Što je Passport, Što je to, Gdje i kako ga kupiti, koje su njegove vrste?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    MuhaââeM
    sudionik

    U ovom članku pružit ćemo informacije o putovnici za one koji ne znaju ni za početnike.
    Što je putovnica, što radi, koji su dokumenti (dokumenti) potrebni za dobivanje putovnice, gdje i kako dobiti putovnicu, koje su putovnice, kakva je putovnica potrebna za putovanje u inozemstvo, što znači putovnica, kako obnoviti ili produžiti putovnicu , koji dokumenti zamjenjuju putovnice, kao i odgovore na pitanja u ovom članku.

    Što je putovnica?

    To je dokument koji izdaju nadležna tijela navedena u zakonu i omogućuje vlasniku prijelaz s jedne državne granice na drugu.
    [Hr]

    Gdje i kako dobiti putovnicu

    Putovnice provincijske policijske uprave u nekim provincijama u Turskoj, premda su u nekim provincijama provincijski policijski uredi u većim gradovima u verilmektedir.genel pasoške grane povezani s upravama policijskih sjedišta i pasoškim granama na različitim mjestima (zasebni distrikt u) bulunur.n iako u nekim provincijama našeg okruga postoje i grane pasoša Ako putovnicu možete dobiti u svom okrugu, ne morate ići u provincijski centar. Ako ne možete dobiti putovnicu u svom okrugu, morate ići u središte grada. Putovnicu ne morate nužno dobiti iz provincije u kojoj ste rođeni. Postupke za putovnice u inozemstvu (izdavanje, obnavljanje, produljenje itd.) Provode naši konzulati. Za dobivanje putovnice potrebne su osobe od 18 godina, osobe mlađe od 18 godina ne mogu dobiti putovnicu bez pismenog pristanka roditelja. Dokumenti i naknade potrebne za dobivanje putovnice objašnjeni su u nastavku prema vrsti putovnice. Dokumenti i naknade razlikuju se ovisno o vrsti putovnice koja se traži.
    Sljedeće informacije vrijede samo od danas (dana pisanja), možda ih nećemo moći odmah prepisati u slučaju promjene pristojbi ili traženih dokumenata.
    U našoj zemlji neki ogranci putovnica rade po sustavu imenovanja, tako da je najbolje nazvati i dobiti informacije prije odlaska u podružnicu, au nekim granama, online imenovanja mogu se obaviti putem interneta, a čak se i neke grane mogu prijaviti online.
    Ako računamo opće postupke prijave korak po korak;
    Prije svega, pristojba za putovnicu priprema se prema dokumentima potrebnim za putovnicu i vremenu koje treba uzeti.
    Zatim, ako postoji sustav zakazivanja, dolazi do zakazivanja, inače možete otići u ured za putovnice u bilo koje vrijeme (ako idete rano ujutro, putovnicu možete dobiti navečer).Tamo je obrazac zahtjeva za putovnicu popunjava se, uzima se spis, plaća se pristojba (oni će vam reći gdje se to radi) i onda se dokumenti pripremaju. Predaju se nadležnom službeniku. Službenik provjerava dokumente, odobrava ih ako nedostaju , i kaže vam „dođite i uzmite svoju putovnicu danas." Taj dan idete po svoju putovnicu. Dobivanje putovnice je izuzetno jednostavno u usporedbi s procedurama za dobijanje vize.
    Dopustite mi da vam dam još nekoliko informacija o odnosima između viza i putovnice, uzmete barem 2 ili 3 godišnje kada kupite putovnicu kako biste izbjegli probleme s vizama. Neke zemlje ne zahtijevaju vize za neke od dolje opisanih putovnica, primjerice, Njemačka ne zahtijeva vizu od vlasnika zelenih putovnica ili Azerbajdžan ne zahtijeva vizu od vlasnika zelenih putovnica najviše za 3 mjeseci. Takvi uvjeti i postupci mogu se promijeniti u bilo kojem trenutku, tako da probati.
    [Hr]

    Koje su vrste putovnica, koji dokumenti se traže, kako ih dobiti?

    1. Javna putovnica (mornarička putovnica - također se naziva i opća putovnica)

    Svaki građanin koji želi imati ovu vrstu putovnice može je primiti i ne zahtijeva nikakve uvjete za njegovo stjecanje.
    Takve se putovnice izdaju s najmanje 3 mjeseci i najviše 5 godina, s izuzetkom zakona.
    Na zahtjev vlasnika putovnice, djevojčice i dječaci bez pratnje također su prijavljeni u odjelu za pratnju putovnice, ali oni koji su upisani u odjelu za pratnju ne mogu putovati s tom putovnicom, osim ako ih ne prati putovnica.
    Građani koji žele dobiti javnu putovnicu moraju podnijeti zahtjev za izdavanje putovnice s dokumentima koje će pripremiti za putovnicu te im se dostavljaju nakon izrade putovnica.

    Dokumenti potrebni za ovu putovnicu

    - Četiri fotografije u boji veličine 4,5 x 6 cm snimljene u posljednjih šest mjeseci (pozadina fotografija mora biti bijela ili svijetla boja blizu bijele)

    - Originalna kopija osobne iskaznice i fotokopija (Ako su se neki podaci na vašoj osobnoj iskaznici promijenili, a niste promijenili, primjerice, ako ste razvedeni i još uvijek koristite svoju staru osobnu iskaznicu, putovnica će biti napisana u vašoj putovnici kao u vašem starom novčaniku. Idi)

    - Obrazac zahtjeva za putovnicu dobiven od jedinica koje izdaju putovnice (ovaj se obrazac uzima i ispunjava u trenutku prijave, ne dajete ga s mjesta prije.) Podaci koje napišete na ovom dokumentu moraju biti isti kao na vašoj osobnoj iskaznici, nakon što ispunite obrazac, uspoređivat će se podaci koje ste napisali na obrascu i vaša osobna iskaznica.

    - Uvoz i izvoznici, mesari, novinari itd. Ako ne želite ispisati ovaj dokument, ne treba vam ovaj dokument.

    - Studenti koji žele dobiti studentsku putovnicu (tj. Oni koji žele upisati studente u struku) zahtijevaju pismo Ministarstva obrazovanja, a ako ne želite ispisati to nije potrebno.

    - Radnici i radnička obitelj, Turska Radnici se preuzimaju iz Zavoda za zapošljavanje - Potvrda o radničkoj obitelji (uz uvjet izdržavanja mesa u inozemstvu koje ovjera rada tih zahtjeva s dokumentom institucije oslobođen od plaćanja naknada za prve dvije godine fotografije s bilješkom o putovnici "Rad").

    Naknade za prijavu putovnice često smjestite u blagajnu ili šaltera u Turskoj na ödenir.eg, gdje se prijavite (i uglavnom), oni vas usmjeravaju u banku (obično poljoprivrednu banku).
    Kada plaćate pristojbe za putovnicu, plaćate dvije vrste naknada: cijenu za putovnicu i naknadu za putovnicu.
    Vrijednost novčanika za putovnicu (trenutno 85 YTL) ovisi o vrsti putovnice koju želite kupiti, dok se cijena za putovnicu plaća u skladu s razdobljem u kojem želite da vaša putovnica bude važeća. Trenutno, 6 za 100 mjesec, 1 YTL za 150 godinu, 2 YTL za 250 godinu, 5 je oko USD 500 za godinu.
    To su razdoblja valjanosti putovnice, nećete dobiti novu putovnicu kada istekne vrijeme, produljit ćete vrijeme troška putovnice, kao što je gore navedeno, proces izdavanja putovnice može se uzeti s mjesta.
    Nakon polaganja naknade za putovnicu, službeniku predajete račun, zajedno s ostalim dokumentima, službenik provjerava i kaže vam dan kada možete dobiti putovnicu ako su dokumenti u redu, obično u 24 satu. trebate ga imati, kako bi vaši rođaci mogli otići na vaše mjesto i dobiti vašu putovnicu.
    Kada dobijete putovnicu, ne napuštajte zgradu bez provjere, pregledajte stranicu poput ove i provjerite stranicu s vjerodajnicama, možda je to bila pogreška (na primjer, moje prezime nije bilo na mojoj putovnici).

    2. Posebna poštanska putovnica (naziva se i zelena putovnica)

    Četiri godina kasnije, Ministarstvo unutarnjih poslova u zemlji i inozemstvu uz suglasnost uputama Ministarstva unutarnjih poslova i Ministarstva vanjskih poslova Republike Turske daje se u veleposlanstvima i Başkonsolusluk. U ime Ministarstva unutarnjih poslova taj je zadatak preuzela pokrajinska uprava za sigurnost.
    Ovu putovnicu izdaju samo pokrajinska uprava za sigurnost u Turskoj.
    Ovu putovnicu mogu koristiti samo bivši članovi Parlamenta, bivši ministri, gradonačelnici, gradonačelnici, gradonačelnici prve, druge, treće razine i drugi državni službenici. i drugi državni dužnosnici, zaposleni na ugovoru, državni službenici i drugi državni službenici koji nemaju mirovinu, ali koji su zainteresirani za Fond za mirovinsko osiguranje i čiji se mirovinski džepovi oduzimaju od prvog, drugog, trećeg stupnja; Prvi, drugi, treći stupanj i pravo na izdavanje posebnog pečata državnih službenika i službenika i podoficira nose titulu i / ili činove s prvim, drugim i trećim stupnjem vršnjacima onih koji imaju pravo na primanje posebnih pečatiranih putovnica u smislu njihovog radnog staža, naziva i / ili činova koje su povukli ili napustili bez primanja svojih uloga; djevojčice koje nisu u braku i koje nemaju posao i koje su također maloljetne.

    Potrebni dokumenti za ovu putovnicu
    Osim dokumenata potrebnih za gore navedenu pomorsku putovnicu;
    - Odobreni obrazac zahtjeva za putovnicu ako se radi
    - Ako je u mirovini, obrazac zahtjeva za putovnicu treba popuniti vlastitim potpisima i pismom koje će dobiti od institucije i stupanj osoblja na dan umirovljenja ili odlaska.
    - Dolazak bilo koje putovnice
    Poželjno je.

    3. Službena putovnica (siva putovnica - također se naziva i službena putovnica)
    Prema trajanju od vlasnika putovnice dužnosti da prelazi četiri godine kao ograničavajući za razdoblje koje će odrediti, Ministarstvo unutarnjih poslova u zemlji, dok su u inozemstvu s uputama suglasnost Ministarstva vanjskih poslova Ministarstva unutarnjih poslova Republike Turske je dano od strane Veleposlanstva i Başkonsolusluk su. U ime Ministarstva unutarnjih poslova taj je zadatak preuzela pokrajinska uprava za sigurnost.
    Ova putovnica, ali je Vlada, Privatni uprave ili općina službeni vazifeyl u inozemstvo na one koji su zaposleni u prošlosti ili izvan zemlje, Republika Turska je član zaposlenika u statusu državnih službenika u međunarodnim organizacijama u kojima je turski zrakoplovnih udruga i Turska Crvenog polumjeseca imenovani djecom, sa ženama, u ovom slučaju oni koji žive i braku bez i sa njima Ona se daje djevojkama koje nemaju posao i dječacima koji žive s njima.

    Potrebni dokumenti za ovu putovnicu

    Osim gore navedenih dokumenata za putovnicu mornarice;
    - obrazac zahtjeva za pasoš odobren od strane institucije podnositelja zahtjeva,
    - Odobrenje zadatka,
    - Ako ste prije dobili putovnicu, od vas će se tražiti da je ponesete.

    4. Diplomatska putovnica (koja se naziva i crvena putovnica)

    Ova putovnica s Ministarstvom vanjskih poslova Republike Turske u inozemstvu osigurava veleposlanstva i veleposlanstva.
    Diplomatske putovnice izdaju se onima koji putuju radi određene dužnosti ili putovanja, ovisno o prirodi njihovih dužnosti ili putovanja, za putovanje ili za najviše 2 godina, a za one koji putuju na neodređeno vrijeme najviše 4 godina, a ako je potrebno 3 će se obnoviti za isto razdoblje.
    Diplomatske putovnice; Članovi Narodne skupštine Turske Grand, članovi Nacionalne skupštine Turske Non ministara, Ustavni sud, Vrhovni sud, Vrhovni upravni sud, vojnog žalbenog suda, Vojnom Vrhovnog upravnog suda, Vrhovnog suda, Revizorski sud, Glavnog stožera xnumx.v na 1 Grand. Predsjednici, glavni javni tužitelj, general, oramari, bivši predsjednici, bivši predsjednici zakonodavnih skupština, bivši premijeri, bivši ministri vanjskih poslova, glavni tajnik predsjedništva, podtajnici predsjedništva i ministarstava, predsjedništvo vjerskih poslova, članovi Glavnog Predsjednički tajništvo najvišoj razini koji je poslao službenu misiju službenika, Republika stranog predstavnika Turske časnika su savjetnici, pored vatre i pomoćnik, što je vladu u ime međunarodne formalnih pregovora za opis mukavelename ugovornog ili međunarodnim skupovima, konvencijama i oni poslali da prisustvuju konferencijama i stranih država ili Oni koji su poslani na stalna ili privremena radna mjesta prije nego što međunarodne organizacije daju političke kurire. provincija.
    Dokle god se nastavljaju prava vlasništva ili dužnosti osoba koje su u stanju pribaviti ili primiti diplomatsku putovnicu, moguće je dati supružnicima diplomatsku putovnicu ili registrirati putovnice njihovih supružnika u kući u pratnji.
    Diplomatske putovnice izdaju se djevojčicama koje nisu u braku i nemaju posao, kao i dječacima koji žive i koji su maloljetni, ili su upisani u prateće putovnice njihovih očeva ili majki.
    Oni koji su registrirani u području pratnje diplomatskih putovnica ne mogu koristiti tu putovnicu osim ako putuju s nositeljem putovnice.
    U diplomatskim putovnicama, jedna od fotografija vlasnika ili onih koji su registrirani u pratnji, ako ih ima, mora biti na putovnici.
    Diplomatske putovnice ne podliježu nikakvim naknadama ili slikama.
    [Hr]

    Obnavljanje putovnice, obavijest o gubitku, produljenje roka (prijenos) Kako to učiniti?

    U slučaju gubitka putovnice, potrebno je bez odlaganja podnijeti zahtjev policiji. Na taj način će izgubljena putovnica biti pohranjena na računalima u našim graničnim prijelazima kako bi se spriječilo korištenje nezainteresiranih i zlonamjernih osoba. Ako se putovnica ne podnosi, stvarni vlasnik putovnice bit će predmet sudske obrade kada putovnicu uhvate nepovezane i uvredljive osobe. kao što je učinjeno.

    Oni koji žele promijeniti putovnicu iz bilo kojeg razloga, koji imaju najmanje šest mjeseci u svojim putovnicama, mogu dobiti novu putovnicu za to razdoblje bez polaganja pristojbe.

    Oni koji žele produžiti putovnicu mogu se prijaviti na bilo koju jedinicu putovnice zajedno s putovnicom s tri fotografije i originalnom kopijom osobne iskaznice i jednom fotokopijom.
    [Hr]

    Je li za putovanje u inozemstvo potrebna državna putovnica?

    Odgovor ovisi o zemlji u koju putujete.
    Za put iz Turske u TRNC nije vam potrebna putovnica, čak vam nije potrebna ni putovnica da biste ovdje došli iz rodnog lista yeterlidir.ora.
    Opet, moguće je ići iz Turske u Nakhchivan (Azerbajdžan) kao gost s privremenim dozvolama, a Azerbajdžanci mogu doći odande bez putovnice.Opet, različite procedure se mogu primijeniti između turske i sirijske granice.
    Neke zemlje Europske unije također se mogu kretati bez putovnica, što znači; Korištenje putovnice razlikuje se od zemlje do zemlje.
    Međutim, ti se propisi mogu mijenjati s obzirom na međusobne odnose zemalja, ali ne možete sutra otići u zemlju u kojoj možete putovati bez putovnice bez putovnice i vize.
    [Hr]

    Postoje li dokumenti koji zamjenjuju putovnice, što su to, za što se koriste?

    Sljedeći dokumenti u literaturi se navode kao putovnice.

    • besplatna karta
    • Administrativno pismo
    • Seaman's Novčanik
    • Potvrda posade zrakoplova
    • Identifikacijski dokument željezničkog osoblja
    • Potvrda o prijelazu granice
    • Putni dokument
    • Putni dokument za izbjeglice
    • [/ List]
       
      Postoje različiti načini ovih dokumenata, a svaki od opsega korištenja putovnice kao širok değildir.sade je proći provjeru kullanılmaktadırlar.örneg za određene posebne namjene (Passiersche-a) granice s Republikom Turskom i zemljama turskih građana koji žive u pograničnom području dokumenta dan dolaze i odlaze slobodno, samo oni koji žive na ovim prostorima belgedir.mesel opet u upravnom pismu Republike Turske u sirijskoj Arapskoj Republici u ovom području može se koristiti za ulaz i izlaz može se koristiti.

      Nadamo se da će ovaj članak pomoći onima koji su zainteresirani, a sljedećih dana pripremit ću još jedan sveobuhvatan članak o vizama.

    uzvišen
    sudionik

    Hvala učitelju Muharemu... dobro :)

    plavokos
    sudionik

    Treba li mi i dalje viza kad dobijemo zelenu putovnicu ??

    MuhaââeM
    sudionik

    Žao mi je što sam ih zaboravio napisati, dopustite da dodam ponekad, da za zelenu putovnicu nije potrebna viza.
    Ali to nije potrebno za Njemačku, inače postoje zemlje koje obično trebaju vizu za zelenu putovnicu.

    anoniman
    posjetilac

    Pozdrav svima;
    Mogu li doći u Njemačku sa zelenom putovnicom i od tamo dobiti dugoročnu studentsku vizu?
    Ako netko zna, molim vas, napišite zbog toga, stvarno je važno, moram stići do škole.
    Hvala, ugodan vam dan.

    plavokos
    sudionik

    Želim ići u Njemačku putovati, lakše je s ovom zelenom putovnicom, pretpostavljam da je imam pravo dobiti zbog oca jer nema problema s vizom, pretpostavljam da moram pričekati ovaj stupanj (pisanje prvog, drugog, trećeg stupnja) Ne želim ići odmah, ali kako mogu raditi ono što radim Ne znam koliko dugo trebam dobiti putovnicu. Ne znam puno o tim problemima. Može li netko objasniti warsa ltfn pomoć?

    anoniman
    posjetilac

    Koji je bio spol? Ako ste žena i ne radite, putovnicu možete dobiti od oca. Ako ste muškarac, ne možete dobiti više od 18 godina.

    plavokos
    sudionik

    Pa, koliko razumijem, putovnicu možemo dobiti onoliko koliko želim ostati bez čarobnjaka, nadam se da mogu ići. Jako sam znatiželjan. Želim ga vidjeti. Želim ga vidjeti. Pa, možemo ići na mjesta i iz njih kad putovnica istekne. Dakle, na primjer, putovnicu smo dobili na godinu dana?

    MuhaââeM
    sudionik

    Sad da vam kažem, ako ovaj predmet izlazi izvan putovnice, pokriva samo razdoblje dok netko bez putovnice ne dobije putovnicu.
    Ako poslu dodate vizu, problem se pomiješa, nemojmo ovdje ići dalje od putovnice.
    Otvorite novu temu za pitanja vezana uz vizu, uskoro ću pripremiti opsežni članak o vizama, možete ga pratiti.

    plavokosi, ako putovnicu dobiješ godinu dana, možeš je koristiti godinu dana, ući i izaći možeš samo godinu dana, ako istekne, moraš je produžiti. produžiti.
    Nemojmo ovdje odgovarati na pitanja vezana uz vize.

    Murat Čelik
    sudionik

    Poštovani, imam službenu (sivu) putovnicu registriranu na svoje ime i dobili smo ovu putovnicu za razna putovanja i inspekcije u Poljskoj. Nisam mogao sudjelovati na putovanju u Poljsku zbog raznih negativnosti, a moja putovnica ima rok valjanosti do do 12 mjeseci.Hoće li biti problema ako posjetim bilo koju državu u Europi do isteka putovnice? (Njemačka, Italija, Nizozemska)… Unaprijed hvala na vašem vremenu, dobar posao.

    gamzelixnumx
    sudionik

    Imam ispit 31. listopada u Ankari. I taj dan želim dobiti putovnicu. Kako će biti? Postoje li dokumenti koje moram unaprijed pripremiti?

    SEYHAN69
    sudionik

    Imam ispit 31. listopada u Ankari. I taj dan želim dobiti putovnicu. Kako će biti? Postoje li dokumenti koje moram unaprijed pripremiti?

    Zahtjev za putovnicu podnosite ujutro, spremna je popodne. Nema poteškoća. Možete je dobiti i odakle god prebivate. U privatnoj putovnici podaci o vašem identitetu više su nego važno prebivalište.

    plavokos
    sudionik

    Tako sam zbunjen oko ovog problema sa zelenom putovnicom, nisam mogao dobiti nikakve točne informacije ni od koga. Moj otac radi kao mehaničar u TCDD-u, a nakon 2 godine njegova će diploma biti smanjena na 3. stupanj, tako da je sada moja oče, pa hoću li moći dobiti zelenu putovnicu? Molim vas da mi netko pomogne haha...

    hunkarus
    sudionik

    Prijatelji, imam takav problem i bilo bi mi drago da danas odgovorite na ovaj problem. Mislim da sam imao putovnicu prije mnogo godina, kada sam htio dobiti putovnicu danas, 2001. godine, rekli su da ste putovnicu imali prije i da treba ići u domovinu i tamo se sutra prijaviti u centar, sad ću tamo sutra, ali što trebam prvo učiniti? Da zadržim izvještaj ili nešto slično? Ne želim se sada vratiti i vratiti se prazan -rukom.Što da radim? Bilo bi mi drago da mi pomognete, prijatelji.

    hunkarus
    sudionik

    naravno da je to moja putovnica

    Prijatelji, imam takav problem i bilo bi mi drago da danas odgovorite na ovaj problem. Mislim da sam imao putovnicu prije mnogo godina, kada sam htio dobiti putovnicu danas, 2001. godine, rekli su da ste putovnicu imali prije i da treba ići u domovinu i tamo se sutra prijaviti u centar, sad ću tamo sutra, ali što trebam prvo učiniti? Da zadržim izvještaj ili nešto slično? Ne želim se sada vratiti i vratiti se prazan -rukom.Što da radim? Bilo bi mi drago da mi pomognete, prijatelji.

    Naravno, moja se putovnica izgubila, usput, nije me bilo briga što mi neće trebati.

    SEYHAN69
    sudionik

    Pretpostavljam da ste to morali prijaviti kad ste shvatili da je izgubljena. Putovnicu sam imao i prije, dostavio sam im je tijekom prijave. Otkazali su staru i vratili mi je kad sam dobio novu putovnicu.

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 25)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.