Proces razvoda

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Emre34
    sudionik

    Pozdrav prijatelji, bilo bi mi drago ako oni koji imaju iskustva s postupkom razvoda odgovore na moja pitanja.
    1-Ja sam turski državljanin sa supružnikom. U kojoj se zemlji odvija brži postupak razvoda?
    2-Koja će me zemlja financijski manje umoriti?
    3-Recimo da se razvodim u Njemačkoj, u ovom kontekstu rechtsschutz pokriva troškove razvoda?
    Hvala vam već i svima sretni i mirni dani ..

    Brna
    sudionik

    Bok
    Prvo, jako je žalosno što odgovaram na takvu temu, ali nažalost...
    Kada se obratite odvjetniku ili podnesete zahtjev sudu za razvod u Njemačkoj, počinje razdoblje koje se naziva godina rastave (Trennunsjahr) i na kraju 1 godine počinje se raspravljati o slučaju. Ako podnesete predmet u TR, postoji rok za prigovor u kojem će druga strana primiti poziv i čekati odgovor. Ako vaš suprug ne dođe na sud tog dana, bit će dodijeljen novi datum za slučaj , itd. Po mom mišljenju, unatoč razdoblju čekanja od 1 godine, razvod u Njemačkoj je bez stresa. Ali to se naravno ne odnosi na sporazumni razvod.

    Ako ne radite, država snosi troškove. Nađite odvjetnika kojeg slijede

    Nadam se da će biti dobro kod vas

    Emre34
    sudionik

    Hvala na odgovoru. Ljudi se vjenčavaju da bi bili sretni, da dijele život i da zajedno grade budućnost. Nažalost, iako ne želim generalizirati, mladoženja/nevjeste poput nas koji dolazimo iz Turske počinju imati velikih problema ubrzo nakon što dođu u Njemačka. Naravno, jedan od najvećih razloga za to su nažalost supružnici koji su rođeni i odrasli u Njemačkoj...
    Doći će do razvoda s ugovorom, već smo razdvojeni, ali to još nismo nigdje prijavili.

    neosjetljiv
    sudionik

    Lijep pozdrav, o ovoj temi se već dosta govorilo na ovom forumu. Ako pretražite stare poruke, dobit ćete informacije. Nije došlo do promjene zakona itd.. Kao pozitivan pomak, ne morate angažirati odvjetnik u Njemačkoj nakon razvoda. Mora biti zapečaćen apostilom višeg suda, možete ga brisati iz registra stanovništva u konzulatu s prijevodom na turski... Jer čak i ako se razvedete u Njemačkoj, još uvijek izgleda da su u braku u Turskoj... Ja sam se npr. razvela u Njemačkoj 2017., imam rok u konzulatu krajem ovog mjeseca, dat ću da se izbriše iz matične knjige jer nisam mogla nađi vremena do sad... Samo kao informacija za ostale prijatelje.Pišem.. Sudska odluka sa apostille pečatom je 15 eura..prijevod je između 0-200 eura, cijena ovjere u konzulatu je 250 eura, imajte na umu da ćete se susresti s ovim troškovima. Srdačan pozdrav..

    Emre34
    sudionik

    Hvala vam bezdušnim, korisnim informacijama.

    Ohne idealno
    sudionik

    Naš prijatelj je postavio točno ona pitanja koja sam ja namjeravao postaviti.
    Ja sam u istoj situaciji. Trenutačno imam jednogodišnju samostalnu sesiju. Osim Auslanderbehörde, nijedna vlast ne zna da smo dovedeni. Dobili smo 1 mjeseci. Još nismo podnijeli ništa poput zahtjeva za razvod. Mogu li s tom samostalnom sesijom otići u Tursku, dobiti punomoć od supruge, tamo se razvesti i bez problema opet ući u Njemačku? Nema eskalacije da će naš biti ugovorni razvod. Koliko sam čuo, oboje se možemo odmah razvesti kod jednog odvjetnika u Njemačkoj. To je istina?

    fuk_xnumx
    sudionik

    hoćeš li se razvesti u turskoj sada ili u njemačkoj, prvo odluči, čujemo se kasnije

    Naš prijatelj je postavio točno ona pitanja koja sam ja namjeravao postaviti.
    Ja sam u istoj situaciji. Trenutačno imam jednogodišnju samostalnu sesiju. Osim Auslanderbehörde, nijedna vlast ne zna da smo dovedeni. Dobili smo 1 mjeseci. Još nismo podnijeli ništa poput zahtjeva za razvod. Mogu li s tom samostalnom sesijom otići u Tursku, dobiti punomoć od supruge, tamo se razvesti i bez problema opet ući u Njemačku? Nema eskalacije da će naš biti ugovorni razvod. Koliko sam čuo, oboje se možemo odmah razvesti kod jednog odvjetnika u Njemačkoj. To je istina?

    Ohne idealno
    sudionik

    hoćeš li se razvesti u turskoj sada ili u njemačkoj, prvo odluči, čujemo se kasnije

    u Njemačkoj.

    fuk_xnumx
    sudionik

    Ako se razvedete u Njemačkoj sa skupim tr, možete to obaviti čak i bez da ostavite 9 10 tisuća tl tr ako se morate dogovoriti sa svojim suprugom

Prikaz 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.