Bolnice i pregledi u Turskoj

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.

    Pozdrav svima ponovno 🙋🏻‍♀️,
    Imam pitanje za tebe. Bit će mi drago ako me možete prosvijetliti po ovom pitanju.
    Sljedeći tjedan idemo na dopust u Tursku😍 Kad budem išla u Tursku, želim se pregledati u privatnoj bolnici i napraviti pregled.
    Svi zapisi o meni i mojoj supruzi su u Njemačkoj i nemamo nikakav odnos s TR, uključujući adresu. Moram li ići u SSI ili se registrirati kada idem u Tursku na ove bolničke postupke? Ako se registriram kod SSI-ja, hoće li biti budućih dugova itd.? (Budući da ne idemo često u TR, ne želim imati glavobolju ako ne mogu pratiti detalje).
    Budući da radim, imam mogućnost međunarodnog osiguranja u svojoj krankenkasse (Techniker Krankenkasse). Razgovarat ću o inozemnom osiguranju i detaljima u utorak.
    Bilo bi mi jako drago da ljudi koji imaju detaljna znanja ili prethodnog iskustva o ovim pitanjima mogu dati detaljan odgovor.
    Također sam otvoren za prijedloge 😊
    Unaprijed hvala

    Morate otići u SSK i dobiti potvrdu AT 11, njemačko osiguranje pokriva sve troškove, ali kada turske privatne bolnice vide njemačko osiguranje, izdaju račune na desetke tisuća eura njemačkom osiguranju, oni su neki prevaranti. Našem rođaku su stavili 2 šava na obrvu, privatna bolnica je naplatila 13.000 eura.


    Nekoliko dana tako brzo prođe. Ovdje sam postavio pitanje jer nisam imao vremena istraživati. Detaljan i informativan odgovor nisam dobio.
    Da ispričam kratku anegdotu o tome kako sam se snalazio u bolničkim poslovima dok sam bio u Turskoj, da jednog dana, ako nekome zatreba, ima koristi od toga.
    Prije svega, potrebno je pribaviti potvrdu T/A 11 kako bi Krankenkasse mogla pokriti medicinske troškove u hitnom slučaju tijekom odlaska na odmor iz Turske u Njemačku. Dokument dobivate osobnom prijavom Krankenkasse s kojom ste povezani. Kada idete u Tursku, morate otići u SSI u svojoj regiji sa svojim T/A 11 dokumentom i dobiti Yupass broj. Uz yupass broj koji vam je dao SGK, vaše bolničke postupke pokriva vaše osiguranje samo u hitnim slučajevima. Osim toga, ako želite obaviti privatni pregled kao ja, sve troškove morate pokriti iz vlastitog džepa. U svim bolničkim transakcijama primjenjuje se raspored naknada za neosigurane. Pregled, ostale zahvate, lijekove, sve plaćate iz svog džepa. Postoje bolnice koje naplaćuju troškove pregleda i obrade, posebno za pacijente stranog podrijetla, puno više od naknada za liječenje neosiguranih turskih državljana. Ako imate turski identitet, ne tretiraju vas kao turista. Međutim, to možda nije slučaj u svakoj privatnoj bolnici. Ovdje sam htjela istaknuti, jer je rekla da su cijene pregleda stranih pacijentica u bolnici u koju sam išla bile drugačije. Budući da sam već turski državljanin, podlijegao sam cijenama za neosigurane turske državljane. Obavio sam sve svoje transakcije.
    Želim svima zdrav i sretan dan.

    yenicerixnumx
    sudionik

    Hvala vam puno. by by :)

    .

    istanbullu je
    sudionik

    Pozdrav svima ponovno 🙋🏻‍♀️,
    Imam pitanje za tebe. Bit će mi drago ako me možete prosvijetliti po ovom pitanju.
    Sljedeći tjedan idemo na dopust u Tursku😍 Kad budem išla u Tursku, želim se pregledati u privatnoj bolnici i napraviti pregled.
    Svi zapisi o meni i mojoj supruzi su u Njemačkoj i nemamo nikakav odnos s TR, uključujući adresu. Moram li ići u SSI ili se registrirati kada idem u Tursku na ove bolničke postupke? Ako se registriram kod SSI-ja, hoće li biti budućih dugova itd.? (Budući da ne idemo često u TR, ne želim imati glavobolju ako ne mogu pratiti detalje).
    Budući da radim, imam mogućnost međunarodnog osiguranja u svojoj krankenkasse (Techniker Krankenkasse). Razgovarat ću o inozemnom osiguranju i detaljima u utorak.
    Bilo bi mi jako drago da ljudi koji imaju detaljna znanja ili prethodnog iskustva o ovim pitanjima mogu dati detaljan odgovor.
    Također sam otvoren za prijedloge 😊
    Unaprijed hvala

    Pozdrav,

    Za sljedeći posjet možete napraviti međunarodno zdravstveno osiguranje za cijelu obitelj za 21 euro godišnje (toliko nas je koštalo).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    Ali ovo također pokriva samo hitne bolesti.

    Možda će vam htjeti naplatiti 100% naknade koju primjenjuju na neosigurane pacijente za pregled i pregled. Mislim da biste ovu stvar trebali temeljito istražiti.
    U Njemackoj TK ima dobre prijave za preglede za 30-35-40 godina. Ustrajno pitajte svog liječnika ako on to ne želi učiniti.

    Inače, koliko ja znam ta11 dokument sada pokriva samo hitna oboljenja, nažalost :(

    Želim vam zdrave i mirne praznike.

    lambdawinner829
    sudionik

    …. Uživao sam u vašem obraćanju i vidio sam ovo. Nadam se da može pomoći! Možete potvrditi je li potrebna registracija kod SSI-ja i razgovarati o pokriću i pojedinostima vaše međunarodne police osiguranja kako biste izbjegli buduće dugove. Također, sačuvajte kopije važnih dokumenata i kontaktirajte bolnicu i tursko veleposlanstvo radi boljeg razumijevanja.

    …. Uživao sam u vašem obraćanju i vidio sam ovo. Nadam se da može pomoći! Možete potvrditi je li potrebna registracija kod SSI-ja i razgovarati o pokriću i pojedinostima vaše međunarodne police osiguranja kako biste izbjegli buduće dugove. Također, sačuvajte kopije važnih dokumenata i kontaktirajte bolnicu i tursko veleposlanstvo radi boljeg razumijevanja.

    Sjajne vijesti o vašem nadolazećem putovanju u Tursku! Iako ne mogu ponuditi nikakav konkretan savjet…. Vidio sam što ste spomenuli. Poduzimanje koraka za pružanje jasnoće u vezi SSI registracije i rasprava o vašoj međunarodnoj pokrivenosti je izvrsna. Čuvanje kopija važnih dokumenata i kontaktiranje bolnice i turskog veleposlanstva doista je pametan potez kako bi se osiguralo da proces teče glatko. Želim vam lijepo putovanje i uspješan ispit! 😊🏥🌍

Prikaz 7 odgovora - 1 do 7 (ukupno 7)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.