Kako najbolje naučiti njemački i strani jezik?

> Forumi > Aktivno učenje i njemački jezični načini pamćenja > Kako najbolje naučiti njemački i strani jezik?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    esma 41
    sudionik

    Strani jezik… kako ga najbolje naučiti?? ?

    Želite otići u zemlju u kojoj govori jezik kojim govorite, a vi znate da je najlakši i najbrži način da naučite taj jezik. No, ulaska u novu zemlju može se na prvi pogled činiti čudnim. trebat će vremena da se naviknete na novo okruženje, kulturu i jezik. Na to može utjecati i da ste u drugoj vremenskoj zoni. No, budite udobni i pokušajte doživjeti svoj novi okoliš.

    1- Čini greške (!): Čini što više grešaka u jeziku koji učiš... Ne moraš uvijek govoriti ispravno. Ako ljudi mogu razumjeti što govorite, nije važno ako pogriješite, barem u početku. Život u stranoj zemlji nije ispit iz gramatike.

    2- Pitajte ako ne razumijete: kada drugi govore, ne morate hvatati svaku riječ. Obično je dovoljno razumjeti glavnu ideju. Ali ako mislite da je ono što ne razumijete važno, PITAJTE! Nekoliko korisnih riječi o ovoj temi: Pardon? za engleski. Oprostite, što ste rekli? Možete li, molim vas, govoriti sporije? Jeste li to rekli... Nisam to shvatio... Možete li to ponoviti, molim vas? Što je to bilo? Žao mi je što te nisam čuo. Oprostite, što znači “…………….” znači? (Ali nemojte koristiti: Govorite li engleski? Molimo otvorite usta dok govorite! Daj mi pauzu!) Za njemački (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? ili Bitte, Možete koristiti izraze kao što su sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Uključite jezik koji učite u svoja područja interesa: Ljudi vole razgovarati o stvarima koje su im zanimljive. Koji su tvoji interesi? Pokušajte naučiti što više riječi o ovim temama. Pitajte ljude oko sebe što ih zanima. Ovo je fascinantna metoda i uvijek vam pomaže u učenju novih riječi. Na taj način vidjet ćete da počinjete bolje razumjeti druge. Interesi su poput plodne kiše koja pada na vrt. Razgovor o vašim jezičnim vještinama pomoći će vam da učite brže, jače i bolje. Nekoliko korisnih riječi: Što vas zanima? za engleski Moj omiljeni hobi je … stvarno volim …..ing… Već dugi niz godina…. Ono što volim kod…..je… Koji su tvoji hobiji? Za njemački…

    4- Razgovarajte i slušajte: Uvijek postoji nešto o čemu se može razgovarati. Pogledaj oko sebe. Ako vam se nešto čini čudnim ili drugačijim, odmah se upustite u razgovor. To će vam također pomoći da poboljšate svoje prijateljstvo. Slušajte ljude, ali slušajte kako biste uhvatili izgovor riječi i ritam jezika. Budite sigurni da koristite ono što znate. U mnogim jezicima riječi su izvedene jedna iz druge. U ovom slučaju, pokušajte zaključiti značenje riječi iz njenog značenja u subjektu. Kada razgovarate s domaćim građanima zemlje, pokušajte nastaviti razgovor. Nemojte paničariti kada ne razumijete što druga osoba govori. Pokušajte razumjeti glavnu ideju i nastavite razgovor. Ako i dalje imate problema s razumijevanjem, zamolite ga da ponovi rečenicu. Ako nastavite razgovarati, tema će tijekom razgovora postati razumljivija. Ovo je dobar način da poboljšate svoj jezik i naučite nove riječi, ali budite oprezni: Kako kažu, "ne vjeruj svemu što čuješ, vjeruj pola onoga što kažeš"...

    5 - Postavite pitanje: Nema boljeg načina za kretanje. Postavljanje pitanja pomoći će vam da nastavite razgovarati i pomoći vam da počnete razgovarati.

    6 - Budite oprezni s vašom upotrebom: Uporaba riječi obično slijedi kako ljudi govore. Ponekad se upotreba može pretvoriti u zabavu. Čini se čudnim ljudima da govore drugačije nego da kažu riječi. U svom najjednostavnijem obliku jezik se obično i prirodno koristi.

    7 - Nosite prijenosno računalo: Uvijek držite prijenosnik i olovku na svojoj strani. Ako čujete novu riječ ili ga pročitate, zapiši ga odmah. Zatim pokušajte koristiti te riječi u svojim razgovorima. Saznajte nove idiome. Jedan od najugodnijih aspekata proučavanja stranih jezika, od kojih su mnogi idiomi, jest naučiti idiome. Napišite ove izjave u svoje prijenosno računalo. Ako primijenite ono što naučite govoriti, sjetit ćete se i govoriti brže.

    8 - Pročitajte nešto: Tri najbolja načina za učenje drugog jezika: čitanje, čitanje i čitanje. Dok čitamo nove riječi, primjenjujemo i ono što već znamo. Kasnije će biti lakše upotrijebiti te riječi kako bi razumjeli ono što čujemo. Pročitajte novine, časopise, znakove, reklame, trake na autobuse i drugo.

    9- zapamtiti sve može naučiti drugi strani jezik, biti realan i strpljiv, učenje jezika koji put i zahtijeva strpljenje imati na umu.

    10- Učenje novog jezika također je u učenju nove kulture: ugodno je s kulturnim pravilima. Kada učite novi jezik, budite oprezni u pravilima i navikama koje će vam kultura dati. Morate razgovarati kako bi naučili. Nemojte se ustručavati postavljati pitanja u razredu ili izvan učionice.

    11- Preuzmite odgovornost: Vi ste odgovorni za vlastiti proces učenja jezika. Pri učenju stranog jezika, profesor, tečaj i knjiga su naravno važni, ali ne zaboravite pravilo da je “najbolji učitelj si ti sam”. Za dobar proces učenja morate odrediti svoje ciljeve i raditi ono što će vam pomoći da postignete svoje ciljeve.

    12- Organiziranje vašeg stila učenja: Organizirano učenje pomoći će vam da se sjetite stvari na kojima radite. Koristite pojmovnik i dobar materijal za tečaj.

    13- Pokušajte naučiti od svojih kolegama: Samo zato što su drugi učenici u istoj klasi na istoj razini kao što ne znači da ne možete naučiti ništa o njima.

    14- Pokušajte učiti iz svojih pogrešaka: Ne bojte se pogriješiti, svatko može pogriješiti. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se rečenica koju ste upotrijebili?

    Pokušajte razmišljati na jeziku koji učite 15-: na primjer prilikom vožnje u autobusu, gdje idete, gdje ste, opisuju se u tom jeziku. Zato ćete se prakticirati jezik bez da govorite ništa.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Sastavite različite rečenice s rečenicama i idiomima koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste napisali u svakodnevnom razgovoru, vidite možete li je upotrijebiti na odgovarajući način. Kaže se da je život stvar iskustva, učenje stranog jezika je upravo tako...

    esma 41
    sudionik

    Prijatelji, pročitajte prve korake učenja njemačkog od vas, vaših vrijednih članova.
    Prvo, kako ste počeli učiti njemački?

    Počela sam u vrtiću učiti njemački.  :)
    Ehhh almancam nije tako loš.

    Jesi li tako?

    Veselim se vašim komentarima. 
    Hvala ti sad.  ;)

    lenge je
    sudionik

    1- Čini greške(!): Čini što više grešaka u jeziku koji učiš...  Ako ljudi mogu razumjeti što misliš Nije važno ako pogriješite, barem na početku….

    Problem je ovdje da nažalost ljudi ne razumiju što mislim, gledaju na lavinu. ;D

    14- Pokušajte učiti iz svojih pogrešaka: Ne bojte se pogriješiti, svatko može pogriješiti. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se rečenica koju ste upotrijebili?

    Oooo Ja stvaram toliko pogrešaka da bih, ako bih sagriješio, bio definitivan pakao da bih stvorio lažne znakove.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Sastavite različite rečenice s rečenicama i idiomima koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste napisali u svakodnevnom razgovoru, vidite možete li je upotrijebiti na odgovarajući način. Kaže se da je život stvar iskustva, učenje stranog jezika je upravo tako...

    Valla se pokušava zabaviti, ali problemi koji sam doživio u prvom 2 piliću postaju sve frustrirajući od zabave.

    Prvi put sam počeo pohađati tečajeve na njemačkom Centru za kulturu, ali nakon dugog razdoblja verdim.şi sada je trening skup, knjige i ove stranice, bez iskorištavanjem kako bi učenje çalışıyorum.fırsat ak uho navika njemačkih kanala seyrediyorum.fakat govore prebrzo Ne razumijem ništa često. :)

    esma 41
    sudionik

    1- Čini greške(!): Čini što više grešaka u jeziku koji učiš...  Ako ljudi mogu razumjeti što misliš Nije važno ako pogriješite, barem na početku….

    Problem je ovdje da nažalost ljudi ne razumiju što mislim, gledaju na lavinu. ;D

    14- Pokušajte učiti iz svojih pogrešaka: Ne bojte se pogriješiti, svatko može pogriješiti. Ako postavljate pitanja, svoje greške možete pretvoriti u prednost u učenju stranog jezika. Postoji li drugačiji način da se rečenica koju ste upotrijebili?

    Oooo Ja stvaram toliko pogrešaka da bih, ako bih sagriješio, bio definitivan pakao da bih stvorio lažne znakove.

    16- Konačno, zabavite se dok učite jezik: Sastavite različite rečenice s rečenicama i idiomima koje ste naučili. Zatim isprobajte rečenicu koju ste napisali u svakodnevnom razgovoru, vidite možete li je upotrijebiti na odgovarajući način. Kaže se da je život stvar iskustva, učenje stranog jezika je upravo tako...

    Valla se pokušava zabaviti, ali problemi koji sam doživio u prvom 2 piliću postaju sve frustrirajući od zabave.

    Prvi put sam počeo pohađati tečajeve na njemačkom Centru za kulturu, ali nakon dugog razdoblja verdim.şi sada je trening skup, knjige i ove stranice, bez iskorištavanjem kako bi učenje çalışıyorum.fırsat ak uho navika njemačkih kanala seyrediyorum.fakat govore prebrzo Ne razumijem ništa često. :)

    Produžite dok imate ovu ustrajnost  :) Uvjeren sam da možete govoriti njemački kao materinski jezik.  :)

    Mädchen
    sudionik

    Vozio je kući svaki dan u toku vježbi ćemo obraditi pitanja kao što učitelj u takvom ilerledi..tekr e ede..ayrı čitajući naše profesore da je razlog što su stalno u mojim yaptırıyordu..ilerleme prevođenje

    Mädchen
    sudionik

    ili je moj problem malo izražen, kao i malo izražen je malo tanak ovo nije sasvim prikladno za ya: S

    lenge je
    sudionik

    Produžite dok imate ovu ustrajnost  :) Uvjeren sam da možete govoriti njemački kao materinski jezik.  :)[/ B]

    Nadamo se.Francuski pisac Balzacimao si poznatu izreku;”Da bi bio gospodar znanja, potrebno je biti sluga rada.” On je rekao.
    I također Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” On je rekao. Haahhh, to je ono što govorim. :) Iako mnogo francuski  ;D

    esma 41
    sudionik

    Produžite dok imate ovu ustrajnost  :) Uvjeren sam da možete govoriti njemački kao materinski jezik.  :)[/ B]

    İnşAllah.French Autor Balzacimao si poznatu izreku;”Da bi bio gospodar znanja, potrebno je biti sluga rada.” On je rekao.
    I također Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” On je rekao. Haahhh, to je ono što govorim. :) Iako mnogo francuski  ;D

    Na primjer, Konfuzius kaže: Ne znam sa sigurnošću da ne znam ništa. " ;D

    Što je rekao Arksilao:  ;D “Jesam li dobio informacije? Ne znam."

    Što je rekao Sokrat?  :)  "Ne znam ništa, ali ne znam ništa."

    Što je Mark Twain rekao:  ;D  “Obrazovanje je sve. breskve su nekad bile gorki badem;
    Karfiol nije ništa drugo nego kupus s fakultetom. " ;D

    Benjamin Disraeli: "U pravilu je najuspješnija osoba u životu ona s najboljim znanjem."

    “Jedno je sigurno. Sumnjati u istinitost nečega.

    sumnjati je da mislim.

    Razmišljati je postojati.

    Pa, onda sumnjam da postoje.

    Mislim da jesam.

    Prvo znanje je ovo dobro poznavanje.

    Sada mogu izvući sve ostale podatke iz tih podataka. "

    Rene Descartes


    "Ne znam sa sigurnošću da ne znam ništa."
    ;D (kako otvoriti usmeni)

    Arksilaos

    Moji citati nisu francuski, već internacionalni.  ;D tj. međunarodnim  :)

    esma 41
    sudionik

    ažuriranje

    SEDAT08
    sudionik

    Otkad sam prvi put došla u Njemačku, tražila sam sve za ništa, ne znajući jučer, ne shvaćajući sramotu. Učim 2 rječnika po danu i naučio sam puno riječi koje nikad nisam vidio. Čitam novine, gledam televiziju, neko vrijeme želim pročitati.

    theprivat se
    sudionik

    İnşAllah.French Autor Balzacimao si poznatu izreku;”Da bi bio gospodar znanja, potrebno je biti sluga rada.” On je rekao.
    I također Napoleon 'un “Nemoguće je riječ koja se nalazi samo u rječnicima budala.” On je rekao. Haahhh, to je ono što govorim. :) Iako mnogo francuski  ;D

    Ti si malo francuski u pokretu :)

    serakanu
    sudionik

    mrb prijatelji,
    Došao sam u Njemačku prije 17 dana i moj tečaj još nije počeo, ali ljudi oko mene pitaju se kako sam toliko naučio, pa se čak i pitam da li tako kažu :)
    Na temelju mojih dojmova, moj prvi savjet je da se "ne sramite" bilo čega što radite, jer percepcija okoline nije ista ovdje kao u TR.Petak, subota svakako u barove! Idi i upoznaj ljude, ovdje ljudi komuniciraju ne na temelju poznavanja nego na temelju toga što su na istom mjestu.Otiđi u kino ili na kolodvor i promatraj, ionako imaš puno vremena u prvim trenucima. :) Štoviše, ako znate malo engleskog, bit ćete dobro, ali inzistirajte na njemačkom jeziku. i drugo, "naći ljubavnika koji je iz te zemlje" :) Imam sreću, možda sam imao djevojku prvog vikenda, pa iako je to danas vrlo problematično, svaka Nijemka koja je zadovoljna svojim stanjem to možda neće zakuhati. Više icip pokušajte se opustiti :D A olovka za bilježnice je neophodna za svugdje .. Želim svu pogodnost svima koji se pokušaju prilagoditi novom jeziku i kulturi poput mene. Ako netko želi dobiti njemačkog prijatelja e-pošte, volio bih da sam bio gladan, nemojte reći da je presuda prekinuta u tako kratkom vremenu, recimo samo zbogom

    theprivat se
    sudionik

    @Serakanu

    Mislila sam da su njemačke djevojke predrasude prema Turcima jer su vrlo turske.

    Jeste li osjećali tako nešto?

    anoniman
    posjetilac

    Pozdrav,
    Preporučujem opsežni internetski rječnik koji sam upravo otkrio dok sam učio njemački.

    ostani puhati

    mavili_mavis
    sudionik

    Kao što reče draga Esma naravno da će biti grešaka, bitno je pronaći istinu, istraživati, a također je važno da čovjek ima odlučnost da uči.Naravno da imam interes učiti njemački od Bio sam dijete. Zapravo, ovo je moja sreća. Obično učim riječ po riječ. Što god mi padne na pamet, učim njemački jezik napamet, ali imam problema sa suvišnim riječima. Kako to riješiti? Možete li mi pomoći mi?

    časopis
    sudionik

    Moj jedini problem je što sam uzbuđena i pomalo mi je neugodno kad razgovaram s nekim na njemačkom: embarassed: Nemam puno poteškoća, ali kad govorim, ne znam kako doći ??? bačen u moj mozak  :(

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 28)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.