala na odgovoru
    Valjda ću dobiti njemačko državljanstvo, brate. Najbolje od svega, pretpostavljam da je uvijek dobro biti građanin mjesta u kojem živiš.

    volkanxnumx
    sudionik

    Pozdrav dragi stanovnici foruma,

    Nakon dužeg razdoblja stekao sam njemačko državljanstvo. Dopustite mi da vam kažem malo o procesu. Nadam se da će informacije koje sam pružio biti korisne.

    Ožujak 2017: Dolazak u Njemačku

    Rujan 2019: podnošenje zahtjeva za njemačko državljanstvo
    - dani su potrebni dokumenti.

    (Moj status u vrijeme prijave; oženjen njemačkim supružnikom, 3-godišnja dozvola boravka, puno radno vrijeme, b1 jezična potvrda i potvrda o državljanstvu.)

    Svibanj 2020 .: Prvo pismo Landrasamta (tj. Samo sam čekao da mi dođe red u prvih 8 mjeseci. Tijekom ovog postupka nije poduzeta nikakva radnja.)
    - Dati su traženi dokumenti.

    Kolovoz 2020: 2. pismo Landrasamta
    -Dani su traženi dodatni dokumenti

    Rujan 2020: 3. pismo Landrasamta (zagarantirana naturalizacija)
    Ovim dokumentom;

    Rujan 2020: Zahtjev za izlaz iz turskog državljanstva u Konzulat
    - Prijava se podnosi, a postupak dovršenja prati mrežni sustav praćenja.

    Studeni 2020: Dobivanje potvrde o državljanstvu od Konzulata s dozvolom:
    – Primljeni dokument poslan je u landrasam.

    Prosinac 2020: Dobivanje uvjerenja o njemačkom državljanstvu:
    – bilo je posljednje pismo iz landrasamta. Dogovorio sam termin i osobno dobio njemačko državljanstvo.

    Istog dana podnijet je zahtjev za izdavanje domovnice, putovnice i osobne isprave u općini. Karenca 4 – 6 tjedana.

    Zbog postupka Corona, cijeli postupak između prve prijave i datuma kada sam dobio potvrdu o državljanstvu bio je u obliku pisma i telefona. Zbog toga mislim da postupak traje dulje od klika nego što je to uobičajeno.

    Taj mi je postupak bio težak, dug i skup postupak. Nadam se da će vaš posao rezultirati brže. Možda postoje stvari koje sam zaboravio ili napisao nepotpuno, ako želite, mogu pisati privatno, mogu vam pomoći koliko znam znanje i iskustvo.

    Sretno forumaši…

    neosjetljiv
    sudionik

    Prije svega, mislim da je Volkan donio najlogičniju odluku. Uvijek je najlogičnije dati najviše jamstva za odabir državljanstva umjesto stalnog ili državljanstva kada postoji prebivalište na neodređeno vrijeme. Mislim da ima više smisla reći da se ne zna što će se dogoditi sutra. Tako puno. Komentiram, iskreno, zaboravio sam što sam napisao, želim pisati u informativne svrhe. Nadam se da nisam prije napisao, ali utječem se vašem oprostu :) Poslao sam e-mail stranom uredu prije 4-5 mjeseci. Kad sam bio B1, razdoblje čekanja smanjuje se na 7 godina. Ako postoji B8, ako je b1 7 godina, rečeno je da se državljanstvo može dobiti nakon 2 godina. Naravno, za ove neoženjene ili razvedene ljude, budući da je Volkan oženjen njemačkom državljankom, pravo državljanstva rodilo se nakon 6 godine kako ga ne bih miješao. Od listopada sljedeće godine imam 3 godina sastanka sa mnom, ako se riješim ove bolesti, želim započeti i postati njemački državljanin ako se riješim ove bolesti.

    volkanxnumx
    sudionik

    Hvala ti brate, sve će biti kako želiš, inshaAllah ..

    istanbullu je
    sudionik

    Hvala ti brate, sve će biti kako želiš, inshaAllah ..

    Sretno, možda ćete dobiti plavu kartu ili konzularnu upravu stanovništva u Turskoj. Kupio sam posjet Turskoj. Htjeli su naknadu od 15 lira, a vi dobivate rok prije nego što krenete. Turski matični broj se ne mijenja, pa se ništa ne mijenja, ali ako imate bankovni račun, potpisuju papir u kojem naznačuju da imate poreznu obvezu u inozemstvu. (ako obavijestite). Mislim da se to ne razlikuje od dvojnog državljanstva, osim glasanja i rada u javnom sektoru.

    pozdravi

    volkanxnumx
    sudionik

    Hvala vam istanbuli.

    vlastiti postupak; Mislim da ako se prijavite iz kojeg grada i napišete koliko mjeseci / godina ga ukupno primate, pružit ćete korisnije informacije ljudima koji traže informacije o ovoj temi.

    Jer, dok sam otvarao ovu temu, pitao sam se tko je iz kojeg grada i koliko dugo dobio njemačko državljanstvo, a ne pitanje koji su mi dokumenti potrebni. Kao što znate, vrijeme i postupak čekanja razlikuju se od države do grada i ljudi misle da ako napravim neke informacije o tome dok čekam u ovom procesu, mogu napraviti usporedbu. Baš kao što mnogi od nas pitaju koliko će trajati postupak vize dok čekamo vizu za spajanje obitelji.
    Usput, na velikom forumu nema li još prijatelja koji su došli iz trdena i postali njemački državljanin?
    Pozdrav, dobri forumi.

    neosjetljiv
    sudionik

    Tijekom postupka vize svi su ovdje, ali nakon stalnog boravka ili državljanstva bježe jer im nije ostalo posla. Mnogi su ljudi nažalost sebični. Ovdje nije teško dijeliti i pomagati poput vas ..

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 19)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.