Perfekt je o rečenici !! 1 rečenica Čekam vašu pomoć

> Forumi > Pitanja i odgovori o njemačkim lekcijama > Perfekt je o rečenici !! 1 rečenica Čekam vašu pomoć

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Mural
    sudionik

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Savršeno vrijeme postići će se upotrebom dürfena / stupnjeva Fahrena.

    Izradio sam rečenicu ovako

    Mein Freund darf ins Kino fahren je moja rečenica točna ili pogrešna, hvala unaprijed

    mehmet3348
    sudionik

    perfeckt geçmiş zaman …senin cümle hem yanlış hemde şimdiki zamanla kurulmuş…ne demek istediiğini türkçe yazarmısın..ona göre cümle kurayım

    mehmet3348
    sudionik

    şaşırdım bi dakika…cümle şimdiki zaman.. doğru cümle..ama sen perfeckt demişsin..perfeckt geçmiş zaman..

    Mural
    sudionik

    Zar ne možete napraviti perfekt s modalima? Mislila sam da je to učinjeno, zato sam i pitala

    Mural
    sudionik

    Zar ne možete napraviti perfekt s modalima? Mislila sam da je to učinjeno, zato sam i pitala

    Može li ovaj oblik biti rečenica? 

    Mein Freund darf u Kino gefahren 

    gaddarxnumx
    sudionik

    modalni glagoli se ne koriste sa perfektom. Gramatički nije pogrešno, ali postaje teško razumljivo. jer su ga ljudi savršeno koristili. umjesto toga zapisuje se u prošlom vremenu pomoću modalnih glagola prateritum. tako u vašem primjeru:

    Mein Freund durfte ins Kino gehen.

    bit će najtočniji oblik.

    merxnumx
    sudionik

    Mein Freund…… ins Kino……..

    Savršeno vrijeme postići će se upotrebom dürfena / stupnjeva Fahrena.

    Izradio sam rečenicu ovako

    Mein Freund darf ins Kino fahren je moja rečenica točna ili pogrešna, hvala unaprijed

    Mein Freund darf ins Kino fahren (sadašnje vrijeme s modalnim glagolom tj. Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Povijest s modalnim glagolom tj. Präteritum
    Mein Freund hat ins Kino fahren dürfen (Prošlost s modalnim glagolom, Perfekt

    Samo je jedno važno pitanje. Uvijek trebate koristiti pomoćni glagol HABEN kada ćete usavršiti rečenicu s modalnim glagolom. Na primjer, iako je fahren glagol koji sadrži glagol, ako primijetite, upotrijebio sam pomoćni glagol. odnosno rečenica koja se koristi s Modalverb u prošlom vremenu nikada se ne koristi sa SEIN, ona se uvijek koristi s HABEN-om. glagol na kraju rečenice je infinitiv i ne uzima -ge

    Ich soll zu Hause gehen (moram kući) u sadašnjem vremenu
    Ich sollte zu Hause gehen (morao sam kući) PROŠLO
    Ich habe zu Hause gehen sollen (morao sam kući) PROŠLO savršeno

    Hast du mich verstanden? da :)

    netalman strane
    sudionik

    Prijatelji,

    Naravno, glagol dürfen ima i oblik perfekt (gedurft), ali Nijemci koriste oblik praeteritum u prošlom vremenu.

    a kad kažem dom zove se -nach Hause. -Zu hause- znači kod kuće.

    merxnumx
    sudionik

    Prijatelji,

    Naravno, glagol dürfen ima i oblik perfekt (gedurft), ali Nijemci koriste oblik praeteritum u prošlom vremenu.

    a kad kažem dom zove se -nach Hause. -Zu hause- znači kod kuće.

    oh da, sad sam to primijetio. pravo
    ich bin zuhause
    ich gehe nach hause

    Entschuldigung… teşekkürler :)

    merxnumx
    sudionik

    Mein Freund darf ins Kino fahren (sadašnje vrijeme s modalnim glagolom tj. Präsens
    Mein Freund durfte ins Kino fahren (Povijest s modalnim glagolom tj. Präteritum
    Mein Freund hat ins Kino fahren dürfen (Prošlost s modalnim glagolom, Perfekt

    Samo je jedno važno pitanje. Uvijek trebate koristiti pomoćni glagol HABEN kada ćete usavršiti rečenicu s modalnim glagolom. Na primjer, iako je fahren glagol koji sadrži glagol, ako primijetite, upotrijebio sam pomoćni glagol. odnosno rečenica koja se koristi s Modalverb u prošlom vremenu nikada se ne koristi sa SEIN, ona se uvijek koristi s HABEN-om. glagol na kraju rečenice je infinitiv i ne uzima -ge

    Ich soll zu Hause gehen (moram kući) u sadašnjem vremenu
    Ich sollte zu Hause gehen (morao sam kući) PROŠLO
    Ich habe zu Hause gehen sollen (morao sam kući) PROŠLO savršeno

    Hast du mich verstanden? da :)

    özür dilerim..  yanlış yazmışım hemen düzeltiyorum. sonradan farkettim…doğru olan şöyle:
    ich soll nach Hause gehen
    ich sollte nach Hause gehen
    ich habe nach Hause gehen sollen (to obično nije poželjno.)

Prikaz 9 odgovora - 1 do 9 (ukupno 9)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.