2019 Njemačka Visa Expecters

DOBRO DOŠLI NA ALMANCAX FORUME. SVE INFORMACIJE KOJE TRAŽITE O NJEMAČKOJ I NJEMAČKOM JEZIKU MOŽETE PRONAĆI NA NAŠIM FORUMIMA.
    Blue34
    sudionik

    Pokrećem ovu temu za naše prijatelje koji će podijeliti svoje ideje o pitanjima viza od 2019., nadam se da će sve biti korisno za sve...

    talhaxnumx
    sudionik

    Pozdrav, prijavio sam se 04., Prošlo je oko 12 dana, još uvijek čekam, ići ću kao zaručnik, pa je trebalo dugo? Prije 2018 tjedna moja je supruga otišla u podružnicu za strance, trebate li nešto? Jesu li dokumenti stigli? pitala je .. Policajac je rekao da su moji dokumenti u Kölnu, pregledani su. Inače, moja supruga je inače u Münchenu .. Tada je rekla mom mužu da će vam se dati prioritet jer ste njemački državljanin, ali to može potrajati, može potrajati 76-2 mjeseci ili može biti odmah , ovisi o intenzitetu. A onda je, gledajući u računalo, rekao: Ne vidim nikakvu negativnu situaciju u vašoj datoteci, mislim da neće biti problema. Ne znam bih li trebao biti sretan, brinem se svaki dan 5 mjeseca. Može li to premašiti 6 dana? Ako premaši, trebam li išta poduzeti?

    To mi je peti dan, pa još nisam ništa poduzeo, ali izvori informacija:
    Konzulat (pretraživanje ili pošta)
    Ausländerbehörde (osobnim pozivom, pozivom ili poštom)
    Bundesverwaltungsamt (pošta)

    Ovako ja to znam. Mnogo sam puta pročitao da oni koji primaju informacije informacije dobivaju tim kanalima. Postoje oni koji kažu da pretraga ovdje ili pokušaj dobivanja informacija može produžiti postupak, ali ne znam, ja sam tuđi lažov.

    prema moru
    sudionik

    Neka nam Allah bude korist i pomoćnik. Prema onome što ste rekli, vize koje bi trebale stići u kratkom vremenu ne dolaze. Ne razumijem što je povezano s ulom. Postoje ljudi koji dobiju vizu za mjesec dana. Prošla su 3 mjeseca, još uvijek ima ljudi koji nemaju vizu. Ako to ovisi o službeniku koji obavlja transakciju, oni su vrlo nepravedni. Ja sam njemački državljanin. Također radim. Čak je i posao moje supruge spreman, obavijestili smo je u prijavi. Ljudi ne mogu ići kad kažu ha. oženjeni ste, ali lišeni ste bračnog života. Ljudi se boje tražiti da nazovu, postupak će se produžiti, policajac se naljuti na ideju da će vaš dosje čekati. A ni s njima nema problema. Barem postoji sustav praćenja. ili ako daju informacije ljudima. Ponekad ljudima dosadi. Kada će se izdati viza? Pitam se hoće li izaći. Pitam se hoće li to prihvatiti. Bilo je i onih koji čekaju tri mjeseca i unakrsno ih ispituju. Ljudi se onda pitaju zašto čekate tri mjeseca ako ćete ih unakrsno ispitivati? Osnivanje obitelji već je bilo teško, a dolazi iz nosa osnivača zbog birokracije. Budite povjereni Bogu, volio bih da svi imaju vizu, a uskoro će i svi imati svoje najmilije.

    Čeka se viza
    sudionik

    Neka Allah bude blagodat i pomoćnik svih nas. Prema onome što ste rekli, vize koje bi trebale stići u kratkom vremenu ne dolaze. Ne razumijem što je povezano s ulom. Postoje ljudi koji dobiju vizu za mjesec dana. Prošla su 3 mjeseca, još uvijek ima ljudi koji nemaju vizu. Ako to ovisi o službeniku koji obavlja transakciju, oni su vrlo nepravedni. Ja sam njemački državljanin. Također radim. Čak je i posao moje supruge spreman, obavijestili smo je u prijavi. Ljudi ne mogu ići kad kažu ha. oženjeni ste, ali lišeni ste bračnog života. Ljudi se boje tražiti da nazovu, postupak će se produžiti, policajac se naljuti na ideju da će vaš dosje čekati. A ni s njima nema problema. Barem postoji sustav praćenja. ili ako daju informacije ljudima. Ponekad ljudima dosadi. Kada će se izdati viza? Pitam se hoće li izaći. Pitam se hoće li to prihvatiti. Bilo je i onih koji čekaju tri mjeseca i unakrsno ih ispituju. Ljudi se onda pitaju zašto čekate tri mjeseca ako ćete ih unakrsno ispitivati? Osnivanje obitelji već je bilo teško, a dolazi iz nosa osnivača zbog birokracije. Budite povjereni Allahu, volio bih da svi imaju vizu i uskoro će svi imati svoje najmilije.

    puno amina

    Bez straha
    sudionik

    Ići ću kao zaručnici, među nama je 13 godina stara razlika, supruga je starija od mene, ali sastajemo se već 3 godine, dopisivanje itd. Sve ih čuvamo u slučaju da žele, pa je tako bit će oko 80 dana. Ali postoji i ovo, moja supruga je osobno otišla i dobila informacije, žena je rekla da ne vidim negativnu situaciju, rekla je da je vidjela sve što je povezano s nama, to se mijenja od grada do grada, datoteka u datoteku, trebat će 6 mjeseci ili 1 godina. Nije mogao reći pozitivne stvari kako bi ga utješio. Čekam Reda, strah od budućnosti, mog načina spavanja sada više nema.

    talhaxnumx
    sudionik

    Da, momci, ništa nije napisano 15 dana. Zar nema dobrih vijesti :) Nadam se da će novi tjedan svima nama donijeti sreću, InshaAllah. :)

    Da, momci, ništa nije napisano 15 dana. Zar nema dobrih vijesti :) Nadam se da će novi tjedan svima nama donijeti sreću, Insha'Allah. :)

    Prijavila sam se iz njemačkog konzulata u Ankari 23. siječnja 2019. Prijava je prošla bez problema. Moji su dokumenti stigli u Njemačku 11. veljače, a moja je supruga nazvala Podružnicu za strance. Iz Odjela za strance rečeno je da je poslan u drugi odjel kako bi saznao vrijedi li naš brak u Njemačkoj. Žalosno je što je žena koja je pregledala naše dokumente na dvotjednom odmoru. U svakom slučaju, strpljivo smo čekali još 2 tjedna. Danas je moja supruga nazvala državnu službenicu. Inače, moja supruga je inženjer kemijske industrije, a ja inženjer strojarstva. Naše godine su iste kao i u našem prvom braku. Imamo odgovarajuće plaće i domove. Moja supruga je njemačka državljanka. Svejedno. Žena je koristila fraze poput toga da morate pričekati telefon s nevjerojatnim grdnjama i vikanjem za mojom suprugom. Rekao je da imam tisuću poslova, nemojte me zvati ili nešto slično. Ne razumijem s kojim pravom. Moja supruga je vrlo naivna. I to je bio samo njegov prvi poziv da pita ženu koliko bi to moglo potrajati. Depresivni smo naravno. Nije da viza kasni. Naš moral se srušio na njegov stil. Ne mogu razumjeti vrijeme kad je ušao običan službenik. Nije ni natjerao moju suprugu da razgovara. Ne znam. Neka Bog da strpljenja svima onima koji čekaju. Čitatelji, molim vas napišite nešto, pustite forum da oživi

    Ohne idealno
    sudionik

    .

    Ohne idealno
    sudionik

    .

    talhaxnumx
    sudionik

    Prijavila sam se iz njemačkog konzulata u Ankari 23. siječnja 2019. Prijava je prošla bez problema. Moji su dokumenti stigli u Njemačku 11. veljače, a moja je supruga nazvala Podružnicu za strance. Iz Odjela za strance rečeno je da je poslan u drugi odjel kako bi saznao vrijedi li naš brak u Njemačkoj. Žalosno je što je žena koja je pregledala naše dokumente na dvotjednom odmoru. U svakom slučaju, strpljivo smo čekali još 2 tjedna. Danas je moja supruga nazvala državnu službenicu. Inače, moja supruga je inženjer kemijske industrije, a ja inženjer strojarstva. Naše godine su iste kao i u našem prvom braku. Imamo odgovarajuće plaće i domove. Moja supruga je njemačka državljanka. Svejedno. Žena je koristila fraze poput toga da morate pričekati telefon s nevjerojatnim grdnjama i vikanjem za mojom suprugom. Rekao je da imam tisuću poslova, nemojte me zvati ili nešto slično. Ne razumijem s kojim pravom. Moja supruga je vrlo naivna. I to je bio samo njegov prvi poziv da pita ženu koliko bi to moglo potrajati. Depresivni smo naravno. Nije da viza kasni. Naš moral se srušio na njegov stil. Ne mogu razumjeti vrijeme kad je ušao običan službenik. Nije ni natjerao moju suprugu da razgovara. Ne znam. Neka Allah podari strpljenje svima onima koji čekaju. Čitatelji, molim vas napišite nešto, pustite forum da oživi

    Ja i moja supruga otišli smo u Berlin Ausländerbe - postavljamo vam pitanje prije nego što odem tražiti vizu za Tursku. Prekorila nas je i tamošnja žena. Rekao je da nam daju broj na ruku i pričekaju vani. Izašli smo iz sobe i počeli čekati. Tada je izgrdio da ćete čekati u čekaonici, a ne tamo. Siguran sam da među njima ima dobrih ljudi, ali pretpostavljam da je većina takvih. :) Nečasno je za sve nas od sada imati takav tretman. Zbog nje sam se osjećao poniženo pored svoje supruge.

    Ja i moja supruga otišli smo u Berlin Ausländerbe - postavljamo vam pitanje prije nego što odem tražiti vizu za Tursku. Prekorila nas je i tamošnja žena. Rekao je da nam daju broj na ruku i pričekaju vani. Izašli smo iz sobe i počeli čekati. Tada je izgrdio da ćete čekati u čekaonici, a ne tamo. Siguran sam da među njima ima dobrih ljudi, ali pretpostavljam da je većina takvih. :) Nečasno je za sve nas od sada imati takav tretman. Zbog nje sam se osjećao poniženo pored svoje supruge.

    To je vrlo frustrirajuća situacija. Mi nismo djeca, nije ljudskost više grditi drugu osobu. Oni od nas preuzimaju bijes vlastite lijenosti. Ako pravilno rade, nećemo zvati. Transakcije se odvijaju brzo. Natjeraju ljude da čekaju, pa kažu da nemate pravo zvati, pričekat ćete. Kao iz šale. I ja vas vrlo dobro razumijem. Očito, ne samo da se grde, već i da se osjećaju kao da ih trebamo. Vjerujte mi da nisam volio svoju ženu da je volim, nikad ne bih otišao u Tursku, mogao bih živjeti njegov život u Njemačkoj. Oni pojačavaju svoj pritisak na ljude prije nego što odu. Naravno da postoje oni koji imaju različite misli, poštujem ih, ali moje misli su u ovom smjeru. Ni mi nismo izbjeglice, ne želimo živjeti odvojeno od supružnika, postoji jedinstvo obitelji, ali oni također drže ljude dalje od braka. 

    talhaxnumx
    sudionik

    Pozdrav opet ljudi. Zahtjev za vizu za ponovno spajanje obitelji prijavio sam njemačkom konzulatu u Ankari 14.02.2019. Danas (11.03.2019) je 24. dan. Prema informacijama koje smo dobili od Ausländerbehörde, dokumenti još nisu došli do njihovih ruku. Prema onome što su rekli, nije bilo negativnosti nakon što su je dosegli. Loša stvar je što pet godina kasnije imam vjenčanje svoje šogorice i pretpostavljam da to neću moći sustići. Moja će supruga morati ići na vjenčanje sama i ova me situacija jako rastužuje. Kažemo dobro i nastavljamo čekati. Bog je velik.

    Ne brinite, nadam se da će vaša viza biti izdana što je prije moguće. Prijatelji, usput, ako se vjenčate u Njemačkoj ili vam tamo bude odobren brak, proces dobivanja vize trajat će kraće. Budući da se vaši dokumenti šalju iz podružnice za strance u ured za sklapanje brakova, postupci traju oko 2 tjedna i potvrđuje se da je vaš brak valjan u Njemačkoj. Bez tog odobrenja ispostava za strance ne provjerava vaše dokumente i suspendira ih. Srećom, žena koja mi je provjeravala dokument bila je na jednotjednom odmoru. Gospe neće biti ni ovaj tjedan, bolesna je. Samo besposleno čekamo. isključeno:) isključeno:)

    talhaxnumx
    sudionik

    Ne brinite, nadam se da će vaša viza biti izdana što je prije moguće. Prijatelji, usput, ako se vjenčate u Njemačkoj ili vam tamo bude odobren brak, proces dobivanja vize trajat će kraće. Budući da se vaši dokumenti šalju iz podružnice za strance u ured za sklapanje brakova, postupci traju oko 2 tjedna i potvrđuje se da je vaš brak valjan u Njemačkoj. Bez tog odobrenja ispostava za strance ne provjerava vaše dokumente i suspendira ih. Srećom, žena koja mi je provjeravala dokument bila je na jednotjednom odmoru. Gospe neće biti ni ovaj tjedan, bolesna je. Samo besposleno čekamo. isključeno:) isključeno:)

    Vjenčali smo se u Njemačkoj. U ovom slučaju, kao što ste rekli, nadam se da će proces brzo napredovati. Najneugodnije je ono što proživljavate. Na godišnjem su odmoru nakon dopusta i bolovanja, a državnih službenika je malo pa posao s lopatom za papir ide sporo. Neka sve bude na korist.

    Nesibe od
    sudionik

    Vjenčali smo se u Njemačkoj. U ovom slučaju, kao što ste rekli, insha'Allah, transakcije će se odvijati brzo. Najneugodnije je što to doživite. Kad kažu da su bolesni nakon odmora, nekako su na godišnjem odmoru, a broj policajaca je nizak, tako da lopata s papirima radi sporo. Neka sve bude dobro.

    Proces nema nikakve veze s vjenčanjem u Njemačkoj. Vjenčao sam se u Njemačkoj. Moja viza je stigla na kraju 4 mjeseca.

    Proces nema nikakve veze s vjenčanjem u Njemačkoj. Vjenčao sam se u Njemačkoj. Moja viza je stigla na kraju 4 mjeseca.

    Poštujem ono što ste napisali, ali u e-poruci poslanoj mojoj supruzi, Odjel za strance napomenuo je da će vaš postupak ići brže ako učinite svoj brak valjanim u Njemačkoj. Ako nađem poštu, podijelit ću je i ovdje, ali naravno da u Njemačkoj postoji državni sustav, možda ne vrijedi za svaku podružnicu.

Prikaz 15 odgovora - 16 do 30 (ukupno 537)
  • Za odgovor na ovu temu morate biti prijavljeni.