Razvod i boravak u Njemačkoj

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    phoneman
    sudionik

    Pozdrav svima,

    Moja supruga je turska državljanka Njemačke. U braku smo 9 godina i imamo dvoje djece s dvojnim državljanstvom. Turska je došla do TR 2 godina i živjeli smo nakon što smo oženili moju suprugu. Odlučili smo se skrasiti u Njemačkoj prije 7 godine i skrasili se. Dijete sam se okupio u obitelji. Imam Sjednicu do studenog 1.5. Ovdje sam završio njemački jezik B2018 i Jobcenter će me zbog moje struke poslati na tečajeve B1 i C2. Moja supruga radi i ne ovisimo o istraživanju i razvoju. Ali želimo se razvesti jer se ne možemo slagati. Bit će to razvod po dogovoru. Ali ne radim ni na jednom poslu, strojar sam i ne mogu naći posao prije nego što naučim njemački ili napredni jezik. a kad se želimo razvesti, istraživanje i razvoj će mi odmoriti kuću itd. No, hoće li to predstavljati problem mojoj sesiji? Studeni 1. zadnji je dan. Ako naprave problem kad sjednem i pošalju me natrag, to će biti veliki problem za našu obitelj jer živimo za svoju djecu. :) . Može li me itko tko ima znanje prosvijetliti? Što možemo učiniti? Tijekom podrške ovog Job centra za osposobljavanje, radit ću cijeli dan i neću imati profesiju u kojoj bih mogao platiti svoje osiguranje. Je li to problem za sesiju?

    fuk_xnumx
    sudionik

    Povratak ne postoji jer imate djecu, ne brinite, u redu je

    phoneman
    sudionik

    Hvala vam puno na odgovoru,

    Možda pomaže prijateljima koji su u mojoj situaciji,

    Stvar smo saznali u dogovoru s odvjetnikom.

    Rekao je da, ako se obično prijavim u Njemačku preko svoje supruge, ovdje se moramo vjenčati 3 godine, morao sam raditi na istom radnom mjestu najmanje 1 godinu kao osiguran, i na taj bih se način mogao bez problema razvesti tijekom moje prebivalište.

    No rekao je da otkako sam došao ovamo s okupljanjem obitelji zbog djece, mogu podnijeti tužbu i razvesti se kad god želim, bez obzira na vrijeme boravka. Kažem da je 100% onih koji dolaze nakon obiteljskog okupljanja kroz djecu reklo da nema apsolutno nikakvog problema i danas ćete se razvesti nakon 3 mjeseca.

    ovo je kratki sažetak :)

Prikaz 2 odgovora - 1 do 2 (ukupno 2)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.