11 Lijek mozga

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    …misterija…
    sudionik

    Stručnjaci su pripremili popis prijedloga od 11 stavki koji će povećati snagu mozga sprečavanjem atrofije pamćenja i inteligencije. Evo metoda za povećanje snage mozga:

    1- Pametni lijekovi: Lijekovi poput "Modafinil" drže mozak budnim 90 sati. Povećava kemikalije koje omogućuju protok podataka iz jednog područja mozga u drugo.

    2- Hrana: Hrana bogata proteinima je korisna. Redoviti doručak također povećava mentalne performanse; Gazirana pića imaju suprotan učinak.

    3- Glazba: Utvrđeno je da posebno slušanje Mozarta povećava matematičku inteligenciju, a glazbene lekcije povećavaju IQ djece. Međutim, takav efekt pop glazbe nije viđen.

    4- Bionički mozak: Navodi se da davanje male količine električne struje mozgu elektrodama povećava snagu mozga.

    5- Mentalne vježbe: Teška matematička pitanja izoštravaju inteligenciju. IQ djece koja su imala mentalne vježbe tijekom 5 tjedana povećao se za 8 bodova.

    6- Igre memorije: Identificirajući svaku kartu u špilu karata s likom i stvarajući priču sa svim likovima, možete pamtiti 52 karte redom.

    7- Spavanje: Nespavanje 21 sat ima učinak poput pijanstva na mozak. Dobro naspavanje nakon 2 sata učenja olakšava učenje.

    8- hodanje: hodanje po pola sata 3 puta tjedno; Povećava snagu učenja, koncentraciju i logiku za 15 posto.

    9- Hobiji: Utvrđeno je da starije osobe koje pletu i rješavaju zagonetke imaju manji rizik od razvoja bolesti poput Alzheimerove bolesti.

    10- Koncentracija: Ovo je važna vježba za mozak! Kada ste na poslu, treba vam oko 15 minuta da povrate koncentraciju nakon kratkog razdoblja ometanja.

    11- Neurološko skeniranje: Skeneri koji pokazuju pokretljivost u mozgu također se mogu koristiti za provjeru aktivnosti mozga.

    (Izvor)

    elifxnumx
    sudionik

    hvala u redu :)
    Informacije su vrlo logične ..!

    …misterija…
    sudionik

    hvala u redu :)
    Informacije su vrlo logične ..!

    Ništa elif77 :) :)

    laskavac
    sudionik

    Hvala okey :) Siguran sam da će ove informacije pomoći... :) pleši :)

    …misterija…
    sudionik

    Hvala okey :) Siguran sam da će ove informacije pomoći... :) pleši :)

    Zadovoljan sam…. sramim se :)

    michaelar
    sudionik

    To su vrlo istinite stvari koje, kada se izvrše, zapravo nevjerojatno povećavaju performanse za postotak...

    anoniman
    posjetilac

    Hvala

    …misterija…
    sudionik

    :angel: :angel: Nema veze... :) Drago mi je da ti je bilo od koristi... sram te bilo :)

    MAHSUM_UCAR
    sudionik

    slm

    speed061
    sudionik

    Hvala vam na ovim informacijama, gospodine. Ali bilo bi sjajno kada biste mogli dati detaljne informacije. Želim naučiti njemački, ali imam problem s pažnjom i ekstremnom zaboravljivošću. Bilo bi mi drago ako biste mi mogli pomoći u vezi s tim. Pozdrav...

    3,14
    sudionik

    up

Prikaz 10 odgovora - 1 do 10 (ukupno 10)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.