Sažetak velike godine Ovdje, saznajte informacije... Mutim!

> Forumi > Cafe almanac > Sažetak velike godine Ovdje, saznajte informacije... Mutim!

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    anoniman
    posjetilac

    Sažetak velike godine Ovdje, saznajte informacije...

    Prije nego počnem svoje redove, znam da sam doživio isto što i mnogi od nas... Ne želim vas zbunjivati ​​i pričati loše stvari o Njemačkoj.. Čovjek mora sam oblikovati svoj život. Umjesto da tražite izgovore, tražite rješenja..!! Nadam se da će vam ovo što ću vam reći biti putokaz i da će vam koristiti da steknete makar malo znanja.

    Kad sam došao u Njemačku, prvih 6 mjeseci za mene je bila agonija, obiteljska, okolišna i financijska.
    Htjeli su da hodam i pričam, kao što su željeli dijete koje ne zna ni pričati ni hodati.Vjerujte mi, ja sam se doslovno borila s mnogim problemima i s mnogim ljudima.Čim ste došli, ljudi koje ste imali živjeti s ovdje odmah je htio da budeš isti, prema svojim mislima i životima. Budući da ste novi ovdje, nemate pravo izbora! , nemaš pravo raditi što hoćeš! To te tjera na razmišljanje... Bilo je toliko zlih ljudi tamo gdje sam bio, da sam ih sve morao istrijebiti... Sve što sam radio počelo je postajati predmetom pažnje svih, kao da je odjekivalo... Budući da sam došla kao vjerenica, morala sam tražiti kuću za nas, a nakon Turske morala sam i vjenčati ovdje...

    U svakom slučaju, prvo sam započela tečaj, 3 mjeseca nakon što sam došla .. U međuvremenu sam pronašla kuću, odradila vjenčanje, opremila kuću .. Osim toga, bila sam zauzeta stvarima koje sam htjela dodatno raditi .. Otišla sam na vozačku dozvolu .. Išao sam na tečaj, 2 puta tjedno, 1 dan u tjednu.Upao sam u intenzitet i stres da spavam 4 5 sati dnevno kako ne bih vidio lica samo ljudi i biti daleko od svih. Ujutro u školu, popodne u tvrtku, navečer do vozačke dozvole, noću učiti kod kuće .. čak sam obrijao kosu, da se osjećam bolje ..
    Jer sve je počelo biti teško, čak mi je i kosa postala teška.Moje čežnje, ono što moram učiniti, što moram naučiti i što ću učiniti... Svašta mi se gomilalo u glavi, bila sam kao bomba spremna da eksplodira.
    Jer nikoga nije bilo briga što si ovdje nov, čovjek si, možeš sve i svašta, neuki ljudi s logikom ..

    * Usprkos svemu, uvijek sam od svog Gospodara tražio strpljenje .. Nisam učinio ono što je neko rekao. Nisam živio po ničijem mišljenju .. borio sam se ..

    1 godina je prošla...

    Dobio sam dozvolu. Završio sam tečajeve .. Kupio sam auto. Ako sam tek počeo raditi u međunarodnoj tvrtki, počeo sam. Odradila sam vjenčanje. Kasnim u svoju kuću. Sad čekam dijete .. radim dodatne stvari uz dodatak ..

    Rekao sam vam mnogo toga ukratko.Što se tiče Njemačke, ako možete dodati nešto za sebe gdje živite. Kako ste sretni.. To je mjesto temeljeno na pravilima i liberalno. Ne želim vas napuhavati ili zbunjivati... Samo razmislite o ovome.. Prvo budite iskreni! prema sebi i prema osobi ispred sebe (jer mnogi ljudi koji dolaze ovdje se boje muškaraca/žena jer dobiju europsku atmosferu i ponašaju se gluposti)
    Zatim imajte ideale, ako imate cilj, fokusirajte se i uvijek recite da ćete uspjeti. Bez obzira na koji problem naiđete, samo stavite rolete i radite ono što želite. Ako imate još nešto za raditi, pokušajte dobiti to s puta. Ispunite praznine stvarima koje trebate učiniti... 

    Možda će biti teško, možda ćete se držati podalje od mnogo društvenog života, ali kraj će biti dobar, trebali biste se pripremiti za dobar život.

    Moji prijedlozi:

    *Kad dođete u Njemačku, odmah pronađite AWO (mjesto koje Turcima pruža besplatne savjete). Oni sve rade za vas, legalno, s papirologijom. Što god vam padne na pamet o poslu, školi, lekcijama, poslu za pisma. Na ovaj način barem će vam se smanjiti veliki teret. Radite sami svoj posao bez potrebe za bilo kim.

    * Neka vas ne zavara ono što ljudi rade i kako žive, kao što sam gore spomenuo, možete malo oblikovati vlastiti način života.

    * Imajte ciljeve i ideale. Ne odgađajte posao koji trebate obaviti i ne odustajte od toga utapajući se u probleme s kojima se susrećete.

    *Dokažite se i što ćete učiniti i učinite to bez trčanja za praznim snovima, bez pričanja ..

    * Ne brinite o mislima drugih ljudi i ne puštajte tuđe misli u svoj dom 2. Ne trebaju vam ideje trećeg lica.

    * Rekli ste da ćete često razgovarati sa svojim supružnikom, biti strpljivi i podržati vas u mirnom okruženju kako se ljudi ne bi zagrizli dajući povjerenje te da biste bili uz njih i činili biste dobre stvari. Daj samopouzdanje ..

    * Pišem vam ajet svog Uzvišenog Allaha da vas uputi.

    Ko se pouzda u Allaha, Allah mu daje opskrbu sa neočekivanih mjesta, Allah je zasigurno dovoljan za njegovog slugu. Opet, nemojte sumnjati da će Allah ispuniti svoju naredbu. Zato što je Allah za sve odredio plan, rok i mjeru (sura TALAK, ajet 3).

    Ako imate nešto na umu i želite nešto pitati, napišite bez oklijevanja .. Volio bih podijeliti svoje podatke s vama.

    Poštovanje..

    džukela..

    tugce_doerj je
    sudionik

    Odlično si napisao, dragi moj, i koliko si postigao u 1 godini, prijatelju, čestitam ti. Ako se ne varam, mislite na druge ljude, Turke koji tamo žive? Zato što mi je jedan prijatelj rekao da su došljaci imali mnogo više poteškoća tamo gdje je bilo Turaka. Iskreno, zaglavio sam na toj temi.

    fuk_xnumx
    sudionik

    Čestitam mutim, za 1 godinu si stao na svoje noge u kratkom vremenu i slažem se s tobom do kraja, bez razmišljanja o tebi, ima posla na ulici, ima posla ovdje, nisi došao ovdje spavati ili nema kruha za one koji su besposleni, blesave misli jako blijede, znam na što mislite, mislite na mene sa svojim tastom ja sam još živ, znate moju situaciju..i dolazi u trenutku kad se naljutite, dosadi, dali ste sve od sebe

    mutim2
    sudionik

    Čestitam mutim, za 1 godinu si stao na svoje noge u kratkom vremenu i slažem se s tobom do kraja, bez razmišljanja o tebi, ima posla na ulici, ima posla ovdje, nisi došao ovdje spavati ili nema kruha za one koji su besposleni, blesave misli jako blijede, znam na što mislite, mislite na mene sa svojim tastom ja sam još živ, znate moju situaciju..i dolazi u trenutku kad se naljutite, dosadi, dali ste sve od sebe

    Pa, brate moj, da budem jasan, ne mrzim niti jedno ljudsko društvo koliko mrzim ovdje Turke. Naravno, nisu svi takvi. Imam prijatelje među kojima stvaram dobre prijatelje i poslujem. Mislim na grupe muškaraca koji žive poput supruga iz susjedstva. Stoga, budući da ste mladoženja iz uvoza, privlačite znatiželju i interes. :).. Pa žele biti zauzeti svime što radite jer su hromi ljudi :) Hvala mome Gospodaru, ja ću zaslužnog staviti na njihovo mjesto. Jedna od stvari koje najviše mrzim u životu je to što prazni ljudi žele biti zauzeti životom ljudi koji žele nešto učiniti.

    Na primjer, jednostavan primjer .. Došao sam u Njemačku .. Išao sam u luksuznu teretanu i idem ..

    Rekao je jednoj od svojih obiteljskih veza u tim hromim ljudima,

    Što ako je ovaj tip tek stigao, zašto ide na tako skupo mjesto ???

    – Nadam se da razumiješ što želim reći..

    Ima toliko siromaha ..

    fuk_xnumx
    sudionik

    brate, da ti kažem, neki od Turaka koji žive u Europi, znaš, istočnjaci koji žive u našoj zemlji su čak i gori od njih, oni su neukiji, ja ih ne volim, mi smo broj jedan u tračevi, čak i ako oni koji dolaze ovamo žive među Turcima, shvatit će na što mislimo, bilo bi korisno držati se podalje od Turaka, naravno. Ne mislim

    mutim2
    sudionik

    Čestitam mutim, za 1 godinu si stao na svoje noge u kratkom vremenu i slažem se s tobom do kraja, bez razmišljanja o tebi, ima posla na ulici, ima posla ovdje, nisi došao ovdje spavati ili nema kruha za one koji su besposleni, blesave misli jako blijede, znam na što mislite, mislite na mene sa svojim tastom ja sam još živ, znate moju situaciju..i dolazi u trenutku kad se naljutite, dosadi, dali ste sve od sebe

    Dragi moj brate ja te tako dobro razumijem da te možda nitko ne razumije bolje od mene.Jako je teško biti u ovoj psihologiji.Čovjek ne može izraziti sebe onakvog kakvo je.Mora raditi stvari koje ima učiniti. Mora prihvatiti stvari koje ne želi. Mijenjaju se misli, mijenjaju se stavovi.. Mnogo je problema u svakom pitanju.. Ali ostavimo ove po strani! Imaj na umu ovo što ću ti reći... Što god radio, budi oportunist, brate moj... Naravno, ne kažem da trebaš prihvatiti sve, ali se fokusiraj na stvari koje će ti biti korisne i korisne. Posavjetujte se s ljudima oko sebe, što možete učiniti, što možete pronaći... Dakle, prvo gledajte svoje prilike, a zatim tražite prilike drugih. Slijedite svoje savjete, čak i ako morate slijediti tuđe savjete, razvijaj nova područja za sebe dok to radiš.. Pokušajte steći nove prijatelje i vremenom ćete ih eliminirati.. Postigao sam stvari koje sam učinio s Allahovom dozvolom, utječući Mu se i moleći se.. Zatvorio sam mnogo pitanja u kratkom obliku..

    mutim2
    sudionik

    brate, da ti kažem, neki od Turaka koji žive u Europi, znaš, istočnjaci koji žive u našoj zemlji su čak i gori od njih, oni su neukiji, ja ih ne volim, mi smo broj jedan u tračevi, čak i ako oni koji dolaze ovamo žive među Turcima, shvatit će na što mislimo, bilo bi korisno držati se podalje od Turaka, naravno. Ne mislim

    S vremenom svatko pokaže svoju boju, brate moj, susreo sam se s takvim nepoštenim ljudima .. Bilo u radnom okruženju, u okruženju prijateljstva .. !! Ponekad mi se čak činilo da ih želim ugušiti svojom mržnjom, ali uvijek sam mislio da su to ljudi niže razine. Zato što su iznenađeni kad vide snove o stvarima do kojih godinama nisu mogli doći u drugima ..

    fuk_xnumx
    sudionik

    Da brate, vec si me dobro razumio, bas je tako sto si rekao, da vidimo brate, otvorit ce Bog velika vrata i ne da da nas satre, svaka cast.

    pitaj djevojku :)
    posjetilac

    Brate Mutim, prije svega čestitam ti na bebi, jako su ti lijepi tekstovi, hvala ti za sve...

    pitaj djevojku :)
    posjetilac

    Ufuk brate, jesi li došao u Njemačku ??

    fuk_xnumx
    sudionik

    da, došao sam jer sam došao prije nego što znam ljude koji žive u Njemačkoj itd.

    Ufuk brate, jesi li došao u Njemačku ??

    pitaj djevojku :)
    posjetilac

    Kada si došao???

    fuk_xnumx
    sudionik

    Prijavio sam se 11. kolovoza.

    EinUndAlles
    sudionik

    Prijatelji, možete li mi reći koliko je vremena potrebno da vam vize stignu? hvala unaprijed

    mutim2
    sudionik

    Prosjek se kreće od 1 do 3 mjeseca.

    reyyan se
    sudionik

    I ja se slažem s tobom. Turci koji ovdje žive stvarno su drugačiji. Ponekad je ljudima potreban prijatelj. Nisam mogao naći prijatelja s kojim bih mogao razgovarati o svojim radostima, svojim čežnjama, svojim nevoljama. Ja sam prijateljska osoba, ali sada gubim ovu značajku. Nisam mogao razumjeti dio svih. Shvatit ćete da su ljudi pobjegli od ljudi, osobnosti koje jedni drugima postavljaju kriterije. vrlo istinit komentar. Iskreno govoreći, ne zanima me tko će biti napadnut. Govorim istinu koju sam vidio. Međutim, i ja sam došao iz metropolitanskog grada kao i ti. Osobnosti koje im se smiju u lice i ogovaraju iza leđa vrlo su guste. Osobno sam ih doživio.

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 16)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.