Državljanstvo i populacijske procedure novorođenčeta

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    posmasterr je
    sudionik

    Pozdrav prijatelji.
    Postoji situacija da se ne mogu izvući iz vrućine. Imao sam dijete prije 2 mjeseca.Esim, odnosno njegova majka koja već 25 godina živi u Njemačkoj, postala je njemačka državljanka 2015. I sad sam njemački državljanin, ja sam turski državljanin. :)
    Einwohnermeldeamt kaže da će biti njemački državljanin, ali ured za tursko stanovništvo mora imati turski identitet jer je njegov otac turski državljanin i bit će turski državljanin.
    Sad je moje pitanje: državljani obje države nisu mogli dijeliti državljanstvo. Budući da ne postoji registracija za strano stanovništvo, na koji bih način trebao ići i da li postoji dvojno državljanstvo ili nešto slično, ove dvije države ne znam o tome.

    muhendus
    sudionik

    Znam da je to istina s obje strane, budući da je njegova majka njemačka državljanka, dijete je njemačkog porijekla i njemačko je državljanstvo. Isto tako, budući da je njegov otac također turski državljanin, on također postaje turski državljanin. Vaše je dijete dvojni građanin :) Budući da državljanstvo ima rođenjem (kasnije nije stečeno), neće morati odabrati državljanstvo kad odraste, on je doživotni dvojni građanin.

    muhendus
    sudionik

    https://www.calisma.de/index.php?option=com_k2&view=item&id=24:alman-vatandaşlığının-kazanılması&Itemid=6&tmpl=component&print=1

    "C. Situacije koje omogućuju dvojno državljanstvo

    1. Dvostruki građani od rođenja

    Državljanstva stečena od rođenja na temelju državljanstva majke ili oca dovode do zakonskog „dvojnog“ državljanstva s roditeljima različitih nacionalnosti. Primjerice, dijete čija je majka njemačka državljanka, a otac turski državljanin, rođeno je s dva državljanstva. U bilo kojem trenutku ne postoji izbor državljanstva za ovu osobu. Situacija onih koji na ovaj način stječu dvojno državljanstvo i onih koji dobrovoljno imaju dvojno državljanstvo je različita.

    muhendus
    sudionik

    Pozdrav prijatelji.
    Postoji situacija da se ne mogu izvući iz vrućine. Imao sam dijete prije 2 mjeseca.Esim, odnosno njegova majka koja već 25 godina živi u Njemačkoj, postala je njemačka državljanka 2015. I sad sam njemački državljanin, ja sam turski državljanin. :)
    Einwohnermeldeamt kaže da će biti njemački državljanin, ali ured za tursko stanovništvo mora imati turski identitet jer je njegov otac turski državljanin i bit će turski državljanin.
    Sad je moje pitanje: državljani obje države nisu mogli dijeliti državljanstvo. Budući da ne postoji registracija za strano stanovništvo, na koji bih način trebao ići i da li postoji dvojno državljanstvo ili nešto slično, ove dvije države ne znam o tome.

    Jeste li čitali posmasterr?

Prikaz 3 odgovora - 1 do 3 (ukupno 3)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.