Njemačka ili Turska 2015.???

> Forumi > Cafe almanac > Njemačka ili Turska 2015.???

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    egelixnumx
    sudionik

    Prijatelji su stalno razgovarali o temi, ali znam da mislite da želim ažurirati vremensku zonu u kojoj živimo u Njemačkoj ili svoj krov u Turskoj živjeti povoljnije. Samo želim da budete iskreni prema sebi i odgovorite na ovaj način. Ako stvarno odražavamo situaciju u kojoj se nalazimo, možda ćemo uništiti neke predrasude. Na forumu ima puno ljudi, njihova radost u postupku viza i njihovo razočaranje nakon dobivanja vize.
    Jesu li stvarno u pravu oni koji žive u Njemačkoj i tvrde da su nesretni???
    Ili su u pravu oni koji su toliko željni otići u Njemačku i tamo vidjeti spas???

    1963
    sudionik

    Pozdrav, otvorili ste dobru temu. Naravno, postoje prednosti i mane s obje strane. Naravno, prednosti i mane se razlikuju od osobe do osobe. Da vam kažem kako se to događa, što sam primijetio od sebe i onih oko mene.E sad, ako nemate zanimanje sa diplomom u Turskoj ili ako nemate valjano zanimanje ovdje, plaća koju ćete ovdje dobiti je manje više sigurna, ako ste profesionalac.Ako ne Imati posao, kao što je poznato, u mnogim sektorima u Turskoj nije prioritet imati diplomu, već znati posao, ovdje je prioritet suprotno, traže se diploma, a zatim stručnost u struci. Ako nemaš diplomu, budi vješt koliko hoćeš, to nije važno u tvom poslu. Imam prijatelja kojeg sam poznavao na tečaju, radio je u turskoj u proizvodnji cipela, plaća mu je prije bila dobra došao je ovdje, nije radio nikakvo istraživanje. Kada sam ga pitao zašto nije napravio nikakvo istraživanje, rekao je: "Mogu li raditi tamo na ovom poslu? Nema šanse da sada radim svoj posao ovdje." Rekao je , "Zašto niste ništa istražili?" Rekao je, "Da, i ja sam puno čuo za ovu situaciju. Ljudi tako dobro opisuju ovo mjesto, čini se kao da je svugdje ovdje." Ne postoji takva stvar kao posao i jako dobru plaću.Naravno,ne samo za one koji su nezaposleni ili nemaju diplomu.Naravno,čak i ako je to valjano zanimanje,postoje poteškoće.Dakle,kao što razumijete,počinjete svoj život od nule. Moj savjet novim prijateljima koji će doći ovamo je da ako imate dobar posao i dobru plaću u Turskoj, i ako vaš suprug ovdje nema baš dobar posao ili ne radi ovdje, ne smetajte Vaša rutina. Društveni život ovdje je vrlo slab u usporedbi s Turskom, tako da vas čeka monoton život, stanarine su visoke. Većina poslova koje ćete ovdje raditi bit će preko podizvođačkih tvrtki, što nije dobro. Porezi na dohodak su također vrlo visoki , bit će puno odbitaka od plaće koju primate. Naravno, to ovisi o vašim prihodima, ovisno o radnoj situaciji vaših supružnika. Naravno, postoje dobri aspekti ovoga, barem u mnogima od njih, vi imat će vikend praznike,godišnji odmor,više hrane i pića nego u Turskoj.Cijene auta su pristupačnije od elektroničke Turske.Ima i jedna stvar: ako ovdje rade dvoje ljudi po struci, bolje će zaraditi nego u Turskoj. Ako bih sumirao ovo što sam napisao, Njemačka ili Turska, naravno da postoje faktori koji određuju to, oni variraju od osobe do osobe, svatko će procijeniti svoju situaciju, uostalom ja sam napisao ono što sam primijetio. 
    Zapravo, razmišljao sam prije nego što sam to napisao ili ne, jer nije važno za one koji će doći ovdje jer se mnogi ljudi osjećaju kao da su na oblacima prije nego što dođu ovdje. Recite im što želite. pitaj prošli događaji tabiikii će objaviti post tako da bilo šta kalmij iz tvojih snova ovdje tvoj zahtjev umotao sam buduće prijatelje ne lutaju ispitivanjem svijeta snova nakon njihovog kolapsa reći ćeš, zašto si otišao tamo ozaman moj najveći faktor esim ovdje u mom dolasku da imam dobru profesiju i profesiju koja će biti tako teška za obavljanje u turskoj naravno moja u Ako kažete da li vam je žao što ste ovdje imali valjanu profesiju?
    Nisam želio biti ravnodušan prema temi prijatelja, iako nisam znao da moje pisanje nije važno, ali to je posao koji će oni znati čim poželim pisati, ispunio sam svoju humanitarnu dužnost, žao mi je ako imam grešku u pisanju, a da to nisam znao.

    egelixnumx
    sudionik

    Jako si lijepo napisala. Znate li gdje su moje misli, imam vrlo blisku rodbinu u obje zemlje. Ali iz nekog razloga, svi se dive životima drugih. Jedan kaže da imaš Djevojačku kulu i more, drugi kaže da imaš puno ljetovanja gdje je jeftin benzin i jeftini auti. Kada uspoređujemo dvije zemlje, trebamo li se usredotočiti na prirodni krajolik ili automobil za odmor? Kad smo o tome razgovarali s mojim rođakom, rekao je da bi želio živjeti u Njemačkoj. Moje dijete će rasti s najmanje tri jezika.Državni doprinosi u odgoju djeteta su puno bolji i povoljniji,naravno,na kraju dodaje i druge probleme,dugi praznici,jeftini auti,jeftin benzin.Kad se vrati ovim putem, dijete treba ići na koledž da bi odraslo višejezično. Rekao je: "Želim to." Rekao je: "Razumiješ li me?" Složio sam se i rekao, u pravu si. Brat te sestrične živi u Njemačkoj. Oda je rekao da mu ljubav prema Istanbulu, moru i problemima drugorazrednog građanstva koje je ondje iskusio nisu činili život nikad lakšim, a zvuk bubnja bio je ugodan iz daljine. Složio sam se s njim i rekao, u pravu si. Onda je došlo do malog incidenta među nama.Moj bratić u TR mi je rekao zašto je bio u pravu, ovako: Kupio je BMW 22 za 30 tisuća lira.Brat mu je kupio isto vozilo u Njemačkoj, model 5.20., za 1998 €. „Sada mi reci.“ Kupio je isti auto sa mnom i ja ga natočim sa 2000 TL, on meni napuni LPG spremnik sa 1.600 €. Nisam znala što bih rekla, oboje su bili problematični i nesretni. Jedan od njih želi lakše živjeti, drugi čezne za domovinom, čezne za obitelji i misli da je isključen iz zemlje u kojoj živi. Obojica misle da je ekonomija zemlje u kojoj žive loša i nesretni su. Koja je stvarno nesretna??? Koji je pravi???

    reyyan se
    sudionik

    Pozdrav, otvorili ste dobru temu. Naravno, postoje prednosti i mane s obje strane. Naravno, prednosti i mane se razlikuju od osobe do osobe. Kako se to može dogoditi? Reći ću vam što sam primijetio od sebe i od onih koji me okružuju.E sad, ako nemate zanimanje sa diplomom u Turskoj ili ako nemate valjano zanimanje ovdje, plaća koju ćete ovdje dobiti je manje više sigurna, ako ste profesionalac. nemaju posao, kao što je poznato, u mnogim sektorima u Turskoj nije prioritet imati diplomu, već znati posao. Ovdje je prioritet imati diplomu, a zatim traže stručnost u struci Ako nemaš diplomu, budi vješt koliko hoćeš, to nije važno u tvom poslu. Imam prijatelja kojeg sam upoznao na tečaju. Radio je u proizvodnji obuće u Turskoj. Imao je dobar plaću prije nego što je došao ovamo. Nije radio nikakvo istraživanje. Kad sam ga pitao zašto nije napravio nikakvo istraživanje, rekao je: "Mogu li tamo raditi na ovom poslu? Nema šanse da sada radim svoj posao ovdje." je rekao, "Zašto niste ništa istražili?" Rekao je, "Da, i ja sam puno čuo za ovu situaciju. Ljudi tako dobro opisuju ovo mjesto, čini se da je svugdje ovdje." Ne postoji takva stvar kao posao i jako dobru plaću.Naravno,nije to samo za one koji su nezaposleni ili nemaju diplomu.Naravno,čak i ako je to valjano zanimanje,postoje poteškoće.Dakle,kao što razumijete,vi ste započeti svoj život ispočetka. Moj savjet novim prijateljima koji će doći ovamo je da ako imate dobar posao i dobru plaću u Turskoj, i ako vaš suprug ovdje nema baš dobar posao ili ne radi ovdje, ja bih recite ne remetite svoju rutinu. Društveni život ovdje je vrlo slabiji u usporedbi s Turskom, pa vas čeka monoton život, stanarine su visoke. Većina poslova koje ćete ovdje raditi bit će preko podizvođačkih tvrtki, što nije dobro. Porez na dohodak su također vrlo visoke, bit će puno odbitaka od plaće koju primate. Naravno, to ovisi o vašim prihodima, ovisno o radnoj situaciji vaših supružnika. Naravno, postoje dobri aspekti ovoga, barem postoje puno njih,imate vikend odmore,godisnje odmore,vise hrane i pica nego u Turskoj.Cijene auta su pristupacnije od elektronske Turske.Ima jos jedna stvar:ako dvoje strucnih ljudi rade ovdje bolje ce zaraditi nego Turska.Ako bih rezimirao ono što sam napisao, postoje faktori koji određuju Njemačku ili Tursku, naravno, oni variraju od osobe do osobe, svatko će procijeniti svoju situaciju, uostalom, napisao sam ono što sam primijetio. 
    Zapravo, razmišljao sam prije nego što sam to napisao ili ne, jer nije važno za one koji će doći ovdje jer se mnogi ljudi osjećaju kao da su na oblacima prije nego što dođu ovdje. Recite im što želite. pitaj prošli događaji tabiikii će objaviti post tako da bilo šta kalmij iz tvojih snova ovdje tvoj zahtjev umotao sam buduće prijatelje ne lutaju ispitivanjem svijeta snova nakon njihovog kolapsa reći ćeš, zašto si otišao tamo ozaman moj najveći faktor esim ovdje u mom dolasku da imam dobru profesiju i profesiju koja će biti tako teška za obavljanje u turskoj naravno moja u Ako kažete da li vam je žao što ste ovdje imali valjanu profesiju?
    Nisam želio biti ravnodušan prema temi prijatelja, iako nisam znao da moje pisanje nije važno, ali to je posao koji će oni znati čim poželim pisati, ispunio sam svoju humanitarnu dužnost, žao mi je ako imam grešku u pisanju, a da to nisam znao.

    Više puta sam napisao komentare na ovu temu jednake vašem mišljenju. ono što ste doslovno upisali. Ja sam s vama po ovom pitanju
    Ja imam isto mišljenje Dobro sažeto.

    1963
    sudionik

    Više puta sam napisao komentare na ovu temu jednake vašem mišljenju. ono što ste doslovno upisali. Ja sam s vama po ovom pitanju
    Ja imam isto mišljenje Dobro sažeto.

    hvala ti na tvojim mislima

    tugce_doerj je
    sudionik

    Naravno, situacija se mijenja u skladu s očekivanjima ljudi i životnim standardom. Ako imate dovoljno Nijemca za bavljenje valjanom profesijom u Njemačkoj, naravno da je Njemačka bolja. porezi su visoki u njemačkoj, ali standardi su također visoki. Živjeti u Njemačkoj je lako i ugodno dok postoji jezik i posao.

    sawr
    sudionik

    kraj puretine,
    Još uvijek sam gladan limenih događaja u Turskoj,
    Ovdje je sve novac, država službeno potiče lijenost kad ne radi,
    Ovdje nema prednosti,
    Iako muž i žena rade, maksimalan novac koji dobijete nije veći od 2500, već iznosi 1500. porezi su previsoki,
    porez na sve
    Povezali su ljude s robotom, znate robota u obliku krave, muzu piće sa svih strana kamo god krenuli,

    omerr34
    sudionik

    Naravno, situacija se mijenja u skladu s očekivanjima ljudi i životnim standardom. Njemačka je naravno bolja ako imate dovoljno Nijemca za bavljenje nekom profesijom u Njemačkoj. porezi su visoki u Njemačkoj, ali i standardi su visoki. Živjeti u Njemačkoj je lako i ugodno dok postoji jezik i posao.

    Saželi ste događaj u njemačkoj vrlo lijepom lagodnom životu bilo koje vrste puretine.

    lambdawinner829
    sudionik

    Odabir između Njemačke i Turske osobna je odluka koja se temelji na različitim čimbenicima. Svaka zemlja ima svoje prednosti i mogućnosti. Iskustva i mišljenja ljudi su različita, stoga je važno biti otvoren. Najvažnije je pronaći mjesto gdje se osjećate sretno i zadovoljno.

Prikaz 8 odgovora - 1 do 8 (ukupno 8)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.