über die liebe

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Lehrer
    sudionik

    Kao ratni einmal eine Insel, wo alle verschiedenen Gefühle lebten.
    Das Glück, die Traurigkeit, das Wissen und all die anderen, die Liebe natürlich auch.
    Eines Tages meldete das Schicksal iz Gefühlena, dass die Insel untergehen wird.
    Dakle, bereiteten sie ihre Schiffe und verließen die Insel.
    Nur die Liebe wollte bis zum letzten Moment bleiben.
    Als es fast zu spät war und die Insel unterging, rief sie um Hilfe.
    Der Reichtum rat in der Nähe mit einem Luxusschiff.
    Die Liebe fragte ihn: “Reichtum, kannst du mir helfen? – Nein, weil ich zu viel Geld und Gold auf
    meinem Schiff habe, so ist für dich kein Platz hier!”
    Die Liebe fragte sodann den Hochmut um Hilfe, der auch mit seinem
    wunderschönen Boot vorbeifuhr. “Ich kann dir nicht helfen, du bist ganz nass und
    “Könntest mein Schiff beschmutzen!”
    Als die Traurigkeit nicht weit vorbeisegelte, fragte die Liebe: “Traurigkeit, curo
    mich mit dir gehen. – Oooh…Liebe, ich bin so traurig, ich möchte besser alleine bleiben.”
    Das Glück ist auch weitergefahren. Es war soo glücklich, dass es die Liebe nicht hörte….
    Und plötzlich hörte die Liebe eine Stimme: “Komm, komm doch, ich nehme dich mit!”
    Da war ein alter Mann, der gesprochen hatte. Die Liebe war so glucklich, so
    zufrieden, dass sie nicht nach seinem Namen gfragt hat.
    Als beide wieder festen Boden unter from Füßen hatten und gerettet waren, ging der Alte weg.
    Die Liebe merkte, wie viel sie dem Alten schuldete, der aber war schon fort.
    Sie fragte daraufhin das Wissen: “Wer hat mich gerettet, wer hat mir geholfen?”
    “Das war die ZEIT” – antwortete das Wissen.
    “Die Zeit?!?” fragte die Liebe, “aber warum hat mich die Zeit gerettet?”
    Evo što trebamo znati:
    “WEIL NUR DIE ZEIT VERSTEHEN KANN, WIE WICHTIG DIE LIEBE IM LEBEN İST….

    Skica
    sudionik

    Für die Geschichte danke ich Ihnen :::: Liebe Kollege

    elwin
    sudionik

    super danke schön ..

    eserisik na
    sudionik

    danke schön es war sehr schön wenn du andere hast send unser :) Danke wıeder mein schone lehrer :)

    calhazal
    sudionik

    eine sehr schöne geschichte danke schön: D

    Metoda
    sudionik

    Bilo bi lijepo da ste to napisali na turskom jeziku.

    Ichberna
    sudionik

    Mislim da yaaaa pišem na turskom.

    Malkaja
    sudionik

    Vielen dank für alles

    Nachtigall
    sudionik

    von mir auch ein “super”

    dvoboj
    sudionik

    danke schön turski nerdeeeeeeeeee

    anoniman
    posjetilac

    Ja sam novi član ove stranice i stvarno želim naučiti njemački, ali ne znam odakle da počnem. Želim ga naučiti za svoju djevojku. Mislim da je ovaj članak dobar, ali ga ne razumijem na sve. Bio bih vam jako zahvalan ako biste to mogli napisati i na turskom... =)

    esma 41
    sudionik

    Turski i od mene... barem  :)
    To je stvarno lijepa Priča.

    Priča o Askinu

    Jednom davno postojao je otok na kojem su živjele sve emocije:
    Sreća, tuga, znanje i svi drugi, uključujući ljubav.

    Jednog dana, otok koji tone, s obzirom na emocije. Tada su svi pripremili svoje čamce za napuštanje otoka.Ljubav je bila posljednja emocija koja je ostala na otoku jer je htjela čekati zadnji mogući trenutak.Kada je otok skoro potonuo,Ljubav je odlučila potražiti pomoć. Bogatstvo je prolazilo u vrlo velikom čamcu. Ljubav je rekla: "Rich, možeš li me povesti sa sobom?" upitao je. Richness je rekao: "Ne, ne mogu ga dobiti. Previše je zlata i srebra u mom čamcu, nema mjesta za tebe." rekao je.Ljubav je tražila pomoć od Taštine koja je bila na prekrasnoj jedrilici. “Arogancija, molim te pomozi mi!”, Taština “Ne mogu ti pomoći, ljubavi. Mokar si i mogao bi uništiti moju jedrilicu.” on je odgovorio. Tuga je bila blizu i ljubav je tražila pomoć: "Tugo, pusti me da pođem s tobom." Tuga “Oh, ljubavi, tako sam tužan, moram biti sam.” Sreća je mimoišla i Ljubav; Ali bio je toliko sretan da nije čuo Ljubavin poziv. Ljubavi, odjednom se začuo glas. “Dođi ljubavi! Povest ću te sa sobom…” Bio je to netko stariji od Aşka. Ljubav se osjećala tako sretnom i sretnom da nije mogla ni zamisliti da sazna tko ju je poveo sa sobom. Kad su stigli u novu zemlju, onaj koji je pomogao Ljubavi nastavio je put. Shvativši koliko mu duguje, Aşk upita Bilgija: "Tko mi je to pomogao?" Znanje je odgovorilo: "Bilo je vrijeme." "Vrijeme? Zašto mi je pomogao?” upitala je Ljubav. Znanje se nasmiješilo:

    "Jer samo vrijeme može shvatiti koliko je ljubav velika"

    yigitxnumx
    sudionik

    blagoslovi ruke ..:):)

    allyxnumx
    sudionik

    Ich finde auch cestarina! Wenn sie noch sowas Geschichte haben schreiben sie bitte weiter, damit wir die neu lernenden Freunden motivieren können! Također nochmal SUPER! Danke!

    hilal_gh
    sudionik

    Hvala, jako je lijepo. Upravo učim njemački. Ne mogu čak ni praviti rečenice. Razumijem samo riječi koje znam. Hvala vam puno na mom udjelu. ::::::::::: ::))

    Stvaran
    sudionik

    dankeschön :)

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 21)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.