Zam odgovor na najskuplju putovnicu na svijetu ..

> Forumi > Opće sekcije o Njemačkoj i drugim europskim zemljama > Zam odgovor na najskuplju putovnicu na svijetu ..

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    fuk_xnumx
    sudionik

    Povećanje naknada za putovnice s novom godinom šokiralo je građane. Putovnice koje su vrijedile 2012-162 godina, a iznosile su 4. godine 10 eura, povećale su se na 49 eura s porastom od 211 eura, ojačavajući njegovu poziciju najskuplje na svijetu. Građani reagirajući na povećane naknade zahtijevali su hitno povlačenje planinarenja.

    Građani koji su u novoj godini otišli po generalne konzulate po Europu po putovnice, doživjeli su "šok porasta". Nova desetogodišnja putovnica povećana je za 10 eura. Nova putovnica koja je vrijedila 49-2012 godina, a iznosila je 162. godine 4 eura, porasla je na 10 eura. Njemački državljani desetogodišnju putovnicu plaćaju 211 eura, Španjolci 10 eura, Talijani 59, a Grci koji se bore s ekonomskom krizom 25 eura. Njemačka također prima samo 42.50 eura za desetogodišnju putovnicu od građana mlađih od 84 godina. Naši građani, koji su snažno reagirali na pretjerano pješačenje, pitali su: "Je li tako skupo biti turski državljanin?" Evo reakcija na planinarenje:

    KAKO NEZAPOSLENO PLAĆANJE
    Hakan Büyükkaya (Düren): „Došao sam po novu putovnicu. Bila sam šokirana kad sam čula da je naknada povećana sa 162 eura na 211 eura. Izdati ćemo gospođinu putovnicu sljedeće godine. Tu su i dvoje djece. Kako će nezaposleni i umirovljenici platiti taj novac. "

    NAUČENI U SLUČAJU
    Ramazan Kalay (Burscheid): „Čuo sam na blagajni da se nova putovnica povećala na 211 eura. Želio bih prenijeti vlastima da nitko nije zadovoljan povećanjem. Ne znam imaju li svi moć platiti ovu naknadu. "

    SLUŽBENO PUNO
    Özgür Çetinkaya (Köln): „Imam troje djece. Moja supruga kupila ga je prošle godine po staroj cijeni. Jučer sam u vijestima gledao rast cijena pristojbi za putovnice. Ovo je službena pljačka. Vojna naknada već je visoka, sada se podiže putovnica. Misle li vlasti da oni koji žive u inozemstvu imaju puno novca. "

    NEMA STARE NJEMAČKE
    Ali Yamak iz grada Olpe, Haydar Taşkıran iz Refrath-a i Kemal Yılmaz iz Olpe-a također su izjavili da je povećanje pristojbi za putovnice u konzulatima neprihvatljivo. Izjavljujući da imaju tročlane obitelji, Yılmaz i Yamak rekli su: „Za svaku ćemo obitelj platiti oko 150 eura više. Ekonomska kriza pogodila je sve. Njemačka više nije stara Njemačka. Kako će siromašne obitelji s mnogo djece platiti ovu naknadu? "

    Poražen sam Hüseyin Koç (Bochum): „Koji je razlog ovog povećanja? Ne znam odakle to? Ostvareno je povećanje do 30 posto. Osuđujem i osuđujem. "

    TOLIKO Fikret Afat (Dortmund): „Ne toliko. Kao nezaposleni građanin imam peteročlanu obitelj. Uči i moje troje djece. Kako ćemo sići s ovog pješačenja? To je previše u ekonomskoj krizi u Europi. "

    BOLEZNI NOVOGODIŠNJI POKLON Fahrettin Ertürk (Dortmund): „Pješačenje je bilo blizu 50 eura. Poput bolnog novogodišnjeg poklona. Osuđujem ovaj pohod i molim vlasti da preispitaju situaciju. Pokušava li naša država zatvoriti proračunski deficit od nas europskih Turaka? "

    NIŠTA ZA REĆI
    Volkan Afat (Dortmund): „Nema više što za reći. Muče vas. Osuđujem ovo pješačenje. Ekonomska kriza u Europi već nam je savila leđa. Molimo vas da službenici naše države shvate da je rast od gotovo 50 eura nepravedan. Ja sam student, kako mogu platiti ovoliko novca? "

    NEĆU UZETI TURSKU PUTOVINU
    Mehmet Koç (46) Berber: „Povišica za putovnice je besmislena. To je mentalitet gledanja na građane koji žive u inozemstvu kao na gusku koju treba uzeti, kao u vojnoj službi uz plaćanje. Ja, za svoju suprugu i djecu koja imamo belgijsko državljanstvo, otići ću u Tursku uzeti 150 AuroIN desetogodišnje belgijske putovnice. Nećemo više dobiti tursku putovnicu. "

    NAŠA JE DRŽAVA NEPRAVDA
    Mehmet Topkaya (58) Umirovljenik: „Konzularne usluge povećavaju se svaki dan. Ova je cijena jedinstvena u svijetu. Je li ovakva putovnica? Postoji li takvo državljanstvo? Kad Lafa stigne, kaže se da imam građane u Europi. Kao i s vojnom službom, mislim da se država prema Turcima u Europi odnosila nepravedno. "

    OZBILJNA ILI ŠALA
    Mithad Serhadlıoğlu (62) Farmaceut: "Većina Turaka s kojima sam razgovarao su" Je li ovo ozbiljno ili je to šala? " rekao je. Pozdravljam ovo pješačenje s osmijehom, bit će povoljno! "

    MORA SE VRATITI
    Zübeyde i njegov sin nogometaša Demircan Dikmen rekli su: „S novom godinom povećao se porez na televiziju i radio. Dok su se stanarina, struja i životni uvjeti povećavali iz dana u dan, dodavanje naknada za putovnice dovodilo nas je u težak položaj. Pješačenja treba povući što je prije moguće. "

    NE MISLIMO na Yusufa i njegovog sina Alaaddina Kaplana: Otac i sin koji nisu mogli razumjeti povećanje pristojbi za putovnice, „Ljudi ovdje već se teško snalaze. Životni uvjeti svakim su danom sve skuplji. Rekli su: "Kako obitelji s puno ljudi plaćaju ovu naknadu?"

    UŠTEDIO 49 EURA Mehmet Şahin: Plativši 2012 eura za prijavu Generalnom konzulatu za novu putovnicu u prosincu 162. godine, Mehmet Şahin izrazio je svoju radost rekavši "Drago mi je što sam se preselio unaprijed, uštedio sam 49 eura".

    Nemam toliko sa sobom
    Gönül Turgut: Gönül Turgut, koji je došao u Generalni konzulat po novu putovnicu, izjavio je da se slaže sa socijalnom pomoći i rekao: „Jao, nisam znao. što da radim sada Rekao je, "Nemam sa sobom 211 eura" i zamolio nekoga da donese novac preko telefona.

    NISMO GOZE NA PUT
    Hayati Aktürk (ribar): „Još uvijek nas doživljavaju kao gusku koju treba čupati. Kad su ove desetogodišnje putovnice novo puštene, naknade su bile pretjerano visoke, a to je malo smanjeno odazivom naših građana i podrškom medija. sada ne mogu razumjeti da sam ponovno odgojen. "

    NISMO DUGO ČEKALI
    Orhan Yanık, koji je sa svojim sinom Gökhanom i suprugom Fatmom ušao u red putovnica ispred konzulata u Münchenu, rekao je: „Očekivali smo povišenje pristojbi za putovnice početkom godine. Ali nismo toliko očekivali. Sad ćemo platiti 150 eura više za troje ljudi. Također, to ima popratne troškove poput dvaput odlaska ovdje i fotografiranja, malo je milosti ”, rekao je.

    KAKO JE TO NEMOGUĆE
    Čekajući svoj red u dugom redu ispred konzulata, Zafer Aksüt je rekao: „Kako je to nemoguće. Jučer sam pogledao internet i tamo piše 162 eura. Zašto to ne najave unaprijed. Barem bi trebali promijeniti znak plaće na internetu, a ljudi dolaze u skladu s tim. Mahmut Türkoğlu, koji je došao u konzulat radi drugog postupka, rekao je: „Ako je putovnica podignuta, povećale su se i druge. Vidjet ćemo kakvo nas iznenađenje očekuje kad se popnemo na kat ”, rekao je.

    PLAĆANO IZ TARIFE 2012. GODINE
    İlknur Savam, majka troje djece, koja je prošle godine dobila putovnicu od Generalnog konzulata u Frankfurtu i platila 2012 eura za desetogodišnju putovnicu iz tarife 10., otkrila je da se za desetogodišnju putovnicu mora platiti puno 162 eura za prijave koje će se podnijeti u novoj godini. "Mnogo je Turaka koji si ovo ne mogu priuštiti", rekao je Savam. Njegov brat Semra Savam skrenuo je pozornost na činjenicu da je obitelj s troje djece za pet putovnica morala platiti tisuću 10 eura i rekao: „Moja je sestra spašena sa 211 eura jer je prijavu predala prošle godine. Međutim, sljedećih će se dana ponovo prijaviti za svoju djecu. "Imamo velik broj građana koji ovo ne mogu platiti", rekao je.

    POSTOJI LI VRIJEME KRIZE
    Famil Aras, koji je sa sinom došao po novu putovnicu, rekao je: „Došli smo prošli tjedan jer će doći do povišice prije Nove godine. Vrijedile su stare plaće. Međutim, zbog dokumenta koji nedostaje, moje i sinovljeve transakcije nisu mogle biti izvršene. Kliznula je u novu godinu. Policajci su rekli da će doći do povišice, ali nije se znalo kolika će biti. Sad sam to naučio ovdje. Gospođa putovnica je iz stare pristojbe, što je nova naknada. Povećanje od 50 eura po putovnici. Je li takav porast u kriznim vremenima. "

    GDJE SE OVAJ NOVAC POTROŠI
    Čekajući u redu, Mustafa Akyol, Seyfettin Bozkurt i İlhan Gümüş reagirali su na duga čekanja i tijekom pješačenja i zimi. Rekavši, „Vojna služba je povećana, podignuta je putovnica, kakva će to biti muka oko repa?“ Mustafa Akyol je rekao, „Toliko novca se skuplja od građana, pa na što se troši. Godinama dolazim i odlazim u ovaj konzulat, redoslijed je i dalje isti. Hajde, malo smo mladi, u redu su starci, ”nevolja je gorjela.

    KONZULAT: BILO JE GOTOVO
    Službenici švicarskog konzulata u Zürichu smatraju da su stope povišenja visoke, baš kao i građani. Konzularni dužnosnik izjavio je da su od jučer napravili 40 produljenja putovnice i primijenili nove pristojbe te rekao: „Naravno, ljudi nisu zadovoljni, ali do sada nismo dobili glasnu žalbu. Međutim, sigurno je da će žalbe započeti ”, rekao je.

    ŠOKIRANI SMO
    Volkan i Sibel Erçin: “Službeno smo bili šokirani povišenjima putovnica najavljenim u novoj godini. Švicarska je bogata zemlja, ali mi Turci novac ne skupljamo s drveća. Četveročlana obitelj platit će više od tisuću franaka za produljenje putovnice. Nije moguće razumjeti o kakvoj se logici radi. "

    NAJU NAJAMU PLAĆAMO TEŠKO
    Selma Özcan: „Naše plaće ostaju tamo gdje jesu. Ekonomska kriza već je pogodila sve. Uz to, povećanje konzularnih transakcija učinit će naše građane problematičnijima. Jedva da plaćamo najam kuće. Nitko nije zadovoljan povišicom u putovnici. "

    RAZMISLITE O NAMA
    Mehmet Özkan: „Potrošio sam 1500 kruna da bih došao iz Arhusa u Kopenhagen. To je zato što ne radim. Zaposlenici ostaju bez posla kad dobiju dopust. Ako prenatrpana obitelj dolazi iz Arhusa, oni moraju potrošiti 5-6 tisuća kruna. Mislim da su naknade već bile visoke, a sada su još veće. Zašto uvijek moramo razmišljati o svojoj državi. Neka naša država otvori podružnicu konzulata u Arhusu, malo razmišljajući o nama. "

    NE POBJEDIMO KAKO VJERUJETE
    Erol Tınas: „Imam poteškoća s razumijevanjem razloga ovog visokog pješačenja. Iako će nam konzulati koji pružaju usluge u inozemstvu pružiti bolju uslugu, prisiljeni smo plaćati veće naknade. Ekonomska situacija ljudi nije tako dobra kao što je mislila naša država ".

    NE TO U BILO KOJOJ ZEMLJI
    Yusuf Can Çayır i Yusuf Çayır: „Nijedna druga zemlja u Europi nema tako visoku naknadu za putovnicu. Ne možemo razumjeti primjenu povišice iznad inflacije. Kao što je poznato, gospodarski su problemi u Europi ekstremni. Nezaposlenost savija struk naših građana. Mnogi naši građani pokušavaju živjeti samo od socijalne naknade. Pješačenja treba preispitati. "

    POTPISALI SMO ZAPIS
    Hakan Karakaş: „Bio sam zapanjen povećanjem putovnice. Obitelj od 5 članova mora platiti 1055 eura za novu putovnicu. Turska potpisuje rekordno povećanje naplaćenih naknada. Oni koji su nezaposleni i primaju socijalne naknade nisu u mogućnosti isplatiti te plaće. Ova pješačenja uzrokuju napuštanje državljanstva. Turske nevladine organizacije ne bi trebale ostati ravnodušne prema tom pitanju. "

                                                                                                                              Europa je zlato iz slobode.

    reyyan se
    sudionik

    Potrebno je poduzeti određene mjere. Oni žele novac ako zakoračite u turski konzulat u Njemačkoj. Bila sam izložena sličnim problemima. Službeno su me prevarili u vezi s fotografijom za putovnicu. :) Nije im se svidjela biometrijska fotografija koju sam snimio vani (što je bila standardna fotografija) i dao ju je snimiti sa fotografije u njoj samoj. Istodobno, tamošnjem se policajcu to nije svidjelo i davao ga je iznova i iznova za 3 zasebne fotografije koje je u konzulatu snimio stariji umirovljeni ujak. Kad sam to čuo, poveo sam ujaka sa sobom i otišao u njegovu direkciju i požalio se, ali potrošeni novac nisu vratili. Također su rekli da je vrlo smiješno da drugom radnom službeniku nije potrebna fotografija za mene. Iskreno, došlo je do moje gluposti. Jer sam produžio samo putovnicu  ;D . ali to su vrlo ružne stvari. Nikad više ne bih otišao u konzulat mainza.
    Horizon, moram obnoviti putovnicu krajem ove godine. vrijeme istječe. U svibnju ću otići u Tursku. Pitam se jesam li to obavio u Ankari, jeftinije ... Također, ne postoji konzulat u kojem živim. tako daleko. Dakle, moja propusnica ističe u studenom 2013. ovaj postupak nije u Njemačkoj, otišao sam u odmaralište, olurmu se pitam jesam li proizvodio u Turskoj?

    reyyan se
    sudionik

    skupa mi je bila samo naknada koju je ured za strance tražio za elektroničku dozvolu boravka. Imam sastanak sutra. Naknada je iznosila 135 eura.  :-

    EL-Turco
    sudionik

    Također možete produžiti puretinu, ali naravno skuplje u puretini! Google

Prikaz 3 odgovora - 1 do 3 (ukupno 3)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.