Lekcija 14: Savjeti za Artikeller

> Forumi > Osnovne njemačke lekcije od nule > Lekcija 14: Savjeti za Artikeller

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Lara
    posjetilac

    U prethodnim poglavljima izjavili smo da svi generički nazivi imaju članak i da se riječi moraju pamtiti zajedno s njihovim člancima.
    Radi vaše udobnosti, smatrali smo prikladnim napraviti grupiranje koje uključuje informacije o tome koje se vrste imena koriste s kojim se člankom.
    Mislimo da će vam biti velika pogodnost ako proučite i naučite napamet grupiranje.
    Međutim, može biti i da niste uključili riječ ni u jednu skupinu, u tom slučaju ćete morati ponovno pogledati rječnik.

    NAJVEĆI UMJETNICI

    – Nazivi dana, mjeseci i godišnjih doba koriste se uz član der.
    – Nazivi smjerova i vjetrova koriste se uz član der.
    – Imena svih živih bića koja su muškoga roda (ovan, bik, pijetao itd.) koriste se uz član der.
    – Sve valute se koriste uz artikal der (osim die Mark:mark, das Pfund:sterlin, die Krone:kruna)
    – Marke automobila koriste se s člankom der.
    Uz član der koriste se riječi koje završavaju slovima – -ig – ing – ich – ast – i – ant – ent – ​​​​en – eur – ier – iker – s – ist – ismus – ili – är.

    IME PROIZVODA

    – Sva ženska bića (osim das Weib: žena i das Mädchen: djevojčica)
    – Množina svih imenica bez obzira na rod
    – Brojevi
    – Nazivi voća, drveća i cvijeća (osim Der Apfel: jabuka)
    – Imenice sa zadnjim slovom -e i uglavnom dvosložne
    – Kako god se brod zove, njegov artikl je die.
    – Posljednja slova; in, ion, ei, tät, heit, ung, schaft, keit, ere, elle, itis, ive, ose, a, ade, age, ette, ine, ie, sis, ik, ur, enz, ille, üre, imenice s anz
    artikulirani umrijeti.



    IME ARTISTOG DAS

    – Uobičajena imena za muška i ženska bića i potomke svakog bića
    – Imenice izvedene od glagola ili pridjeva
    – Kemijski elementi
    – Imena mjesta kao što su kina, kafići, hoteli
    – Posljednja slova; Član imenica ing, ma, icht, chen, tum, ett, tel, lein, ment, in je das.

    Jeste li stvoreni za svijet samo zato što ste prosipati sve svoje vrijeme na njemu?

    Riječi

    DANGErOuS
    sudionik

    Danke schön;) Imao sam ispit, došao sam

    duak
    sudionik

    Već mi se čini da će članci postati malo zbunjujući... ali nema veze, malo prakse može biti dovoljno...

    jonturk
    sudionik

    Koliko god imam poteškoća s ovim, isto tako imam poteškoća s informacijama o smjeru. an der, zu, in itd...

    Najbolje je zapamtiti riječi zajedno s njihovim člancima...

    kenan
    sudionik

    Ova grupna stvar bila je malo opuštajuća. Hvala..

    mefu
    sudionik

    Sjećam se da su članci koji završavaju na kraju s 99% umrli.
    Ako postoji pogreška, možete li je ispraviti?

    MuhaââeM
    sudionik

    Da, već smo gore spomenuli ..

    ahmet_cagri
    sudionik

    walla jedno od najvažnijih izdanja na njemačkom jeziku. Hvala lijepa

    lastink se
    sudionik

    Mislim da je najteža, najteža i najneugodnija tema njemačkog ono što treba tri. jedan je dovoljan:)

    Hvala puno na dijeljenju korisnih informacija...

    uzvišen
    sudionik

    Većina Nijemaca niti ne koristi članke. Ali doista je teško naučiti riječi uz članke. Ali i ove poteškoće možemo prevladati

    Emily
    sudionik

    Ovi me članci izluđuju />:(” title=”>:(” class=”bbcode_smiley” />

    öz_t
    sudionik

    Stvarno je. Moja glava je toliko zbunjena zbog ovih članaka, ali moramo naučiti:

    gopanado
    sudionik

    Hvala vam puno.

    Nazira
    sudionik

    Ne brinite toliko o člancima, naučit ćete izraditi više rečenica, naučit ćete izraditi više rečenica, kad izgovorite pogrešan članak, definitivno ćete ga naučiti bez da to shvaćate, ali uvijek ga morate postaviti s lipanjem.
    Na primjer, werden, bin, sein, habe itd. Više su uključeni u rečenice, mislim da je njihovo pamćenje važnije. naravno du bist er sie es itd. Te su poveznice važne. Osim toga, povremeno ćete naučiti u članku.
    Sretno vam svima.

    Ercan
    sudionik

    FEMININUM /OPIS DIA POSTOJEĆI ARTIKELLER

    NAJNOVIJI NAKIT
    -ei die Bücherei (knjižnica), die Metzgerei (mesnica), die Dreckerei (tiskara)
    -in die Freundin(djevojka),die Lehrerin(učiteljica),die Schülerin(učenica)……….-heit die Krankheit (bolest), die Einheit (jedinstvo), die Kindheit (djetinjstvo),
    -keit die Höflichkeit (ljubaznost), die Flüssigkeit (tekućina) die Feuchtigkeit (vlažnost)
    -schaft die Freundschaft (prijateljstvo), die Eigenschaft (lik) die Verwandschaft (srodstvo)
    -ung die Bildung (obrazovanje), die Nahrung (prehrana) die Werbung (oglašavanje)
    -a die Camera (kamera), die Lira (lira)
    -ade die Olympiade (olimpiysat), die Fassade (sprijeda), die Marmelade (marmelada)
    -age die Garage (garaža), die Etage (floor)
    -anz die Eleganz (elegancija) die Bilanz (balanco), dieDistanz (udaljenost)
    -ette die die U naljepnici (naljepnica) die Toalette (wc) matrica u tableti (ladici)
    -euse die Friseuse (ženska brijačica), die Maseuse (ženska maserka)
    -die Historie (datum) die Materi (materijal), die Kastanie (kesten) die Akademie (akademija), die Lotterie (loeria), die Calorie (kalorija)
    -enz die Freqenz (učestalost) die Tendenz (trend), dieExistenz (prisutnost)
    -ik die Politik (politika) die Musik (glazba), die Lyrik (poezija) die Mathematik (matamatik)
    -ine die Margarine (margarin) die Maschine (stroj) die Vitrine (vitrina) matrica Cabinet (ormar)
    -jonska matrica za eksploziju (prasak) Stanica (stanica); dimenzija matrice (veličina)
    - (i) tät die Universität (sveučilište) die Qualität (kvaliteta) die Fakultät (fakultet) die Realität (real)
    -sis, -se die Dosis (dosaj) die Basis (basic) die Analiza (analiza)
    -ur die Natur (priroda), die Kultur (kultura), die Temperatur (vrućina), die Crtić (crtani film)
    -üre die Broschüre (brosör) die gravura (gravura)

    Pored toga, u ovu su skupinu uključeni i rijetki nakit -aise, -aille, -äne, -elle, -ere, -ille, -isse, -itis, -ive, -ose.
    Sljedeći ću put dati primjere za prijedlog definicije DAS.

    anoniman
    posjetilac

    Pretpostavljam da je napamet ovo obrnuto, šteta: '(

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 119)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.