Odvojeni život molim pomoć..

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Bariš123
    sudionik

    Zdravo. Došao sam u Njemačku u srpnju 2021. s vizom za spajanje obitelji. Dobio sam boravišnu kartu u rujnu. Dali su sjednicu od 3 godine. Imam težak sukob sa suprugom i ona je otišla iz svoje kuće. I ja sam danas otišla kući. Od sjednice je prošlo 10-11 mjeseci. Još nisam išla u školu jezika, ali imam vollzeit na 10 mjeseci i ugovor o radu na neodređeno. Molim vas da mi kažete koliko nam je nezgodno boraviti na različitim mjestima. Hvala vam

    yenicerixnumx
    sudionik

    Zdravo. Došao sam u Njemačku u srpnju 2021. s vizom za spajanje obitelji. Dobio sam boravišnu kartu u rujnu. Dali su sjednicu od 3 godine. Imam težak sukob sa suprugom i ona je otišla iz svoje kuće. I ja sam danas otišla kući. Od sjednice je prošlo 10-11 mjeseci. Još nisam išla u školu jezika, ali imam vollzeit na 10 mjeseci i ugovor o radu na neodređeno. Molim vas da mi kažete koliko nam je nezgodno boraviti na različitim mjestima. Hvala vam

    Obično morate ostati u braku 2 godine. Ali ako imate posao na neodređeno, valjda se stvari mijenjaju. Nadam se da će se javiti prijatelj koji zna. Ali postoji mogućnost da ih pošaljete natrag s onim što je nadahnuće reklo. Dakle, ako se požali na tebe samo da te iznervira, bojim se da ćeš biti vraćen. Ali dogovori se sa svojom ženom i šuti 2 godine.

    Bariš123
    sudionik

    Samo kaže da me se kloni. Međutim, učinio sam ono što je rekao da se mnogo promijenilo. Mislim da se neće buniti. Ali počeo sam dobivati ​​ožiljke od stresa jer bi moja sesija bila izgubljena.

    yenicerixnumx
    sudionik

    Reci mi, našao sam zakonski članak.

    Boravišna dozvola supružnika (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Boravišna dozvola vezana za brak prestaje razvodom braka. (u slučaju odvojenog stanovanja ili razvoda)
    • Samostalni boravak moguć je nakon najmanje 3 godine zakonitog braka. Ovo se razdoblje računa od početka važenja boravišne dozvole.

    Boravišna dozvola supružnika izdaje se u sljedećim posebnim slučajevima (prijelazno razdoblje)
    • Rad kod istog poslodavca 1 godinu i mogućnost produljenja ugovora o radu (minimalno 451 € osiguranog posla).
    • Hitni slučajevi (dokumentirano obiteljsko nasilje itd.),
    • Imati dijete njemačkog državljanstva,
    • Smrt supružnika.

    u vašem slučaju imate 10 mjeseci radnog vremena. jebi zube još malo. Nakon 1 godine imat ćete pravo samostalnog boravka.

    Svi imamo iste probleme, oni su dehumanizirani, službeno žive u Njemačkoj

    Bariš123
    sudionik

    Reci mi, našao sam zakonski članak.

    Boravišna dozvola supružnika (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Boravišna dozvola vezana za brak prestaje razvodom braka. (u slučaju odvojenog stanovanja ili razvoda)
    • Samostalni boravak moguć je nakon najmanje 3 godine zakonitog braka. Ovo se razdoblje računa od početka važenja boravišne dozvole.

    Boravišna dozvola supružnika izdaje se u sljedećim posebnim slučajevima (prijelazno razdoblje)
    • Rad kod istog poslodavca 1 godinu i mogućnost produljenja ugovora o radu (minimalno 451 € osiguranog posla).
    • Hitni slučajevi (dokumentirano obiteljsko nasilje itd.),
    • Imati dijete njemačkog državljanstva,
    • Smrt supružnika.

    u vašem slučaju imate 10 mjeseci radnog vremena. jebi zube još malo. Nakon 1 godine imat ćete pravo samostalnog boravka.

    Dakle, nema veze ako sam na drugoj adresi, misliš ako radim još 2 mjeseca, mogu li dobiti samostalnu boravišnu dozvolu?

    Zdravo. Došao sam u Njemačku u srpnju 2021. s vizom za spajanje obitelji. Dobio sam boravišnu kartu u rujnu. Dali su sjednicu od 3 godine. Imam težak sukob sa suprugom i ona je otišla iz svoje kuće. I ja sam danas otišla kući. Od sjednice je prošlo 10-11 mjeseci. Još nisam išla u školu jezika, ali imam vollzeit na 10 mjeseci i ugovor o radu na neodređeno. Molim vas da mi kažete koliko nam je nezgodno boraviti na različitim mjestima. Hvala vam

    Da biste dobili samostalnu boravišnu dozvolu, ako je vaš suprug njemački državljanin, morate živjeti u istoj kući 2 godine, a ako je on turski državljanin, morate živjeti zajedno 3 godine. Ako ste se preselili u različite kuće prije isteka tog roka, nažalost ćete izgubiti pravo boravka ovdje. Posao na neodređeno voll Zeit može vam omogućiti da dobijete neovisnu boravišnu dozvolu nakon što živite u istoj kući 2 godine ako je vaš suprug njemački državljanin i 3 godine ako je turski državljanin.

    neosjetljiv
    sudionik

    Halo, sve se čini protiv tebe, jedino ti je stalo da nema pomoći od države. Nemojte nastaviti sa svojim poslom. Razvod već traje ukupno 2 jena. Ako ostanete razdvojeni 1 godinu, ako je rok 1 godina, bit ćete ovdje još 2 godine. Dovoljno je da ne ostaneš beskućnik.

Prikaz 7 odgovora - 1 do 7 (ukupno 7)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.