Kako mogu uzeti moj Tursku na pristupačnim robe?

> Forumi > Opće sekcije o Njemačkoj i drugim europskim zemljama > Kako mogu uzeti moj Tursku na pristupačnim robe?

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    reyyan se
    sudionik

    Pozdrav prijatelji. Imam 4-5 kofera stvari za ponijeti u Tursku. Puno će me koštati da ga odnesem avionom. Možete li mi reći cijene s dostavom? (Iskreno, nisam mogao pronaći prijevozna sredstva jer je mjesto u kojem živim malo. Dobio sam samo informaciju s jedne turske tržnice, koja mi je rekla koja prijevozna sredstva prevoze voće i povrće iz Njemačke u Tursku, ali i rekla da bi moglo postoji rizik da se moje stvari izgube.) Ili kada kupujete dodatne artikle pri kupnji karte za avion, plaćate 2 eura po kilogramu. Čuo sam da imate pravo nositi 46 kilograma, ali ne znam koliko je to istina je. Također znam da ako putujem Lufthansom imam pravo nositi 100 kila. Ali moj kofer ima oko XNUMX kila. Ponijet ću i laptop sa sobom. Što da učinim za njega? Pokazat ću vam svoj račun. Nemam informacija o ovom problemu jer nikada prije nisam nosio računalo. :) Bio bih vrlo sretan ako netko zna za ove probleme.

    https://www.almancax.com/almanca-alfabesi-das-deutsche-alphabet.html

    guru
    sudionik

    bok REYYA, sretno. Vraćaš li se u TR?

    Prijevozne stvari donio sam kad sam iz Njemačke dolazio u Tursku. Za svaki kilogram zrakoplova dobivaju 1 EUR.

    Donio sam oko 15 paketa standardne veličine, uključujući posuđe, aparate za glačanje i kavu, kao i električne uređaje, ukupno sam platio 300 EUR.

    Tursku tvrtku možete nazvati putem interneta
    google enter TUBAY TRANSPORT BRUCHSAL

    tugce_doerj je
    sudionik

    Ne morate dati račun za prijenosno računalo. Svatko sa sobom nosi svoj prijenosnik, priručnik ili jastučiće. TV mora biti na putu prema većem posjedu u Njemačkoj i izrađivati ​​elektroničke račune oluyor.turkiye mora mu se svidjeti. Nosim 2 prijenosna računala svaki put kad odem, do danas ništa nije izašlo.

    Špedicije zahtijevaju puno novca za 100 kg. Jer vam daju 1 kontejner. Ista cijena koja nosi 1 kg u tom kontejneru ista je cijena koja nosi 100 kg. Nosite garnituru sofe sa spremnikom ako želite, 1 pločicu ako želite.

    dejavuxnumx
    sudionik

    Pozdrav prijatelji. Imam 4-5 kofera stvari za ponijeti u Tursku. Puno će me koštati da ga odnesem avionom. Možete li mi reći cijene s dostavom? (Iskreno, nisam mogao pronaći prijevozna sredstva jer je mjesto u kojem živim malo. Dobio sam samo informaciju s jedne turske tržnice, koja mi je rekla koja prijevozna sredstva prevoze voće i povrće iz Njemačke u Tursku, ali i rekla da bi moglo postoji rizik da se moje stvari izgube.) Ili kada kupujete dodatne artikle pri kupnji karte za avion, plaćate 2 eura po kilogramu. Čuo sam da imate pravo nositi 46 kilograma, ali ne znam koliko je to istina je. Također znam da ako putujem Lufthansom imam pravo nositi 100 kila. Ali moj kofer ima oko XNUMX kila. Ponijet ću i laptop sa sobom. Što da učinim za njega? Pokazat ću vam svoj račun. Nemam informacija o ovom problemu jer nikada prije nisam nosio računalo. :) Bio bih vrlo sretan ako netko zna za ove probleme.

    Pozdrav Reyya,

    Prije svega, preporučujem da tijekom putovanja nosite laptop sa sobom poput ručne prtljage. Ne plaća se osiguranje za bilo kakvu štetu ako se elektronički predmeti ulože u prtljažni prostor zrakoplova. U osnovi je zabranjeno učitavanje elektroničkih predmeta u prtljažnik. Naravno, možete ga uploadati, ali ako ste ga stavili na papir, zrakoplovne tvrtke stavile su takav predmet kako bi izbjegle probleme s plaćanjem rekavši da je problem vaš.

    Drugo, međunarodna dozvola za prtljagu zrakoplovnih kompanija iznosi 30 kg dozvoljene ručne prtljage od 8 kg. Naravno, zrakoplovne tvrtke koje prodaju jeftine karte poput Pegaza i Sun Expressa žele zaraditi smanjenjem količine prtljage na 20 kg i plaćanjem viška prtljage.
    Ako kažete 100 kilograma prtljage; Ako dođete u Tursku s tvrtkom koja priznaje pravo na prtljagu od 30 kg (Turkish Airlines itd.), Avionski brodar do 33 kilograma već ne zvuči ako je više Türkhavayol 2-3 kilograma. Pripremite ručnu prtljagu od 8 kilograma kao ruku prtljaga.
    Dakle, sa sobom možete ponijeti otprilike 40 – 45 kg.

    Preporučujem da preostale predmete pošaljete poštom ili teretom. Ako biste trebali poslati PTT iz Turske u Njemačku, preporučio bih. Ali ne znam koja institucija tamo djeluje na takav način, ali to je vjerojatno DHL. Morate dobiti cijenu od DHL-a.
    Naravno, važan je i sadržaj prtljage. Ako imate elektroničke predmete, nemojte ih slati na ovaj način. Ali ako imate samo osobne stvari, možete ih bez problema poslati poštom. Da ne bi došlo do problema poput zaglavljivanja u carini, ne bi trebalo biti elektroničkih predmeta.

    Ako se definitivno vraćate, obavezno uzmite "papir za konačni povrat" od konzulata. Ovaj papir vam čak daje pravo na preseljenje bez plaćanja carine. Čak i ako su vaše stvari zapele na turskoj carini, možete ih vratiti s ovim papirom, bez problema.

    1963
    sudionik

    tvrtka pegasus košta 5 TL po kilogramu, dodatnu prtljagu možete kupiti dok kupujete kartu.

    dejavuxnumx
    sudionik

    tvrtka pegasus košta 5 TL po kilogramu, dodatnu prtljagu možete kupiti dok kupujete kartu.

    5 TL za domaće letove.
    Na međunarodnim letovima, ako dodate dodatnu prtljagu u trenutku kupnje karte, 5.50 TL, što ako kupite sobu tijekom rezervacije Ako kažu da imate višak prtljage u zračnoj luci i želite platiti, platit ćete 6 eura po kilogramu.

    1963
    sudionik

    Nisam rekao ništa drugačije, kupio sam kartu za 5 TL, sada je 5.5, tako da nema velike razlike. :) dhl tereta treba oko 1-5 eura za 6 kg i stiže na odredište za vrlo dugo, potrebno je 1-1,5 mjeseci.

    dejavuxnumx
    sudionik

    Nisam rekao ništa drugačije, kupio sam kartu za 5 TL, sada je 5.5, tako da nema velike razlike. :)

    Ma u redu onda sam mislio da si rekao izvini što sam to dodao na teren.

    Ne može dodati više od 20 kilograma dodatne prtljage. Ima 100 kilograma prtljage i još uvijek ne može raditi svoj posao uzimajući 40 kilograma + ručne prtljage. Trebao bi ići poštom ili drugim putem. Ako kaže da će platiti dodatnih 60 kilograma, mora potrošiti 10 puta više od vrijednosti predmeta unutra. :)

    1963
    sudionik

    da to će se odmarati ako će 60 čak i sa kiloyu teretnim kompanijama koje šalju preskupe dolaziti baviti se carinom u elektroničkim predmetima koji dolaze u Tursku je također vrlo. Ako je najjeftinija poštarina u njemačkoj kao PTT DHL u turskoj, pošla sam 3 dana paket koji sam prije poslala 32 kg težine 18 eura plaćeno 1 kg papirnatog paketa 18 dana otišao sam i platio 9 eura 
    ps3 izgubljen u pozadini, nije pronađen

    dejavuxnumx
    sudionik

    da u Njemačkoj sam otišao 60 dana paket koji sam poslao prije 3 kg težine, poput PTT-a preskupog dolaska, bavit ću se carinom u elektroničkom esyalaru ako baš vrijeme dobivanja najjeftinijeg tereta koji dolazi u Tursku DHL Turska ako šalje čak i s tako preostalih 32 kiloyu teretnih poduzeća platilo sam 18 eura za papirnati paket od 1 kg koji sam otišao u 18 dana, platio sam 9 eura 
    ps3 izgubljen u pozadini, nije pronađen

    Reyya, bolje nosi kovčeg po dio, ako ćeš opet ići ovamo. Inače su sve vrste troškova skupe. Turska će otići na poznati pogon kako bi ih ostatak dovela ako se to zatraži. Drugim riječima, bez obzira idu li u grad koji nije vaš odredište, šalju ih u grad u kojem se nalazite s teretom u Turskoj. Ostatak kofera je dovoljno jednostavan za ulazak u TR

    reyyan se
    sudionik

    Hvala pojedinačno svima na komentarima. da guru, mislim. Planiram se vratiti u Tursku pred kraj ove godine. Čini mi se povoljnijim biti u svojoj zemlji u smislu poslovnog i privatnog života.

    U koferima koje ću odnijeti u odjeću ne postoji elektronika. Hmm, istina je, više će koštati oduzimanje predmeta koje razumijem iz komentara, nego sadržaj kofera. Čini se najlogičnijim uzeti ga u dvije stranke. Prošle sam godine išao s Luftansom i njezino pravo nošenja bilo je 23 23 različita kofera i ukupno 46 kilograma. No, kiksa za ovu godinu, Lufthansan nije imao izravne letove za Ankaru. stigao izravno u istanbul. jeftino za slanje paketa iz Njemačke u Tursku iz Njemačke u Tursku, ali vrlo skupo. Pretraživao sam.

    guru
    sudionik

    Kao što sam rekao, doći ćete i otići 1 * 2 puta, što je opet bila avionska karta ili nešto slično.
    Mislim da možete uzeti ono što možete avionom, a ostalo riješiti prijevozom.
    Imao sam 15 kartona, mislim da sam imao puno stvari unutra, pola kuće ionako je koštalo oko 300 eura. došlo je bez ikakvog problema

    reyyan se
    sudionik

    Pozdrav Reyya,

    Prije svega, preporučujem da tijekom putovanja nosite laptop sa sobom poput ručne prtljage. Ne plaća se osiguranje za bilo kakvu štetu ako se elektronički predmeti ulože u prtljažni prostor zrakoplova. U osnovi je zabranjeno učitavanje elektroničkih predmeta u prtljažnik. Naravno, možete ga uploadati, ali ako ste ga stavili na papir, zrakoplovne tvrtke stavile su takav predmet kako bi izbjegle probleme s plaćanjem rekavši da je problem vaš.

    Drugo, međunarodna dozvola za prtljagu zrakoplovnih kompanija iznosi 30 kg dozvoljene ručne prtljage od 8 kg. Naravno, zrakoplovne tvrtke koje prodaju jeftine karte poput Pegaza i Sun Expressa žele zaraditi smanjenjem količine prtljage na 20 kg i plaćanjem viška prtljage.
    Ako kažete 100 kilograma prtljage; Ako dođete u Tursku s tvrtkom koja priznaje pravo na prtljagu od 30 kg (Turkish Airlines itd.), Avionski brodar do 33 kilograma već ne zvuči ako je više Türkhavayol 2-3 kilograma. Pripremite ručnu prtljagu od 8 kilograma kao ruku prtljaga.
    Dakle, sa sobom možete ponijeti otprilike 40 – 45 kg.

    Preporučujem da preostale predmete pošaljete poštom ili teretom. Ako biste trebali poslati PTT iz Turske u Njemačku, preporučio bih. Ali ne znam koja institucija tamo djeluje na takav način, ali to je vjerojatno DHL. Morate dobiti cijenu od DHL-a.
    Naravno, važan je i sadržaj prtljage. Ako imate elektroničke predmete, nemojte ih slati na ovaj način. Ali ako imate samo osobne stvari, možete ih bez problema poslati poštom. Da ne bi došlo do problema poput zaglavljivanja u carini, ne bi trebalo biti elektroničkih predmeta.

    Ako se definitivno vraćate, obavezno uzmite "papir za konačni povrat" od konzulata. Ovaj papir vam čak daje pravo na preseljenje bez plaćanja carine. Čak i ako su vaše stvari zapele na turskoj carini, možete ih vratiti s ovim papirom, bez problema.

    Pozdrav, hoće li dokument za konačni povrat koji ću dobiti od konzulata biti potreban samo za elektroničke predmete? Ne razumijem ovo!! Ionako nemam nikakvih elektroničkih predmeta za ponijeti. Razmišljam ih sve prodati ovdje. TV, hladnjak, perilica rublja….itd.. Naravno, bilo bi lijepo da imam alternativu kao što je to odnijeti u Tursku, ali čini se da je teško. Dakle, koje još dokumente trebam dobiti od konzulata kad se vratim? Pitam se znate li?

    reyyan se
    sudionik

    Kao što sam rekao, doći ćete i otići 1 * 2 puta, što je opet bila avionska karta ili nešto slično.
    Mislim da možete uzeti ono što možete avionom, a ostalo riješiti prijevozom.
    Imao sam 15 kartona, mislim da sam imao puno stvari unutra, pola kuće ionako je koštalo oko 300 eura. došlo je bez ikakvog problema

    U pravu ste, dopustite mi da i ovo istražim. Mislim da će se sve riješiti odjednom. Pretpostavljam da nisi imao velikih kućanskih potrepština, zar ne? (hladnjak, perilica rublja, itd.) Istražit ću tu pošiljku koju ste dali. Hvala guru. Također, pitam koliko su vaši artikli teški, jer me zanima naplaćuju li dodatno dostavu nakon što određena težina premaši određenu težinu.  :) Molim jer nemam podataka o tim pitanjima.

    guru
    sudionik

    Ne, upravo sam uzeo odjeću i mali kuhinjski pribor na posuđe. jorgan jastuk ili nešto slično.
    Koliko se sjećam, kupili su je prema veličini kartona, a ne prema težini.

    dejavuxnumx
    sudionik

    Pozdrav, hoće li dokument za konačni povrat koji ću dobiti od konzulata biti potreban samo za elektroničke predmete? Ne razumijem ovo!! Ionako nemam nikakvih elektroničkih predmeta za ponijeti. Razmišljam ih sve prodati ovdje. TV, hladnjak, perilica rublja….itd.. Naravno, bilo bi lijepo da imam alternativu kao što je to odnijeti u Tursku, ali čini se da je teško. Dakle, koje još dokumente trebam dobiti od konzulata kad se vratim? Pitam se znate li?

    U biti, "Definitivni povratak u Tursku" je zakon o mogućnosti preseljenja cijele kuće. Ali ne mogu tvrditi da imam vrlo detaljno znanje. Mislim da najbolje informacije možete dobiti osobno u konzulatu. Osim toga, ako ste tamo radili više od 5 godina, imate pravo dovesti jedan automobil u Tursku bez plaćanja carine ako se namjeravate sigurno vratiti. Ako želite, možete istražiti i ovo. Mislim da ako na Googleu upišete "dovoz automobila u Tursku iz Njemačke", vidjet ćete stranice na kojima možete dobiti detaljne informacije. Drugim riječima, ne pokriva niti jednu elektroničku stavku.

    Postoji i zakon o povratku koji je donijela Njemačka. Pružaju pomoć za preseljenje Turcima koji se vraćaju. Ovaj zakon emitiran je i na TV-u. Samo zato što Nijemci poduzimaju korake da vrate Turke. Pretpostavljam da ovo možete dobiti od centra za zapošljavanje ili bilo koje druge ustanove u kojoj vam je pomoć, kao detaljne informacije. Naravno, tražit će neke uvjete, ali korisno je naučiti, možda je to nešto od čega možete imati koristi.

    Ako ćete se sigurno vratiti, dobro ih istražite, mislim da mogu biti i druge mogućnosti osim nošenja prtljage sa svojom prtljagom. Znam da čak i ako ste tamo radili, čak i naknade za osiguranje na vaše ime mogu se podnijeti peticijom u tursku instituciju socijalnog osiguranja. Drugim riječima, vaša je situacija drugačija od nošenja robe, mislim da imate neka dodatna prava jer se vraćate. Predlažem vam istraživanje.
    Ponovno pokušavam pomoći ako bilo što znamo

Prikaz 15 odgovora - 1 do 15 (ukupno 22)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.