Boravak, neograničeno pravo boravka u Njemačkoj i njemačko državljanstvo..!!

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Baybars
    sudionik

    Te su teme napisane pod različitim naslovima i s vremena na vrijeme nestaju. Pokušao sam je prikupiti i želio sam je organizirati pod tim naslovom. Ako postoje prijatelji, imat će koristi od toga.

    Visum – Viza: To je pravo koje daju konzulati na najviše 3 mjeseca.

    Aufenthaltserlaubnis – Pravo na boravak: To je pravo na privremeni boravak koje dodjeljuje Ured za strance u Njemačkoj.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – Neograničena sesija: bivši Unbefristet, sada poznat kao Niderlassungserlaubnis, neograničena prava boravka

    Deutsche Staatsangehörigkeit, njemačko državljanstvo za one koji ionako žele tu funkciju

    Sada, dobili ste vizu spajanjem obitelji i došli ste u Njemačku. Prvo što trebate učiniti je otići u ured za strance što je prije moguće, čak i ako imate vremena, i podnijeti zahtjev za boravak – Aufenthaltserlaubnis.

    ..Ako je vaš supružnik njemački državljanin, prvo ćete dobiti dozvolu boravka na 1 ili 2 godine, a zatim ponovo na 1 ili 2 godine ako je produžite. Kada navršite ukupno 3 godine, imate pravo podnijeti zahtjev za Unlimited Visa – Niederlassungserlaubnis. To određuje 28. stavak 2. članka Zakona o prebivalištu.Dodajem link ispod, tko želi može ući i odatle pročitati njemačku verziju..

    Veza: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..ako je vaš supružnik turski državljanin, dobit ćete pravo boravka na 1 ili 2 godine, s trajanjem koje varira ovisno o gradu, dok ne navršite tih 5 godina. Na kraju 5. godine možete podnijeti zahtjev za Neograničena viza - Niederlassungserlaubnis, ako ispunjavate i druge uvjete, na primjer 60 mjeseci. Kao što je plaćanje u mirovinski fond, odnosno zaposlenje. Ove uvjete određuje 9 stranaka navedenih pod 2. stavkom članka 9. Zakona o zasjedanju.Ostale uvjete možete pročitati na poveznici.

    Veza: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Naravno, čak i ako je vaš suprug Nijemac ili Turčin, jedan od osnovnih uvjeta je da morate pohađati integracijske tečajeve i biti uspješni prije neograničene vize –


    Idemo do njemačkog državljanstva:

    Pravo na naturalizaciju općenito je regulirano člancima 8., 9. i 10. Zakona o državljanstvu. Sukladno tome, članak 8. uređuje opća prava, članak 9. regulira prava onih koji su u braku s njemačkim supružnikom, a članak 10. regulira prava preostalih stranaca, odnosno onih koji nisu u braku ili koji na neki način ostaju u Njemačkoj

    .. Sukladno tome, članci 8. i 9. reguliraju prava onih koji su odvedeni. Ovi članci također ne pišu ništa izravno vezano za godinu. ali u praksi ste se vjenčali s njemačkim supružnikom i došli ste u Njemačku krajem 5. godine, ako ispunjavate ostale uvjete, imate pravo podnijeti zahtjev za njemačko državljanstvo. ostali uvjeti, poput poznavanja njemačkog jezika, polaganja ispita za državljanstvo, posjedovanja osnovnih podataka o Njemačkoj, neprihvaćanja socijalne pomoći i drugih .. U nastavku dodajem poveznice u ovim člancima ..

    Članak 8. Poveznica: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    Članak 9. Poveznica: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Prijava u vezi s trajanjem nalazi se na ovoj poveznici: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Članak 10. regulira pravo stjecanja njemačkog državljanstva za turske državljane. Sukladno tome, jedan od uvjeta je boravak u Njemačkoj 8 godina i ispunjavanje ostalih uvjeta koje ispunjavaju oni koji su u braku sa supružnikom koji je gore dobio. U ovaj zakon dodajem donju poveznicu ..

    Članak 10. Poveznica: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    Osim toga, sve zakone o prebivalištu možete pronaći na ovoj poveznici:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Ovdje su i zakoni koji se odnose na državljanstvo:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    Možete pronaći.

    Ako imate bilo kakvih pitanja, možete ih postaviti ovdje. Nadam se da je pomoglo prijateljima koji su željeli temu ..

    EL-Turco
    sudionik

    blagoslovi ruke ..

    Baybars
    sudionik

    blagoslovi ruke ..

    Hvala vam, nadam se da ne izražavam situacije na pogrešan način .. pa sam dao poveznice doba .. koji odatle žele provjeriti da li naravno imaju potvrdu ..

    tugce_doerj je
    sudionik

    vrlo lijepe baybars zdravlje na ruku. Pa, moje je pitanje, radi li to isto za svaku državu? Jer u mom mjestu postoji netko tko je postao njemački državljanin i ovdje je živio 8 godina, a porez je morao platiti za 5 godina. žena je nakon ovih učinila njemačku državljanku. žena je došla iz Vijetnama, a ne Turčina. možda drugačija aplikacija za njih?

    fuk_xnumx
    sudionik

    Tugce, kad čitam odluku, mislim da svugdje mora biti isto, netko oženjen njemačkim državljaninom mora ostati u Njemačkoj 3 godine i mora biti oženjen njemačkim državljaninom za 2 godine, ukupno, nakon 5 godina, rađa se pravo njemačkog državljanstva. https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  Kaže se isto što i ja. A pravilo od 8 godina vrijedi za turske građane.

    Baybars
    sudionik

    vrlo lijepe baybars zdravlje na ruku. Pa, moje je pitanje, radi li to isto za svaku državu? Jer u mom mjestu postoji netko tko je postao njemački državljanin i ovdje je živio 8 godina, a porez je morao platiti za 5 godina. žena je nakon ovih učinila njemačku državljanku. žena je došla iz Vijetnama, a ne Turčina. možda drugačija aplikacija za njih?

    Uobičajeno, isto za sve strance u zakonu o državljanstvu, napisanom gore na horizontu .. Ovo petogodišnje pitanje plaćanja poreza već nije državljanstvo, ono ide u niederlassungserlaubnis .. Članci od 5. do 8. reguliraju prava njemačkog državljanstva. Ni ove godine se ne spominje njegovo zanimanje. Osmogodišnji događaj također je usvojen u 9. članku ..
    – Sad kad ne prođe godina, kako se razlikuju državljanska prava onih koji imaju supružnike Nijemce? To je razlika u praksi. Dao sam primjer za to iz općine Düsseldorf. Službena stranica općine spominje 5 godina.

    tugce_doerj je
    sudionik

    Budući da u odluci nije dao godine, može biti svugdje drugačije. Žena mi je ovdje rekla oko 8 godina. i 5 godina poreza.

    Dobio sam vizu na 3 godine za spajanje obitelji. Ove sure se razlikuju na drugim mjestima za supružnika njemačkog državljanina. Svuda je drugačije, nisam razumio, pa nema više. Postoji država, svatko u ovoj državi održava red prema svojim željama. Nitko nikome ne može dati jasan odgovor jer pravo jedne države ne vrijedi za drugu državu. :politika:

    Baybars
    sudionik

    Budući da u odluci nije dao godine, može biti svugdje drugačije. Žena mi je ovdje rekla oko 8 godina. i 5 godina poreza.

    Dobio sam vizu na 3 godine za spajanje obitelji. Ove sure se razlikuju na drugim mjestima za supružnika njemačkog državljanina. Svuda je drugačije, nisam razumio, pa nema više. Postoji država, svatko u ovoj državi održava red prema svojim željama. Nitko nikome ne može dati jasan odgovor jer pravo jedne države ne vrijedi za drugu državu. :politika:

    ne, vidi, nema je, sada se zakoni ne razlikuju od države do države, postoje razlike samo u manjim stvarima, postoje razlike u samim državama .. jer stvari poput prava boravka i državljanstva tiču ​​se cijele Njemačke .. u tim velikim stvarima nema pravnih razlika. zakon o prebivalištu samo jedan zakon o državljanstvu ..

    Trenutno ste u pravu, kažete da imate primjer preda mnom naravno .. samo su državljanska prava osobe koja je u braku s ovim njemačkim supružnikom nedavno puštena 2005. Možda je osoba koju ste spomenuli prešla u njemačko državljanstvo u prethodnom razdoblju. To je već jasno napisano u članku 10., članak 8. kaže da osoba koja ispunjava zahtjeve iz članaka 9. i 9. ima pravo položiti njemačko državljanstvo .. Napisano je na stranici službene stranice u Dusseldorfu, a napisana je na još puno stranica i ja sam je odabrao.

    tugce_doerj je
    sudionik

    Pa naravno, ta žena je bila dosta starija, mislim da je vizu dobila prije 2005. godine, gle, ja nisam pitao ženu za to. Onda je to normalno. U redu:)

    Baybars
    sudionik

    Pa naravno, ta žena je bila dosta starija, mislim da je vizu dobila prije 2005. godine, gle, ja nisam pitao ženu za to. Onda je to normalno. U redu:)

    Pogledajte sada, ovo je članak iz Münchena; Za one koji se zaposle, osigurat će se jasno napisano vrijeme;

    Die Ermessenseinbürgerung (§ 8, 9 StAG)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, ehemalige deutsche Staatsangehörige itd., Die unter
    erleichterten Voraussetzungen (= Kürzeren Aufenthaltszeiten) eingeburgert werden können.
    Für Ehegatten von Deutschen pozlaćen u der Regel eine Wartezeit von drei, für anerkannte
    Flüchtlinge von sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Dortmund, Bochum kaže isto na stranicama tih mjesta .. Ne dodajem ih zbog ove jednostavnosti kako tema ne bi bila duga na kraju godine ..

    tugce_doerj je
    sudionik

    Razumijem. Uglavnom, imamo još koju godinu da pogledamo te radove, promijenit će se još 50 puta do tada :haha:

    Baybars
    sudionik

    Razumijem. Uglavnom, imamo još koju godinu da pogledamo te radove, promijenit će se još 50 puta do tada :haha:

    `

    Imate li namjeru postati njemački državljanin?

    EL-Turco
    sudionik

    Mislim da njemačko državljanstvo nije toliko privlačno kao nekada.
    -Najvažnija stvar koju treba uzeti u obzir je da kada osoba s određenom vrstom zaposlenja postane njemački državljanin, potvrde SSK-Baghkur umiru. Pa ljudi, u Turskoj su dob za odlazak u mirovinu zvali dob za umirovljenje u grobu, nisu imali pojma o ljudi ovdje, ni u grobu, nego tek kad se kost osuši (složit će se sa mnom svatko tko iole ima saznanja o prosječnoj starosti Turske! Ne možemo živjeti 85-90 kao Nijemci….
    Jeste li rekli ženi od 65 godina, ona je bijesno gleda u svoje lice - naš struk od 55-60-ih je mrtav, ja sam gotova, ne podiže se duboko (generalizacija)
    – 2. Pravo posjedovanja imovine u Turskoj 8. Ako se ne varam, do prije 5 godina stranci nisu mogli stjecati nekretnine u Turskoj, prodaja kuća je stala - možda je donesen novi zakon, ne znam mnogo o tome.
    -Postoji i druga strana ovog svijeta.Ljudi žele biti sahranjeni tamo gdje su rođeni (barem ja).
    – I da imam 4 njemačke putovnice, ne bi mi trebala putovnica po kojoj bi se s tisuću kilometara vidjelo da sam Turčin...
    – Kurs vlaka uopće nije loš, ako imamo sreće, ne bi bilo loše provesti ljetni život u vlaku s 50-60 godina.. Hoćemo li opet doći, da mu prodam majku svijet...
    to je moja ideja.

    Baybars
    sudionik

    Mislim da njemačko državljanstvo nije toliko privlačno kao nekada.
    -Najvažnija stvar koju treba uzeti u obzir je da kada osoba s određenom vrstom zaposlenja postane njemački državljanin, potvrde SSK-Baghkur umiru. Pa ljudi, u Turskoj su dob za odlazak u mirovinu zvali dob za umirovljenje u grobu, nisu imali pojma o ljudi ovdje, ni u grobu, nego tek kad se kost osuši (složit će se sa mnom svatko tko iole ima saznanja o prosječnoj starosti Turske! Ne možemo živjeti 85-90 kao Nijemci….
    Jeste li rekli ženi od 65 godina, ona je bijesno gleda u svoje lice - naš struk od 55-60-ih je mrtav, ja sam gotova, ne podiže se duboko (generalizacija)
    – 2. Pravo posjedovanja imovine u Turskoj 8. Ako se ne varam, do prije 5 godina stranci nisu mogli stjecati nekretnine u Turskoj, prodaja kuća je stala - možda je donesen novi zakon, ne znam mnogo o tome.
    -Postoji i druga strana ovog svijeta.Ljudi žele biti sahranjeni tamo gdje su rođeni (barem ja).
    – I da imam 4 njemačke putovnice, ne bi mi trebala putovnica po kojoj bi se s tisuću kilometara vidjelo da sam Turčin...
    – Kurs vlaka uopće nije loš, ako imamo sreće, ne bi bilo loše provesti ljetni život u vlaku s 50-60 godina.. Hoćemo li opet doći, da mu prodam majku svijet...
    to je moja ideja.

    – Je li izvjestan istek tih SSK razdoblja? Recimo, moj rodjak odvjetnik mi je rekao da vrijeme koje ste radili u Njemackoj mozete racunati u Turskoj, je li sigurno da su po tome ubijali mjesecnice?
    - Ti stranci donedavno nisu imali pravo posjedovati nekretninu u Turskoj, kao što ste rekli, ali su u okviru zakona o usklađivanju s EU to promijenili, omogućili su im vlasništvo nad nekretninom preko tvrtke. Sada su išli da i to promijene.ne znam sta su napravili ali mogu i oni steci imovinu bez direktnog posredovanja firme.naravno priznali bi pravo.u svijetu se zakon mijenja jednom tjedno u turskoj..

    – Kao što ste spomenuli, postoji i druga strana ovog svijeta, ali i o njoj moramo razmišljati sa ove tačke gledišta, ima mnogo ashaba i akindžijskih mezara u svijetu koji nisu ukopani u svojoj domovini.. Ja čak pročitao jednom da je bilo hajdučkih mezara u srcu Evrope pa i usred Njemačke.. Naravno da mi nismo ni ashabi ni akindžije. :)

    . Osim zapadnih uvjeta koje ste spomenuli, i ja razmišljam o tome .. Ako će Turci koji žive u Njemačkoj dugo ostati u Njemačkoj, svi oni moraju imati njemačko državljanstvo .. U skladu s njegovom pogodnošću ili poteškoćama .. Da stvoriti lobi za glasački potencijal .. Naravno, okupljanje pod jednim krovom u Njemačkoj. Koliko bi bilo realno da provodimo svoje aktivnosti, ali barem 500.000 Armenaca u Francuskoj trebalo bi imati njemački parlament koji ima preko 2 milijuna Turaka živeći u Njemačkoj čine ono što mogu učiniti za Sarkozyja. Ovo je način da isprva budete birački potencijal.

    Naravno, mi smo desno i lijevo između sebe. Alawi sunitski, nije religiozan. zajedništvo ili ne .. osim što je u našem bölündügüu puno vlastite ljubomore na masovni pokret ic, jedan od najvećih problema koji trebaju asmamiz .. poput barem ovdje, tako da mislite da su interesi Turske i nacije u lobiranju potraga mora biti unutra. ako se danas radi istraživanje. Hoće li Turska ući u Europsku uniju .. ne možete ući u smjeru zupčanika Turske u Europi će koristiti glasove pretpostavljam ..

    fuk_xnumx
    sudionik

    abu bass do kraja kad je u pitanju haklisin SSK došlo je vrijeme nove skupštine, ali znam točno sadržaj žalosti kad i mislim da to već postoji nakon što moja 23 godina u Turskoj nije jednog dana osigurala niti plaćanje doprinosi su to učinili sveučilišni život koji se bavi osiguranim poslovima nikad nije oldukd maturirao iz škole već izravno njemačku pitajući prezentacijske lokalitete sada zašto ja Moj gecmeyim.avantaj državljanstvo dobivanja više znam i glasačkih prava kao na priznati pravo na izbjegavajte da se prema vama ponašaju kao prema strancem, baš kao oluyor.s bugarska nervozan previše turk građanin držao na vratima ljudi tada almanvatadnaslig da u konačnici ovu okrutnost yuzunden.türkiye robe kao za pravo da steknemo već svi mi unaprijed turski državljanstvo bulunduğu primijeniti na plavu kartu jer znamo sustav koji svi više najmanje činimo onim što govori o tome kako kullanilams gerektiğni i blue kartd također izlaze iz novih zakona koji imaju u Turskoj stupanjem na snagu glasačkog dlakavogoperacije gerceklestirebilcek roba kupnja zemlje primanje takvih zahtjeva možda već plave karte yapiliyor..b zakon proširen olcak aktivnijim i sunulcak kao alternativa njemačkom državljaninu rođenom u Turskoj ja vaš kanatind svaki građanin Turke dobivam državljanstvo gecmeli..v 60 do 70 godine imamo Tursku Backson čak i već zupčanik dolazne dusnuy uzrokovane nesrećom ne živi turkiyede turkiyede je primio nekoliko tisuća turskih građana koji žive u Alanjadanu Mislim da nam koriste državljanstvo iz svih pravaca ..

    – Je li izvjestan istek tih SSK razdoblja? Recimo, moj rodjak odvjetnik mi je rekao da se vrijeme rada u Njemackoj moze racunati u Turskoj.Da li je sigurno da su na osnovu toga ubijali mjesecnice?
    - Ti stranci donedavno nisu imali pravo vlasništva nad nekretninom u Turskoj, kao što ste rekli, ali su u okviru zakona o usklađivanju s EU to promijenili.. Omogućili su im vlasništvo nad nekretninom preko tvrtke. Sada su bili promijenit će i to.ne znam što su napravili ali mogu i oni stjecati imovinu bez direktnog posredovanja firme.naravno priznali bi pravo.u svijetu se zakon mijenja jednom tjedno u turskoj..

    – Kao što ste spomenuli, postoji i druga strana ovog svijeta, ali i o njoj moramo razmišljati sa ove tačke gledišta, ima mnogo ashaba i akindžijskih mezara u svijetu koji nisu ukopani u svojoj domovini.. Ja čak pročitaj da u srcu Evrope, pa i usred Njemačke ima hajdučkih grobova.. Naravno, mi nismo ni ashabi ni akindžije. :)

    . Osim zapadnih uvjeta koje ste spomenuli, i ja razmišljam o tome. Ako će Turci koji žive u Njemačkoj dugo ostati u Njemačkoj, svi oni moraju imati njemačko državljanstvo .. Zbog svoje pogodnosti ili poteškoća .. Da bi stvorili lobiraj Za potencijalno glasanje .. Naravno, naš krov. Bilo bi realno da se okupljamo i provodimo aktivnosti lobiranja u Njemačkoj, ali najmanje 500.000 2 Armenaca u Francuskoj trebalo bi postići da njemački parlament ima preko XNUMX milijuna Turaka koji žive u Njemačka čini sve što može za sarkozy ..

    Naravno, mi smo desno i lijevo između sebe. Alawi sunitski, nije religiozan. zajedništvo ili ne .. osim što je u našem bölündügüu puno vlastite ljubomore na masovni pokret ic, jedan od najvećih problema koji trebaju asmamiz .. poput barem ovdje, tako da mislite da su interesi Turske i nacije u lobiranju potraga mora biti unutra. ako se danas radi istraživanje. Hoće li Turska ući u Europsku uniju .. ne možete ući u smjeru zupčanika Turske u Europi će koristiti glasove pretpostavljam ..

    EL-Turco
    sudionik

    reci mi da odgovorim

    – Imam gotovo 3500 dana osiguranja u TR i plus vojni rok! To nestaje kada postanem njemački državljanin. Ali moj rad u Njemačkoj dodaje se kada se želim umiroviti iz TR. Dob za umirovljenje je vrlo prikladna u TR. Budući da sam rečeno, prosječni životni vijek u Njemačkoj je 77% za muškarce, 82% za žene i 60% za žene u TR. Kreće se oko 65-80%. Pa, budući da sam Turkoglu Turčin i zbog nasljednih razloga, ne vjeruj da ću vidjeti 90-XNUMX%...
    -Kad zakon o dvojnom državljanstvu postane neograničen za nas Turke (trenutno 18-23) kao što se primjenjuje na državljane drugih zemalja EU, tada ću postati državljanin. Ako treba, čekat ću 10 sati na bugarskoj granici. Neće proći zbog mog turskog državljanstva... Ne postoji ograničenje u državljanstvu. Ne može se 10 godina mjeriti s 15 godina. To je ionako to. Nije. Začudo, političar koji se zove Mcallister zanima ovo pitanje, iako on je dvojni državljanin, negativno gleda na pitanje dvojnog državljanstva, ali jede vrhnje...
    – Kao što rekoste, nisam ni ortak ni pljačkaš, ako je moguće neka mi grob bude u Turskoj (to govorim iako mi je žena Njemica!!!)
    -Najbolje što radimo je što ništa ne možemo završiti na isti način na koji smo započeli! Imamo mnogo projekata ali nema kraja. Zato je koncept lobiranja jako dugačak. Evo, Turska stranka je osnovana u Bremenu zadnji put godine prošli mjesec prešla u CDU, njen predsjednik i zamjenik... O kojoj je politici riječ...
    -Bez uvrede nikome, ali sve dok ovi kurdski državljani imaju problema među nama, naša borba neće prestati (nažalost, ima onih koji ne mogu podnijeti život pod istom zastavom... Uglavnom, ovo je druga tema za raspravu, molim vas nemojte komentirati ovo pitanje, inače će pitanje postati zbunjujuće.
    -Ufuk,i ja sam živio u Alanji 15-16 godina.Moj desni susjed u zgradi je bio Njemac npr.Zato i kažem jer kad budem imao 50 i ja ću pobjeći :-) Naravno , prvo moram otplatiti dug kuće koju sam kupio. :-)

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 41)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.