AUSBULDING MJEŠOVITA MOJA GLAVA

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    caglarkayan
    sudionik

    ARKADAŞLAR EGE SVEUČILIŠNI EGE PROIZVODI RIBARSTVA INŽENJER DIPLOMACIJA I DIPLOMAM PREMA BOLOGNA PROCESU
    NAŠ DEKAN I NASTAVNICI REKLI SU DA VRIJEDI U EUROPI, ALI IMAM UPITNIKE U GLAVI,

    1- MORAM LI MORAM DOBITI DIPLOMU KADA ODEM U NJEMAČKU? GDJE SE PRIJAVLJAM AKO KUPIM?

    2- ILI MORAM USPITATI? (UVIJEK TREBA 2 ILI 3 GODINE?)

    caglarkayan
    sudionik

    UVOD SAM U TEČAJ JEZIKA I PUNO UČIM JEZIK KAO ŠTO SU NAM DRUGI PRIJATELJI PREDLOŽILI I ŽELIM DA NAUČIM SEVE. O RADNOJ KOMUNIKACIJI S ODVOJENIM PREDMETOM

    Kaan
    sudionik

    prvo
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    adresa vam pomaže u izjavi o diplomi.

    Kao što ćete u drugom izdanju ribarstva definitivno vidjeti više u Njemačkoj nego u Turskoj.

    caglarkayan
    sudionik

    Hvala kaanK na odgovoru prijatelju.

    Provjerit ću vezu. Također, kao što ste rekli, kad kažete inženjer ribarstva, mi postajemo ruglo u našoj zemlji, govoreći "Što je s tom vodom?" Studirao sam 4 godine, pripremni dizajn 5 godina. Imam dobar nivo engleskog jezika i također sam ronilac s 3 zvjezdice, jer mojih narukvica ima mnogo, ali kažu da započinju s plaćom od 1300 TL. Ako kažem dopustite mi da uđem u državu, imam pitanje KPSS-a. Izrugivali su nam se kao profesiji, a primjera ima u svakoj TV seriji u svakom filmu. No, iako postoji vrlo stvarna potreba da se vjeruje da je turska ribarstvena politika za zemlju, ali inženjeri itd. Ubijaju ovu profesiju. Naša će država u budućnosti shvatiti da je ta profesija jednako važna kao i biti liječnik. Rado čitam svoje zanimanje i nikad se ne kajem. Za sada kažu da dođu i počnu raditi u Njemačkoj s plaćom od 3000 eura. Da vidimo, ići ćemo i vidjeti najbolje.

    modelar
    sudionik

    Pozdrav tamo;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Predlažem da pogledate ovu poveznicu. Također, 3000 € je vjerojatno bruto plaća, što je jednako neto 2100 €, mislim. Ako je godišnja bruto plaća manja od 49600 EUR, ne možete dobiti radnu dozvolu. Možete ga provjeriti u pdf-u ispod.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    sudionik

    Pozdrav tamo;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Predlažem da pogledate ovu poveznicu. Također, 3000 € je vjerojatno bruto plaća, što je jednako neto 2100 €, mislim. Ako je godišnja bruto plaća manja od 49600 EUR, ne možete dobiti radnu dozvolu. Možete ga provjeriti u pdf-u ispod.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    prijatelju moj model, to znači hoću li dobiti više plaće? :D :D :D

    modelar
    sudionik

    nažalost to ne znači da ćete dobiti više plaće. Kada pronađete posao i sklopite ugovor, njemačka država istražuje je li plaća koja vam je dana niska, ako vas posao s tržišnom vrijednošću od 6000 zaposli za 5000, to nije dopušteno. Razlog postavljanja ograničenja od 49600 EUR ovdje je osiguravanje da kvalificirani ljudi dođu u zemlju. Budući da netko tko nije kvalificiran ne može primati ovu plaću, stvorio je automatsku zaštitu. Ovi se uvjeti primjenjuju na one koji žele raditi u Njemačkoj kupnjom EU plave karte. EU plava karta ima brojne prednosti.

    Druga je mogućnost nagodba s njemačkom radnom dozvolom bez plave karte EU-a. Za njega mora imati jednu od dolje navedenih profesija i
    Morate dobiti njemačku ekvivalenciju ovoga.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Zapamtite, ako pronađu nekoga čiji je materinji jezik njemački za plaću koju vam daju, radije će ga zaposliti. Već u ovom smjeru u zakonu; Kada pronađete posao i prijavite se, oni gledaju koliko dugo tvrtka traži osoblje za ovu poziciju. Ako je tvrtka neko vrijeme tražila radno mjesto i nije mogla pronaći njemačkog državljanina, vaš zahtjev se prihvaća. Na taj se način sprječava da tržište rada otupi dovodeći ljude izvana za manje novca.

    Moj je savjet da zaboravite na posao ekvivalencije koji su rekli vaši profesori iz vaše škole; Nabavite engleski prijepis i dodatak engleskoj diplomi. Pretpostavljam da imate originalnu diplomu. U vezama koje sam prije dao nalazi se adresa kmk. Sjećam se da je ustanova bila u gradu bohnu. Prijavljujete se za ekvivalent putem interneta. to vas tjera da preuzmete obrazac. ispunite i pošaljite na poštu s potrebnim dokumentima. Kad stignu u ustanovu, poslat će vam bankovne podatke gdje ćete uplatiti iznos između 400-600 EUR. Ovdje potražite potvrdu o ekvivalentnosti i priložite je u svoj životopis.

    caglarkayan
    sudionik

    Šalila sam se s plaćom, ali već znam da će mi, kad ponovo ujedinim obitelj, dati boravišnu dozvolu. Pogledao sam linkove koje ste poslali, čak sam pronašao i svoju ekvivalentnu profesiju, pročitao sam i potrebne stvari. Čini se da je nemoguće dobiti samo ovu radnu dozvolu. Puno vam hvala na pažnji.

    caglarkayan
    sudionik

    Usput, moj je prijatelj pogledao ovu POZITIVNU LISTU. Moja profesija nije na tom popisu, ali kao što ste rekli, započet ću postupke za postizanje ekvivalencije. Nije li bolje da ovaj posao ekvivalencije radim u Njemačkoj nakon što popunim potrebne dokumente?

    modelar
    sudionik

    Ako idete s ujedinjenjem obitelji, nećete imati mnogo problema. vaš je posao lagan. Bit će lakše ako radite postupke ekvivalencije kad se nastanite u Njemačkoj, barem ćete dati svoju njemačku adresu. Podsjećam vas da je, jer je vaša struka inženjerstvo, uključena u reguliranu grupu zanimanja. Zanimanja zvana reglementierten und nicht-reglementierten podijeljena su na dva dijela. Da biste mogli obavljati svoju inženjersku profesiju, morate se prijaviti za KMK i dobiti ekvivalenciju. Primjerice, budući da moja profesija nije regulirana, mogu raditi bez ekvivalencije. EU plavu kartu možete dobiti nakon što se nastanite u Njemačkoj ili se možete prijaviti za EU plavu kartu u drugoj zemlji EU. EU kartica je vrlo prikladna za one koji će raditi u različitim zemljama Europe, ne morate se ponovno prijavljivati ​​za svaku zemlju. Budući da se vaša obitelj ponovno okupila, vjerojatno ćete nastaviti u Njemačkoj.

    caglarkayan
    sudionik

    Najljepša hvala prijatelju na vašim informacijama ;)

Prikaz 10 odgovora - 1 do 10 (ukupno 10)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.