Imigracija u Njemačku

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    filmproducter
    sudionik

    Pozdrav prijatelji. Prije svega, oprostite mi ako sam otvorio temu na krivom mjestu ili sam otvorio pogrešnu temu.

    Apsolvent sam na Fakultetu komunikacija, Odsjek za radio, TV i kino, a moja zaručnica živi u Njemačkoj. Planiram se tamo nastaniti kad završim školu, ali budući da je oko mene malo obrazovanih ljudi koji mi mogu pomoći oko ta pitanja, osjetio sam potrebu da ovdje napišem.
    Kad odem tamo, želim koristiti posao i imati zanimanje koristeći svoj potencijal. Spreman sam proći bilo koju vrstu obuke koja to zahtijeva. Moje znanje njemačkog jezika nalazi se na sredini A1 i A2, tj. Ja sam u poziciji da dobijem svjedodžbu potrebnu za ponovno okupljanje obitelji, inša'Allah. Ali nakon toga, to je nedoumica. Razmišljanje je vrlo zamorno i preklapajući događaji su mi prevrnuli psihologiju.

    Bio sam u raznim gradovima Turske zbog očeve profesije i bio sam zauzet raznim poslovima i zanimanjima na brojnim mjestima na kojima sam bio. Ja sam kazališna pozadina, imam i iskustva kao reporter. Nedavno sam preuzeo snimanje dokumentarnog filma o najnovijim situacijama u Kilisu koji je postao i producent i redatelj. Ne mogu podijeliti jer je film u fazi montaže, nadam se da ću vam ga imati priliku pokazati u budućnosti .

    Dolazeći do glavne teme, želim iskoristiti svoj potencijal u Njemačkoj kako bih bio dobar obiteljski čovjek za svoju ženu i svoju djecu koja će se roditi, Inša'Allah. Vjerujem da ću morati imati dobar posao da to pružim. Nemojte me krivo shvatiti, ali ne želim oblikovati svoju budućnost radeći u trgovini, naravno. Što je u redu, učinit ću sve ako bude potrebno, ali mislim da će mi doći djeca. Ne mislim vrijeđati, ponavljam, molim vas nemojte se ljutiti.
    Otišao sam u Njemačku tri puta 2013. godine i imam zelenu putovnicu, ona ističe do 3. Odlučili smo se oženiti mojom zaručnicom i postaviti svoj dom u Njemačkoj. Ali kao što sam rekao, ostalo je u nedoumici. Ne znam , ali zabrinut sam za budućnost na najvišoj razini. Bio bih jako sretan da me moja braća i sestre mogu obavijestiti.

    Hvala na čitanju, radujem se vašim odgovorima.

    Alireza
    sudionik

    Da biste emigrirali u Njemačku, možete slijediti korake u nastavku:

    1. Istražite njemačke imigracijske zakone i odredite koji je imigracijski program pravi za vas.
    2. Pripremite potrebne dokumente, oni mogu uključivati ​​putovnice, osobne isprave, obrazovanje i radnu povijest.
    3. Razvijte jezične vještine potrebne za život i rad u Njemačkoj. Možete pohađati tečajeve njemačkog jezika ili tečajeve jezika.
    4. Ako želite pronaći posao u Njemačkoj, potražite prilike za posao u Njemačkoj i prijavite se za posao. Također, razmislite imate li priznatu diplomu u svojoj struci.
    5. Podnesite zahtjev za vizu za život u Njemačkoj. Možda ćete morati kontaktirati konzulat ili imigracijski ured tijekom ovog procesa.
    6. Ispunite zahtjev za vizu ispunjavanjem potrebnih dokumenata i slijedite postupak.
    7. Nakon što vam je viza odobrena, organizirajte putovanje i pripremite se za odlazak u Njemačku.
    8. Nakon dolaska u Njemačku, prijavite svoj boravak i slijedite potrebne procedure.
    9. Pridružite se lokalnim zajednicama, poboljšajte svoj jezik i povežite se s novim ljudima kako biste se integrirali u Njemačkoj.
    10. Podnesite potrebne zahtjeve za dugoročni boravak ili boravišnu dozvolu i slijedite odgovarajući postupak.

    Imajte na umu da proces migracije svakog pojedinca može biti drugačiji i da će vam možda trebati detaljne informacije. Stoga bi moglo biti korisno potražiti podršku od službenih imigracijskih vlasti ili savjetovališta u Njemačkoj.

Prikaz 1 odgovora (ukupno 1)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.